Şimdi Ara

Samsung'dan Microsoft Surface Book'a rakip geliyor: Galaxy Book

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung'dan Microsoft Surface Book'a rakip geliyor: Galaxy Book

Samsung, Microsoft'un Surface Book dizüstü bilgisayarına rakip çıkarabilecek firmalardan biri. Yeni haberlere göre Güney Koreli şirket Windows 10 ekosisteminde daha da fazla genişlemek istiyor. Windows Mağazası'nda yayınlanan Book Ayarları (Book Settings) isimli bir uygulama, Samsung'un açıkça Windows 10 çalıştıran ve kullanıcıların yapılandırma ayarlarına erişim sağlayabilmeleri için Mağazada özel bir uygulaması olan Galaxy Book üzerinde çalışabileceğini gösteriyor.

Windows Mağazası'nda yer alan uygulama diğer bilgisayarlara yüklenemiyor ve açıklamada Surface Book'a rakip olarak gelebilecek Galaxy Book için geliştirildiği yazıyor. İlginç olan şey uygulamanın Windows PC'lerde, HoloLens'de ve Surface Hub'da çalıştığının iddia ediliyor olması. Dolayısıyla Galaxy Book, Surface Book'a rakip bir cihaz olmanın ötesine de geçebilir.

Ayrıca Bkz.Apple'ın iPhone prototiplerini gizlemek için kullandığı kılıflar ortaya çıktı
    Mağazada yer alan uygulamanın açıklamasında "Lütfen Pil Ömrü Uzatıcı, Ekran modu, Desenle Oturum Açma, Kullanım kılavuzu ve diğer Samsung özelliklerini içeren 'Book Ayarları'nı yükleyin. Book Ayarları, Galaxy Book uygulamasıdır. Diğer cihazlarda normal şekilde çalışmayabilir." ifadeleri yer alıyor.

Kısıtlı bilgilere sahip olduğumuzdan, Galaxy Book'un aslında Microsoft'un en yeni dizüstü bilgisayarına rakip bir cihaz olup olmadığını anlamak zor. Ancak ismi, şirketin bu yönde bir hamleye hazırlandığını gösteriyor. Uygulamanın amacı ne olursa olsun, Samsung'un Galaxy Book üzerinde çalıştığı net şekilde ortaya konmuş durumda. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgilere sahip olmayı umuyoruz.

Samsung'dan Microsoft Surface Book'a rakip geliyor: Galaxy Book 

• AMOLED pentile ekran ile efektif counurluk aslinda %33 kayipli olacaktir.

RGB Subpixel olarak gelse ...

Windows tableterde amoled akil kari degildir ozellikle oyun oynanmayacaksa hic akil kari degil .

Surface Book a rakip olmasi icin AMOLED yerine IPS panel kullanmali .

• Yuzde 33 kayip olsa ne yazar o boyut icin yeter de artar o cozunurluk. Suan TabPro S kullaniyorum muhtesem bir goruntu Amoled kullanmayanlar bilmedikleri konu hakkinda yorum yapmasin lutfen hele hele Ips ile karsilastirmak komedi

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

Yuzde 33 kayip olsa ne yazar o boyut icin yeter de artar o cozunurluk. Suan TabPro S kullaniyorum muhtesem bir goruntu Amoled kullanmayanlar bilmedikleri konu hakkinda yorum yapmasin lutfen hele hele Ips ile karsilastirmak komedi

Niçin komik anlayamadım, bende tab s2 ile çok ilgilendim ama Amoled ekrana bakıp sonra etrafa bakınca 5-10 saniye dış dünya ile irtibatım kesiliyor, bana özel bir durum da olabilir ama Amoled ekrandan rahatsız olan insanlarında olduğunu bilin bence.
  • almissin eline birtane note 5 basimiza amoled uzmani kesildin yok alt pixel yok ust pixel ya gozlerin bozuksa simdi samsung sen uzulmediye amoled ekran yerine kesin ips panel kullanir

al sana oled ekran deneyimi bak ne diyor

http://www.notebookcheck.net/Alienware-13-R3-Notebook-Review.197508.0.html

• Samsung bu konuyu kopyalamakta gec kaldi.

• Ilk satin aldigim AMOLED li Samsung un cikartmis oldugu ilk akilli telefon ( Symbian ) Samsung SGH i8910 HD ile yillar once donanimhaber de ilgili konu basliginda epey sure yillarca yazistim kullandigim bir cihaz olarak .

Sonra da AMOLED li ilk Galaxy S ile de Android e merhaba dedim .

Note serisi ilk ciktiginda da Note serisine merhaba dedim ...

Galaxy S5 ve Note3 haric tum cihazlari satin aldim digerlerini de sahip olmasamda epeyce kullandim .

Amoled konusunda bir tuketici olarak epey tecrubeli ve bilgiliyim de ovmek gibi olmasin ...

Keske Galaxy S2 deki RGB altpiksel li olsa idi ( Samsung P6800 Galaxy Tab 7.7 de RGB Piksel li idi baska da yok bugune kadar ) ...

OLED avantaji yillardir ifade ettigim gibi burda da ifade ediyorum : Tepki sureleri dusuk olmasi ve ghosting effect filan olmamasi ile bilinirler ... Yani video veya goruntu amacli anlamli da oyun olarak ta keza .

Benim burda bahsettigim sey portatif oyun konsolu olmasi veya oyun pc si kategorisi degildir .

Galaxy Book S-Pen ile piyasaya cikacaksa emin olki oyun odakli degildir . Surface Book ta yurt disinda kullandim klavyesindeki entegre harici GPU ekran karti da iddiali olmasi ortada ...

Amerika da iken Alienware 17 inclik modeli tercih ettim 4K ekranli IGZO IPS panel ... Sahsen oyun ile isim yoktur ama full donanimli .

Verdigin adreste OLED in tek artisi bashedilmistir o da burda bahsettigim hatta yillardir bahsettigim tepki suresi ... Bircok oyun duskunu IPS yerine TN panel LCD li ekran tercih etmekte tabiki FULL HD den yukarisini da tercih etmiyorlar malum daha fazla sistem donanim istemekte ... FPS daha dusuk olmaktadir ...

Oyun hastasi olmasam da bircok seyi biliyorum da.

Verdigin o adres ben zaten yillardir takilirim dh de de ilgili bircok yerde kaynak olarak ta paylastigim basvurduugm sitelerden biridir ...

Elimde :

Note5

Lumia 950 XL

Google Pixel XL 128

mobil telefon cihazlarina sahibim .

Windows lu ama AMOLED ekranli tabletler ile bir zahmet bir Ipad Retina ile yan yana koy kiyasla ... Samsung ta pikseller gorulmektedir yazi fontlari zaten net keskin degil zamanla gozu yormaktadir .

Su da bir gercek IPS Retina Dispaly diye tabir edilen 300 dpi efektif piksel yogunluguna yakin cihazlara asina olanlar idrak edebilir senin gibiler belli ki farki idrak edememis sebebin neyse ...

Saglam cevaplarimi yavas yavas sindirerek anlamaya calis anlamazsan bildigini okursun elbet ...

Note5 elimde varmis :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 20 Şubat 2017; 14:5:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Ilk satin aldigim AMOLED li Samsung un cikartmis oldugu ilk akilli telefon ( Symbian ) Samsung SGH i8910 HD ile yillar once donanimhaber de ilgili konu basliginda epey sure yillarca yazistim kullandigim bir cihaz olarak .

Sonra da AMOLED li ilk Galaxy S ile de Android e merhaba dedim .

Note serisi ilk ciktiginda da Note serisine merhaba dedim ...

Galaxy S5 ve Note3 haric tum cihazlari satin aldim digerlerini de sahip olmasamda epeyce kullandim .

Amoled konusunda bir tuketici olarak epey tecrubeli ve bilgiliyim de ovmek gibi olmasin ...

Keske Galaxy S2 deki RGB altpiksel li olsa idi ( Samsung P6800 Galaxy Tab 7.7 de RGB Piksel li idi baska da yok bugune kadar ) ...

OLED avantaji yillardir ifade ettigim gibi burda da ifade ediyorum : Tepki sureleri dusuk olmasi ve ghosting effect filan olmamasi ile bilinirler ... Yani video veya goruntu amacli anlamli da oyun olarak ta keza .

Benim burda bahsettigim sey portatif oyun konsolu olmasi veya oyun pc si kategorisi degildir .

Galaxy Book S-Pen ile piyasaya cikacaksa emin olki oyun odakli degildir . Surface Book ta yurt disinda kullandim klavyesindeki entegre harici GPU ekran karti da iddiali olmasi ortada ...

Amerika da iken Alienware 17 inclik modeli tercih ettim 4K ekranli IGZO IPS panel ... Sahsen oyun ile isim yoktur ama full donanimli .

Verdigin adreste OLED in tek artisi bashedilmistir o da burda bahsettigim hatta yillardir bahsettigim tepki suresi ... Bircok oyun duskunu IPS yerine TN panel LCD li ekran tercih etmekte tabiki FULL HD den yukarisini da tercih etmiyorlar malum daha fazla sistem donanim istemekte ... FPS daha dusuk olmaktadir ...

Oyun hastasi olmasam da bircok seyi biliyorum da.

Verdigin o adres ben zaten yillardir takilirim dh de de ilgili bircok yerde kaynak olarak ta paylastigim basvurduugm sitelerden biridir ...

Elimde :

Note5

Lumia 950 XL

Google Pixel XL 128

mobil telefon cihazlarina sahibim .

Windows lu ama AMOLED ekranli tabletler ile bir zahmet bir Ipad Retina ile yan yana koy kiyasla ... Samsung ta pikseller gorulmektedir yazi fontlari zaten net keskin degil zamanla gozu yormaktadir .

Su da bir gercek IPS Retina Dispaly diye tabir edilen 300 dpi efektif piksel yogunluguna yakin cihazlara asina olanlar idrak edebilir senin gibiler belli ki farki idrak edememis sebebin neyse ...

Saglam cevaplarimi yavas yavas sindirerek anlamaya calis anlamazsan bildigini okursun elbet ...

Note5 elimde varmis :D

hayalci uzman noob

• Soke oldun demek . Cevap verememissin ama usulen bir cumle kurmussun ama ...
  • Ne GALAXY imiş ya uçana kaçana aynı isim

• Oled ekran gercekten harika.telefonda ve tvde gorunce ips falan hep hikaye.yan yana gormeyenler farki anlayamaz, dolayısıyla konusmasinlar bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Cevap verilecek gibi değil yav bağırsak mide sallıyorsun senin gibiler le uğraşılmaz gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Surface Pro4 ( Intel i7 256 GB SSD ) sahibiyim . Yillardir Surface urunleri de kullanmaktayim .

Guvenlik ( Retina tarama kamera ve klavyesindeki parmak izi guvenlik ) Surface Pro4 te essiz kullanmaktayim da ...

Surface Pro4 opsiyonlari coktur ...

Surface Book opsiyonlari da coktur sahsen tercih etmedim gerci Surface Pro3 sahibi idim ucretsiz Surface Pro4 e terfi ettirildim garanti surem de uzatildi ...

Sasmung garanti hizmetleri son yillarda cok vasat ozellikle Turkiye de ... Yillarin Samsung kullanicisi olarak iyi bilirim ...

Sen cevap vermeiyorsu daha da dikkatli okusan veya kendin arastirsan bile burda bana cevap yazacak yuz bulamazsin da .

Samsung AMOLED windows isletim sisteminde kullanilmasi ile Screen Burn in olayi kacinilmaz olacaktir ...

AMOLED teknoloji istedigi kadar gelissin enerji tasarruflu filan olsun ne sadece duz siyah ta enerji tuketimi yoktur ama ne kadar beyaza veya renkli gorsel bir arayuz olsa veya beyaz arka planli bir sey anlayacaginiz gri dahil herhangi bir renkten itibaren AMOLED pil tuketimi ciddi artmaktadir.

Yazilacka cok sey var . Sana odev biraz arastir AMOLED son yillardaki artisi ve eksileri nelerdir diye ... AMOLED windows isletim sistemlerinde oyun video haric bir anlami olmadigi aksine kolay bozuldugunu da idrak edersin ...

Tab Pro S serisi bile en fazla 2 dk ekrani acik tutulmasina izin veriyor varsayilan olarak 10 saniyedir .. 10 saniye sonra ekran kararmakta ... Neden dersen : AMOLED te Screen Burn In olmasin diye ...

AMOLED pikselleri zamanla olmektedir ekrani istedigin kadar kis veya 5 saniyede ekrani karartsan bile AMOLED pikselleri yanacaktir . Samsung veya baska uretici buna cozum uretemez AMOLED temellerine aykiri ...

Bu yuzden AMOLED windows ta olsa olsa oyun amacli cihazlarda anlam ifade eder defalarca ifade etmisimdir burda baska yerlerde yillardir ...

• amoled çok hoştur hele siyahlar harika
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.