Şimdi Ara

R7 1700X ile yapılan testlerde etkileyici sonuçlar elde edildi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • R7 1700X ile yapılan testlerde etkileyici sonuçlar elde edildi! 
    Teknoloji dünyasının sabırsızlıkla beklediği AMD’nin Ryzen işlemci ailesine dair bilgiler netleşmeye devam ediyor. Son gelen bilgilerde ise ailenin güçlü bir üyesi olan R7 1700X’in benchmark testine yer verildi. Görünüşe göre AMD FX serisinin ardından ciddi bir çalışma ortaya koymuş.

Yapılan testte AMD’nin R7 1700X işlemcisi, hızaşırtma desteği olmayan giriş seviyesi A320 yongasını barındıran bir MSI anakartta çalıştırılmış. Ayrıca kullanılan PassMark’ın Performance Test 9.0 yazılımının, modelin boost clock frekansını algılamadığını, haliyle işlemcinin sadece 3.4 GHz’lik taban frekansta test edilebildiğine dikkat çekmekte fayda var.

Sonuçlar oldukça olumlu

Toplamda 8 teste tabi tutulan işlemci 5 testte Core i7-6900K’da dahil olmak üzere bütün işlemcilerin önüne geçerken 6 testte ise Core i7-5960X modelinin önünde yer almış. Bununla birlikte işlemci özellikle tam sayı ve şifreleme testlerinde gösterdiği yüksek performans sayesinde kurumsal pazarda ve sunucu pazarında rekabetçi bir çözüm olabilir.

Testlerin ortalaması alındığında işlemci Haswell-E mimarili Core i7-5960X’ten %4 ve Broadwell-E modeli olan Core i7-6900K’dan %9 geride kalmış. İşlemcinin boost frekansa çıkmadan bu sonucu elde ettiği ve en hızlı Ryzen üyesi olmadığı düşünüldüğünde Ryzen için sonuçlar oldukça olumlu.

Tek çekirdek testlerinde durum nasıl?

AMD’nin oyun performansı açısından son jenerasyonda Intel'in gerisinde kaldığı tek çekirdek performansı ise testlerin arasında belki de en can alıcılarından bir tanesi zira model 3.4 GHz’te takılı kalmasına rağmen Intel’in Core i7-5960X modelinin önüne rahatlıkla geçebilmiş. Core i7-6900K işlemcisiyle ise modelin Turbo Boost 3.0 özelliği sayesinde ulaştığı 4.0 GHz’lik tek çekirdek frekansına rağmen %3’ten az bir farkla gerisinde kalmış. Yani işlemcinin resmi olarak satışa sunulmasının ardından bizleri şaşırtıcı sonuçlar bekliyor olabilir.

Öte yandan Core i7-7700K işlemcisi 4.5 GHz’lik turbo frekansı ile modelin bir hayli önüne geçmiş ancak R7 1700X’in sadece 4 watt daha yüksek bir ısıl tasarım gücüyle 8 çekirdekli bir yapı sunması da dikkate değer bir husus. Ayrıca FX 8350 işlemcisiyle R7 1700X modeli arasındaki fark da AMD ekibinin gayet iyi bir sonuç ortaya koyduğunu doğrular nitelikte. Son olarak ilerleyen dönemdeki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Ayrıca daha fazla testi incelemek için galerimize göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• hala intel savunanları kötü olacak diyenleri yerle bir etmiştir sanırım bu sonuçlar.
    resmen intele geçirmiş amd
  • gel artık gönlümün efendisi, bir de fiyatı makul olursa tamamdır.
  • Satılık Z170+İ7 6700k sistem ilgilenenler PM atsın lütfen.

Benzer ilanlar 2. El Forumda fazlasıyla artacaktır. Rekabetin fayda sağlayacağı aşikar, umarım test sonuçlarından ziyade F/P olarak özlediğimiz AMD sistemlere kavuşuruz. Donanımseverlere hayırlı olsun :)

• İntel alacam ama amdnin inteli biraz okşaması lazı ki kullanıcıya yarasın:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel: '' Allah'ını seven üzerime toprak atsın!''
  • Sonuçlar harika ya. 6 çekirdekli model inşallah alınabilir bir fiyata olur da FX 8350'yi değiştiririm. Biz zamanında i5 ile yakın fiyata tek çekirdek gücü az olan ve çok güç tüketen FX seçerek AMD'ye bir güzellik yaptık, şimdi de AMD uygun fiyatlarla bize bir güzellik yapsın. :)

• Bende bekliyorum amd yi sistem kurmak için bakalım gelen haberler heyecan verici

• 8.nesilde %15 artış neden yapacağı belli oldu intelin yoksa %3-%5 artış yapar satardı. Rekabet gelsin tekrardan

• Bu işlemcinin yanına vega mimarili bir ekran kartı ohh miss yine uzun yıllar götürür. Bekliyoruz AMD emin adımlarla gel.

• İnşallah Bulldozer olayında yaşadıklarımızı yaşamayız. Bulldozer piyasaya çıkmadan önce de yapılan testlerde havada uçuyordu ama retail işlemciler gelip bağımsız testler yapılmaya başlayınca sonuç hüsran oldu.

AMD umarım aradan geçen onca yılı iyi değerlendirmiştir de bizi Intel'in her yıl % 3- %5 performans artışından kurtarır. % 10 geride kalması bile umurumda değil. % 10 geride kalsın ama % 20 daha uygun fiyatlı olsun yeter.

• Bekleyecekzen zen

Dolar coşmadan işlemci almalı
    İntel alsak çok pahalı
    Amd yapmış tam sırası
    Bekleyecekzen zen

Şimdi yorumları tahmin edebiliyorum:Amd bu çokta inanmamak lazım, kullanıcı testlerini görmeden inanmam,Amd'den çok çektim bi daha kullanmam vs

Yapmış işte adamlar hemde 4 te bir fiyatta satıyorlar, daha ne yapsınlar.Anakartlarda yenilendi,Ddr 4'e de geçildi,Tdp zaten süper değerlerde pek mazerette bulamayacaklar ama genede ben Amd önermem diyenler çıkar kesin
  • Amd resmen geri geldi

• Amd iyi geldi bu sefer ama fiyat olarak uygun olmaz büyük ihtimalle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu editör bildiğin çeviri yapmaya çalışmış ama okuduğunu tam anlamamış. Orijinal haber diyor ki amd işlemcide turbo olup olmadığı belli değil, olsa da uygulama bu veriyi okuyamamış diyor. Editör ise yok turbo yok diyor???

• quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

İnşallah Bulldozer olayında yaşadıklarımızı yaşamayız. Bulldozer piyasaya çıkmadan önce de yapılan testlerde havada uçuyordu ama retail işlemciler gelip bağımsız testler yapılmaya başlayınca sonuç hüsran oldu.

AMD umarım aradan geçen onca yılı iyi değerlendirmiştir de bizi Intel'in her yıl % 3- %5 performans artışından kurtarır. % 10 geride kalması bile umurumda değil. % 10 geride kalsın ama % 20 daha uygun fiyatlı olsun yeter.

İntel firmasının daha Zen çıkmadan 7. nesle ve 7. nesil daha yeni piyasaya can vermeye başlamışken bir anda 8. nesil işlemcilere atlaması sonuçları doğrular nitelikte. amd buldozer mimarisini çıkardı çıkalı intelin çıkarttığı yeni modellerde çok uçuk kaçık bir performans artışı söz konusu değil ama 8. nesilde bir anda gerçek % 15 artış yapacağı garantisi vermesi ortada. İntel rakibinde hareketlilik olmadıkça her 3 ayda bir yeni mimari diye uğraşmaz asla.
  • türk insanının şu döviz kuruyla hala ne cesaretle sidik yarıştırmaya kalkıştığını anlayamıyorum...lüx oğlum size donanım falan yarıştırmak.
    yok intel amd'ye geçirmiş,yok amd intele geçirmiş :) ahahah heriflere bak ya,aç tavuk ambar misali.
    size geçirilenler ne olacak onu diyin hele.
    komple maaşını yatırsan 1 işlemciyi anca alıyorsun,hala boş beleş işler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: B4ris

türk insanının şu döviz kuruyla hala ne cesaretle sidik yarıştırmaya kalkıştığını anlayamıyorum...lüx oğlum size donanım falan yarıştırmak.
    yok intel amd'ye geçirmiş,yok amd intele geçirmiş :) ahahah heriflere bak ya,aç tavuk ambar misali.

15 Bin TL'lik sistem topluyorum. Sadece bu ay kasanın fanları için ödediğim para 700 TL!!!

Ses kartıydı, ıvır zıvırıydı daha saymadım. Konusu da burada.https://forum.donanimhaber.com/bu-kasa-ve-malzemelere-mod-onerisi--123512750#123512750

Neticede bu biraz da zevk meselesi, belki sistemi toplamak için uzun süre birikim yaptım. Ama kalkıp da 15 Bin TL'ye iş kuracak halim yok. Zengin falan da değilim. Her insan gibi normal çalışıyorum.

Bize geçirenlere gelince: ''Acımadı ki, acımadı ki!''
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: B4ris

türk insanının şu döviz kuruyla hala ne cesaretle sidik yarıştırmaya kalkıştığını anlayamıyorum...lüx oğlum size donanım falan yarıştırmak.

15 Bin TL'lik sistem topluyorum. Sadece bu ay kasanın fanları için ödediğim para 700 TL!!!

Ses kartıydı, ıvır zıvırıydı daha saymadım. Konusu da burada.https://forum.donanimhaber.com/bu-kasa-ve-malzemelere-mod-onerisi--123512750#123512750

Neticede bu biraz da zevk meselesi, belki sistemi toplamak için uzun süre birikim yaptım. Ama kalkıp da 15 Bin TL'ye iş kuracak halim yok. Zengin falan da değilim. Her insan gibi normal çalışıyorum.

Bize geçirenlere gelince: ''Acımadı ki, acımadı ki!''

Arkadaşın bahsettiği şey farklı bir durum 700Tl fanlara verebiliyorsanız hiç bir derdiniz yok demektir dışarıdan bakınca fatura ödeme çocuk okutma ev geçindirme vs vs...

Konuya dönersek Bu sefer sağlam geliyor Amd bekliyoruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.