Şimdi Ara

Vladimir Putin, Volkswagen'a yardım etme sözü verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
3.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vladimir Putin, Volkswagen'a yardım etme sözü verdi 
    Hatırlayacağınız gibi 2015 yılında Volkswagen’ın yüzlerce aracında hileli yazılım kullandığı ortaya çıkmış ve global çaplı emisyon skandalı patlak vermişti. Olayın basına yansımasıyla büyük bir krizin içerisine sürüklenen marka milyonlarca dolar zarara ve daha da önemlisi ciddi imaj kaybına uğradı.

Ayrıca Bkz.Mark Zuckerberg gizemli Oculus Rift eldivenini ilk kez görücüye çıkardı
    Bu hafta içerisinde Volkswagen CEO’su Matthias Mueller ile toplantı düzenleyen Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, Alman otomobil devinin Rusya’daki faaliyetlerinin artması için yardım etme sözü verdi. Rus pazarındaki araçların yüzde 11'inin Volkswagen’a ait olduğunu dile getiren Putin, yaşanan zorlukları anladığını ve yardım etmek için hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Halihazırda sunulan vergi ayrıcalıklarıyla zaten gerekli desteği gösteren hükümetin üretim hacminin ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi için bazı düzenlemeler yapabileceği belirtiliyor. Rusya’da 6,800 doğrudan ve 50 bin dolaylı şekilde iş imkanı sunan Volkswagen, Moskova’nın 170 kilometre güney batısında bulunan Kaluga bölgesinde üretim yapıyor. Yakın zamanda şehirde yeni bir tesisi devreye alacak olan şirket,Rusya’ya gerçekleştirdiği 1.75 milyar avro yatırımla ciddi bir ekonomi hacmine sahip.

• Şimdi meşazı alma sırası Erdoğan'da
  • Putin kardeşim çağrını aldım güçlü bir Volkswagen için bende varım Esad kardeşim sende var mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir imaj kaybı olduysa satışlarda hep ilk 3'de. Ozon tabakası, küresel ısınma kimsenin umurunda değil ki. =)
  • "Alman otomobil devi Volkswagen ile Moskova’da bir ayara gelen Vladimir Putin, emisyon skandalı yüzünden ciddi değer kaybı şarkısında üreticiye yardım etme sözü verdi.."
    Arkadaşlar haberin giriş metninde şarkısında kelimesi kullanılmış. Ne denmek istemiş ben mi anlayamadım yoksa hata mı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: cray

"Alman otomobil devi Volkswagen ile Moskova’da bir ayara gelen Vladimir Putin, emisyon skandalı yüzünden ciddi değer kaybı şarkısında üreticiye yardım etme sözü verdi.."
    Arkadaşlar haberin giriş metninde şarkısında kelimesi kullanılmış. Ne denmek istemiş ben mi anlayamadım yoksa hata mı var?

İnsandır, hata yapar. Tabi haber yazarı daha fazla dikkat etmeli.

Siz de, 'bir ayara' gelen yazmışsınız mesela. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Hocam bu meşazı esprisi nedir?

• 11Omeer kullanıcısına yanıt
    Zannedersem, bir ara Konya'daki gençler malum kampanya için video çekiyorlardı. Ondan devşirme bir nevi.
  • meşazı almak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

quote:

"Alman otomobil devi Volkswagen ile Moskova’da bir ayara gelen Vladimir Putin, emisyon skandalı yüzünden ciddi değer kaybı şarkısında üreticiye yardım etme sözü verdi.."

Yalnız "ayara" kelimesi de haberden alınmış kendisi yazmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11Omeer

Hocam bu meşazı esprisi nedir?

• trde fabrikası olmayan markaya araç sattırmasalar keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

quote:

"bir ayara" yazısını ben yanlış yapmadım, haberin girişinde yanlış yazılmış. Hatadır tabi insanlık hali
  • quote:

Merhaba,

Yazım hatası olmuş, düzenlemeyi yaptım. Uyarınız için teşekkürler.

Sevgiler.
  • kaluga mi ..gormustum fabrikayi ... ama putin once kendi ladasina yardim etsin .. renault yuzde 20 civari payini aldi da ..elle tutulacak iki model yapti.. onlarda biri logan ..biri sandero kopyasi ya neyse... ruslara guven olmaz ben diyeyim bugun vw yardim edecem der. yarin almanya ile olusacak ilk problemde tum alman fabrikalarina yasak koyar.. aynen bizim turklere yaptigi gibi ..rusyayi rusya yapan insaat firmalari hep turk firmalariydi.. ama ilk sikintida turk fabrikalarina bile yasak koydu ... neler neler .. neyse..

• Voswosun yardıma ihtiyacı mı var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VW e ceza veren ABD ye karşı yapılmış bir hareket.

• Almanya, Rusya ile anlaştı. Türkiye ABD-İngiltere hattına geçecek. Olay bu..

• Bu durumu biz de yararımıza kullanabilirdik. Bilmiyorum belki hala yapabiliriz.

• Bu hamle trump a karşı olsa gerek. Artislik hareketler bunlar. Boşkoy.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.