Şimdi Ara

Nintendo Amerika Ortak Kurucusu Alan Stone Hayatını Kaybetti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
66
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
       Nintendo'yu Batıya getiren önemli isimlerden olan Alan Stone, geçtiğimiz cuma günü 71 yaşında kanser sebebiyle hayatını kaybetti.

1981 yılında Nintendo Amerika'nın ortak kurucusu olan Alan Stone, Donkey Kong, Radar Scope ve Mario Bros.'un Amerika Birleşik Devletleri pazarına girmesini sağlayan kişilerden birisiydi.

1994 yılında Alan Stone, Nintendo'dan ayrıldı ve Sega'ya katıldı. Alan Stone on yıl boyunca Sega Enterprises'ta CEO ve başkanlık görevi yaptı. Sega'dan ayrıldıktan sonra ise Kaliforniya körfezi bölgesindeki oyun ve teknoloji odaklı şirketlerde, en son olarak da Nanotech Media'nın yönetim kurulu üyesi ve operasyon sorumlusu olarak üst düzey görevlerde bulunmaya devam etti.

Kendisinin 2013 yılında Nanotech bünyesine katıldığında yapmış olduğu röportaja buradan ulaşabilirsiniz. 

• Rest in peace

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simdi allah rahmet eylesin der biri angutun teki atlayip musluman degil o der onun iste ben anladiniz siz

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alsndnz

simdi allah rahmet eylesin der biri angutun teki atlayip musluman degil o der onun iste ben anladiniz siz

Müslüman olmayana Allah rahmet eylesin denmez, baş sağlığı dilenir. O yüzden biz de senin... Anladın sen.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Birazdan hacı hocalar damlar diyecektim ki geç kalmışım :( Allah günahlarını affetsin

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • alsndnz A kullanıcısına yanıt
    Peşin peşin ortamı ne geriyorsun? Oğlum siz niye böylesiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.