Şimdi Ara

Juno uzay aracı, motorundaki sorundan ötürü Jüpiter’e yaklaşmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Juno uzay aracı, motorundaki sorundan ötürü Jüpiter’e yaklaşmayacak

2011 senesinde NASA tarafından fırlatılan ve 2016 senesinde Güneş Sistemi’nin en büyük gezegeni Jüpiter’in yörüngesine giriş yapan Juno uzay aracı, motorundaki bazı aksaklıklardan dolayı gaz devi gezegene yaklaşmayacak. NASA tarafından yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz Ekim ayında uzay aracının motorlarından bazıları, Dünya’dan gönderilen komutlara düzgün bir şekilde yanıt verememiş ve neredeyse 1.1 milyar dolarlık görevi tehlikeye sokmuştu. Aynı riski almak istemeyen NASA, Juno’yu Jüpiter’e yaklaştırmama kararı aldığını duyurdu.

Juno, şu an Jüpiter’in dış yörüngesinde bulunuyor ve gaz devini 53.4 günde bir turluyor. Eğer NASA Juno’nun motorlarını bir kez daha ateşleme kararı alsaydı, uzay aracı Jüpiter’e yaklaşacak ve gaz devini sadece 14 günde bir turlayacaktı. Bu da bilim insanlarının Jüpiter’i incelemesini kolaylaştırırdı.

Bilim insanları, Juno’nun bulunduğu konumda kalarak da incelemelerine devam edebileceğini dile getirdi. Uzay aracı, Jüpiter’den uzakta kalarak gezegenin yüksek radyasyon seviyesinden korunabilecek ve Jüpiter’in de dahil olduğu Jovian manyetosferinin solar rüzgarlarla olan etkileşimini daha yakından inceleyebilecek.

Juno uzay aracı, motorundaki sorundan ötürü Jüpiter’e yaklaşmayacak 

Juno'nun yörünge değişimi yapmasını engelleyen sorunu, buradaki linkte bulunan haberimizden okuyabilirsiniz. 

• Milyarlarca doları bu tip araştırmalara harcıyorlar ya şu haberleri gerçekten kıskanıyorum.

• Motor meme yapmıştır. (ülkemiz adına bakış açımız-temsili)

• amerika her ne kadar uzayın hakimi olsada şu an çin hindistan depar atarak yetişiyor, burda 50 yıl önce kurulmuş bir kurum ile son 16 yılda yeni koşmaya başlamış ülkelerden bahsediyorum bu gidişle amerika ezici üstünlüğünü kaybedecek. Rusya ise hala balistik füze yapıyor :D

• Juno uzay aracı, motorundaki sorundan ötürü Jüpiter’e yaklaşmayacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • editör arkadaş trakyalı falan mı? (yanlış anlamayın lütfen)

• Aklınız,fikriniz,düşünceniz,herşeyiniz siyaset olmuş.Yeni çıkan telefon haberlerinin altında bile siyasi yorum görüyorum. Allah sonumuzu hayır ede...

• donanım haberde her haber altı yoruma, konuyla ilgisiz olarak sürekli siyasi yorumlar yapılmasının artık organize yapıldığını düşünmeye başladım. yani nasıl bir ruh hastası hem nasa haberinin altına hem de ülkede o gün gerçekleşen bir yenilikle ilgili bir haberin altına rte ve hükümet karşıtı aynı saçmalıkları yazar ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

donanım haberde her haber altı yoruma, konuyla ilgisiz olarak sürekli siyasi yorumlar yapılmasının artık organize yapıldığını düşünmeye başladım. yani nasıl bir ruh hastası hem nasa haberinin altına hem de ülkede o gün gerçekleşen bir yenilikle ilgili bir haberin altına rte ve hükümet karşıtı aynı saçmalıkları yazar ki.

Bilin bakalım ülkeyi bu hale kim getirdi?
  • Ya bi' kapatıp açsalardı, belki düzelebilir?

• quote:

donanım haberde her haber altı yoruma, konuyla ilgisiz olarak sürekli siyasi yorumlar yapılmasının artık organize yapıldığını düşünmeye başladım. yani nasıl bir ruh hastası hem nasa haberinin altına hem de ülkede o gün gerçekleşen bir yenilikle ilgili bir haberin altına rte ve hükümet karşıtı aynı saçmalıkları yazar ki.

Hocam onlar beyinleri olmayan virüsler. Onlara belli bir DNA kodlanmış, onun dışına çıkamıyorlar.

Beyni olan insan zaten konuyla alakası olmayan şeyleri paylaşmaması gerektiğini bilir ve ayırt etme yetisine sahiptir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

quote:

Bilin bakalım ülkeyi bu hale kim getirdi?

13 yıldır sosyal medyanın her türlüsünde kronik bir siyasi karşıtlıkla her şeye ekşiyip durdunuz. sürekli kendi içinizde hırs ürettiniz, insanların da bu kronik karşıtlığa katılması için çırpınıp durmanız yüzünden. sürekli karşıtlı üretiyorsunuz. sonra da dönüp başkalarını suçluyorsunuz. insanlar girip güncel teknolojik haber okumak istiyor, hemen haber altında sizlerin saçmalıkları.

• Göz göre göre gelişmiş ülkelerle aramızın gitgide daha çok açılması, bunu engellemek için hiçbirşey yapılmaması, tam tersine bedevi arap zihniyetiyle hızla geriye gitmemiz, yol köprü yapılmasının gelişmişlik göstergesi zannedilmesi, başarılı gençlerin cezalandırılması, yobaz ve yalakaların ödüllendirilmesi, yıllardır kazanılan ne kadar değerimiz varsa elimizden uçup gitmesi ve bunu izlemekten başka hiçbirşey yapamamamız bir vatandaş olarak sizi rahatsız etmiyorsa o sizin karakterinizle ilgili bir sorundur. Vatansever bir birey olarak ülkemizin durumu beni öldürüyor.

Halbu ki Nasanın haberlerini okuyup iç geçirmek yerine şu an Tübitak'ın dünyada ses getiren araştırmalarını okuyup gururlanıyor olabilirdik. Bunu istemediniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.