Şimdi Ara

Bu uygulama cinsel saldırıya uğrayabileceğiniz sokakları söylüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu uygulama cinsel saldırıya uğrayabileceğiniz sokakları söylüyor 
    Bir polis tarafından geliştirilen "Mimamotchi" isimli uygulama, gecenin ilerleyen saatlerinde veya tenha sayılabilecek yerlerde kişilerin kendilerini korumalarına katkı sağlıyor. Daha önce meydana gelen cinsel suçların verilerinden yararlanarak konumlarını harita üzerinde işaretleyen servis, böylelikle yürümekte olduğunuz çevrede tehlikeli olabilecek sokak ve caddeler için uyarıda bulunuyor.

Ayrıca Bkz.".tr" uzantılı alan adlarını artık dileyen herkes alabilecek
    İlk etapta geçtiğimiz ay Japonya’da kullanıma sunulan ve kısa sürede birçok olumlu yorum alan "Mimamotchi"de uyarı çapını 100 metre ile 5 kilometre aralığında değiştirebiliyorsunuz. Gidilen rota üzerinde tehlikeli olan yerler ise haritada kırmızı renkle işaretleniyor. Üstelik ekrana bir kez dokunulduğunda yardım amaçlı alarm çalan uygulama derhal polisi arayabiliyor. Diğer taraftan konuşamayacak durumda ya da ortamda olanlar için telefon ekranına "Cinsel saldırıya uğradım." mesajı yazabilmek mümkün.

Cinsel suçlara karşı cezaların artırılması gerekiyor 

Elbette bu tür istenmeyen suçlar her an her yerde yaşanabilir ancak uygulama -daha önce yaşanan olaylara göre- riskin yüksek olduğu bölgeleri işaretleyerek bir nebze olsun size yardımcı olmaya çalışıyor. Her ne kadar cinsel saldırıda bulunan kişiler tahrik bahanesini öne sürerek kendilerini "haklı" çıkarmaya çalışsalar da, yasalarla birlikte yaptırımların ve cezaların ciddi anlamda arttırılması, caydırıcı hale getirilmesi gerekiyor.

Cinsel suçlara yönelik gerçekleştirilen bazı araştırmalara göre kötü niyetli davranışların eğitim seviyesini artırarak engellenebileceği ifade ediliyor. Şimdilik Japonya'da hizmet veren uygulamanın ilerleyen dönemlerde farklı ülkelerde de kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Dilerseniz uygulamanın Android sürümüne buradan, iOS sürümüne ise buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

• Ülkemiz için de gerekli ne yazık ki buna benzer uygulamalar. Tecavüz, taciz ve cinsel saldırı haberleri giderek artıyor.

• Turkiyeyle hic ugrasmasinlar direkt her yeri riskli etiketlesinler

• quote:

Orijinalden alıntı: Bamya Avcisi

Turkiyeyle hic ugrasmasinlar direkt her yeri riskli etiketlesinler

http://www.sabah.com.tr/galeri/dunya/sok-eden-tecuvuz-raporu/10
  • quote:

ne kadar yüzeysel cevap artık nerde yaşıyorsan. benim oturduğum yerde son 10 yıldır kayda geçen cinsel suç yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

quote:

ne kadar yüzeysel cevap artık nerde yaşıyorsan. benim oturduğum yerde son 10 yıldır kayda geçen cinsel suç yok

türkiye'de zaten işlenen suçların hepsi kayda alınıyor. özellikle cinsel taciz vakaları ve tecavüzler.
  • türkiye'de olsacılar gelmiş yine hiç şaşırmadım :D
    Resimde hürriyet'in clickbait reismlerine benzemiş noluyoruz ya :D

• Tacizin çok olduğu sokağa gir, aha bunun canı istiyor deyip taciz ederler.

Tacizciler için muhteşem bir uygulama.

• Bu uygulama cinsel saldırıya uğrayabileceğiniz sokakları söylüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkesinden nefret eden zararlı organizmalar yazmışlar hemen Türkiyede şöyle böyle....

• devlet nefes alan her vatandaşı 7/24 düdüklüyor zaten
    cinsel taciz vız gelir bu millete

• Ben de belediyeyle ortak, suratına tekme yiyebileceğin otobüs/dolmuş hatlarını, parkları gösteren uygulama yapacağım.

• quote:

Konu başlığını okudum. Direk dedim ki kendime hükümet asalakları konu altında toplanıp "bizim ülkemizde her yer öyle " gibi cevaplar yazmışlardır. Şükürler olsun ki yine beni yaniltmdiniz . Bu memleketin insanları artık sizi ezberledi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşünün polis asker enva-i çeşit kolluk gücü var yetmiyor mobese, ebese, bebege, her türlü izleniyoruz yemiyor beteka, sansür, her yerden kuşatılmışız hala tecavüzcüler için uygulama çıkmış haberi yapılıyor. Bu programın reklamını da şöyle yapsaydılar bari "tecavüze uğramak mı istiyorsunuz, tecavüz etmek için bir türlü uygun yer bulamıyorsunuz işte aradığınız app şimdi markette" yada "mağduruları tecavüzcüsüyle buluşturan uygulama şimdi markette" ne kadar güzel dünya, "yıl 2000" milat geçtik hala kafalar "m.ö 0.1" neyse yeni nesil de akıllanmazsa bir iphone için ruhunu satacak düzeyde kalırsa başımıza gelen her şey müstahak Hayırlı günler!

• Türkiye'de uçana kaçana tecavüz edildiği için ülkenin haritasını paint ile yaparlar artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet1993

quote:

Konu başlığını okudum. Direk dedim ki kendime hükümet asalakları konu altında toplanıp "bizim ülkemizde her yer öyle " gibi cevaplar yazmışlardır. Şükürler olsun ki yine beni yaniltmdiniz . Bu memleketin insanları artık sizi ezberledi

Hukumetle ne alaka.Tamamen egitimsizligin sonucunda olan bir durum bu.Onceki hukumetlerin de sucu var yillarca doguya egitim vermediler vatan haini tcavuzcusu hirsizi cogaldi.Tamamen egitimle ilgili senin kucuk beynin ancak beni hukumet dusmani sanmaya yeter.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde risksiz bölgeleri gösteren uygulama daha mantıklı ve basit olur. :-)

• Japonya'da o kadar olay oluyor mu ? Oraya gittiğimde en çok olay Tokyo'da oluyordu. Diğer yerlerde suç oranı epey düşüktü.

• Damacanaya bile tecavüz ediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: haylaz__

heryeri tehlikeli gostersinler turkiyede diyen arkadaşlar

siz nerden biliyorsunuz tehlikeli yerleri acaba topunuzmu kaçtı bu sokaklara

tmm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.