Şimdi Ara

Apple’ın hisseleri tüm zamanların rekorunu kırdı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple’ın hisseleri tüm zamanların rekorunu kırdı! 

Apple 2016’nın ilk 3 çeyreğindeki gelirlerde bir önceki yıla göre düşüş yaşamış hatta düşüşten sorumlu tutulan Tim Cook ve diğer üst düzey yöneticilerin maaşlarında kesintiye gidilmişti. Şirket şubat ayının başında 2016’nın son çeyreğini rekor iPhone satışı ve 2015’e göre daha fazla gelirle kapattığını duyururken hisseleri de bu olumlu sonuçlardan etkilenerek değer kazanmıştı.

Bu olumlu sonuçlarla birlikte henüz lansman tarihi netlik kazanmamış olsa da bazı analistlerin yeni iPhone modelleriyle ilgili yaptığı açıklamalar da hisselerin değer kazanmasını sağladı ve Apple hisseleri pazartesi günü 133.84$’lık değer ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bir önceki rekoru 132.54$ ile 2015’in şubat ayına ait olan hisse değerleri rekordan sonra da yükselişini sürdürdü ve dün 134.92$ seviyesine çıkmayı başardı.

Uzmanlara göre bu yükselişin temel nedeni Apple’ın, 2017’de 10.yıl dönümünü kutlayan iPhone serisine yeni bir soluk getirerek, ve iPhone 7’den beklediğini bulamayan müşterileri tatmin edecek şekilde, belki de yeni bir satış rekoru kıracak olması. Bloomberg’in raporuna göre şirketin hisseleri değer kazanmaya devam edecek ve 142$ üstüne çıkacak.

Yeni Gelir Kapıları Arıyor

Apple değer kazanan hisseleriyle piyasa değerini 699 milyar dolara çıkardı ve 573 milyar dolarlık piyasa değeriyle en yakın rakibi olan Alphabet’le arasındaki farkı açtı ancak Apple yöneticileri ve analistler şirketin kısa bir süre içinde kendisine ciddi gelirler getirecek ikinci bir alanda yatırım yapması gerektiğini düşünüyor. Ünlü milyarder ve PayPal’in kurucularından Peter Thiel de buna dikkat çekmiş ve “Akıllı telefonların neye benzediğini ve neler yapabildiğini biliyoruz. Bu Tim Cook un hatası değil, fakat bu alan daha fazla yeniliğin olacağı  bir alan değil.” demişti

Apple’ın sürücüsüz araç teknolojileri, yapay zeka, giyilebilir teknoloji ürünleri gibi pek çok farklı alanda çalışmalar yaptığı biliniyor ancak şirket bu alanlardan şimdiye kadar, iPhone benzeri, yüksek ticari kazanç sağlayan ürünler ortaya koyabilmiş değil.

• Ekrem71 haberi diye geldim hayal kırıklığı ile gidiyorum

• Finans ve yatırım uzmanı "Apple batıyor"cular gelmeden..

• quote:

Orijinalden alıntı: Batumatu

Ekrem71 haberi diye geldim hayal kırıklığı ile gidiyorum

+ almak adına ne hallere düşürüyorlar kendilerini..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem'i görememek üzdü. Böyle büyük bir Apple haberini başkalarına kaptırmamalıydı.

• Ekrem71 hakkında yapılan yorumlar baydı artık ya. Beğenmiyorsanız adamı; okumayın haberlerini. Gelip her Ekrem71 haberinin altına ergen yorumu yapmak nedir arkadaş? Çocuk musunuz, troll müsünüz anlamıyorum. Normal olmadığınız kesin.

Yönetimden artık bu işe bir çare bulmalarını, çözüm üretmelerini rica ediyorum. haberin altında haber ile ilgili yorumlar okumak istiyorum. Artık Ekrem Bey'e haber mi yazdırmazsınız, ya da bu tür trolleri cezalandırır mısınız orasını siz düşünün ama lütfen bir çözüm üretin artık.

• "bu sene sevgililer günü haberi yayımlamayan donanımhaber editörleri batsın bu dünya şarkısı dinleyerek günü sonlandırdılar" - ZAYTUNG

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Ekrem71 hakkında yapılan yorumlar baydı artık ya. Beğenmiyorsanız adamı; okumayın haberlerini. Gelip her Ekrem71 haberinin altına ergen yorumu yapmak nedir arkadaş? Çocuk musunuz, troll müsünüz anlamıyorum. Normal olmadığınız kesin.

Yönetimden artık bu işe bir çare bulmalarını, çözüm üretmelerini rica ediyorum. haberin altında haber ile ilgili yorumlar okumak istiyorum. Artık Ekrem Bey'e haber mi yazdırmazsınız, ya da bu tür trolleri cezalandırır mısınız orasını siz düşünün ama lütfen bir çözüm üretin artık.

Evet, 100% katılıyorum, baydı artık bu ekrem71 trolleri! Hatta daha da öte can sıkıcı, sinir bozucuu oldular. 10-17 yaş ergen esprileri Ben de kusma hissiyatı oluşturmaya başladı.

• quote:

Ekrem71 hakkında yapılan yorumlar baydı artık ya. Beğenmiyorsanız adamı; okumayın haberlerini. Gelip her Ekrem71 haberinin altına ergen yorumu yapmak nedir arkadaş? Çocuk musunuz, troll müsünüz anlamıyorum. Normal olmadığınız kesin.

aynı espriyi 100. kez yapıp hala komik olduğunu düşünen tipler var ne yazık ki
  • Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    Yönetim alakasız yorumlara el atarsa iyi olur bu saatten sonra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu apple su çıkarsa rekor kırar bir konuda 😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ekrem72

• Erasmus78 kullanıcısına yanıt
    İmzaya bakın ve yavaşça uzaklaşın

Körler sağırlar birbirini ağırlar

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    O imzadaki yazılan ürünleri kullanmayalı çok oldu. Şu anda ne iPhone'um var, ne Macbook'um var ne de Time Capsul veya herhangi bir Apple ürünüm var. Tek bir tane bile yok. Telefonum Asus Zenfon 3 Delux, Notebook'um işte Lenovo Z50, evde MSi GE72. Ayrıca yukarıdan aşağıya hep Apple kullanıyor olsam ne olur? Konu ile ne ilgisi var? Ben Apple'a giydirenlerden mi şikayet ettim yukarıda? Okuduğunu anlama problemi mi var? Bak senin için tekrar ediyorum derdimi. Bilal'e anlatır gibi anlatacağım.

Her Ekrem 71 haberi altında aşağı yukarı aynı temalı onlarca yorum okumaktan sıkıldım. Apple'a giydirenlere rahmet okuyorum şu aralar. Anladın?
  • Islatalım bunu Ekrem Bey.

• Bugün batıyor yarın batacak diye diye rekor kırdırttınız firmaya.

• bazılarıda halen Apple batıyor haberi yapsın
  • Hiç düşündünüz mü acaba neden sözde editör Ekrem?Neden bir başka editör değil? Sözde editör Ekrem kimsenin düşmanı değil ancak şu da bir gerçek ki yaptığı onca yalan/yanlış deforme edilmiş haberin karşılığını okuyucuların tepkileriyle alıyor ki bu da gayet normal.Son olarak 13 yıllık donanımhaber üyeliğimde bu kadar yanlı bu kadar objektiflikten uzak çeviriyi bile tam tersi yönde lanse eden duyuran aymaz bir editör ne duydum ne gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 15 Şubat 2017; 22:47:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.