Şimdi Ara

Seagate, 10TB kapasiteli sabit disklerini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Seagate, 10TB kapasiteli sabit disklerini satışa sundu

Teknoloji dünyasında kapasite artık en büyük sorunlardan birisi haline geldi. Sürekli artan kapasite ihtiyacına yönelik olarak üreticiler de tek disk üzerinde depolama alanını yoğunlaştırmaya uğraşıyor. Bu yıl 10TB kapasiteli sabit disklerin yaygınlaştığını göreceğiz.

Veri depolama çözümleri üreticisi Seagate de, bu artışı ve kişilerin, kurumların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürettiği yeni 10TB’lık disklerini Türkiye’de satışa sundu.

Ürünlerin tanıtım etkinliğinde konuşan Seagate Türkiye Yöneticisi İlknur Baydak; bilgisayarlar için BarraCuda ve FireCuda, NAS sistemleri için IronWolf, görüntüleme ve video kayıt sistemleri için de SkyHawk güvenlik disklerini içinde bulunduran Guardian Serisi’nin, farklı kullanım alanları göz önünde bulundurularak üretildiğini ifade etti.

Alve.com'da gör Sabit Disk'lerde ve SSD'lerde için sıcak fırsatlar!

Dünyadaki kurumsal verinin %60’ının Seagate disklerinde depolandığını açıklayan Baydak, bu sayede özellikle işletmelerin ihtiyaçlarını iyi analiz edebildiklerinin altını çizdi. 10TB’lık kapasiteye ulaşan yeni diskler sayesinde kişisel ve kurumsal dijital veriyi muhafaza etmenin ve yönetmenin kolaylaşacağını, yeni disklerin kapasitelerinin dışında, özelliklerinin ve hızının da bir avantaj oluşturacağını sözlerine ekledi.

Seagate sabit diskleri 3.5 inç boyutlarında 10TB kapasite ile desteklenmeye başladı. Barracuda Pro, IronWolf ve Skyhawk serilerinde 10TB kapasite seçenekleri yer alacak.

Barracuda Pro

3.5 inç formundaki BarraCuda Pro diski 4, 6, 8 ve 10TB olarak raflarda yer alacak. 10TB kapasiteli diskin, 7200 RPM ve 7/24 çalışabiliyor olması performansının da en üst seviyede olacağını ortaya koyuyor. Özellikle ofis profesyonellerinin, oyuncuların ve performans kullanıcılarının tercih edeceği BarraCuda Pro’nun garanti süresi de 5 yıl olacak. 2 yıllık ücretsiz veri kurtarma hizmeti de ürünle birlikte sunuluyor. 10TB kapasiteli seçeneğin fiyatı 2700TL dolaylarında.

IronWolf Diskleri

NAS çözümleri için üretilen IronWolf diski, çoklu sürücü sistemlerinde titreşimi azaltmak için RV (döngüsel titreşim) sensörlerine sahip. Bu sensörler NAS sistemlerinin performansını ve ömrünü artırıyor.

Gelişmiş güç yönetimi ile enerji tasarrufu sağlayan disk, 3,5 inç boyutlarında. Yıllık 180TB’lık iş yükü oranı sunan IronWolf’un 1TB’dan 10TB’a kadar kapasite seçenekleri mevcut. Bu disk 1 ila 8 yuvalı NAS’larda kullanılabiliyor. 10TB seçeneğin fiyatı 2300TL civarında.

Alve.com'da gör Sabit Disk'lerde ve SSD'lerde için sıcak fırsatlar!

Yıllık 300TB’lık iş yükü oranı sunan IronWolf Pro ise 16 yuvalı NAS’lara kadar kullanılabiliyor. Bu diskin kapasite seçenekleri arasında 2, 4, 6, 8 ve 10TB yer alıyor. 2 yıllık ücretsiz veri kurtarma hizmeti de ürünle birlikte sunuluyor. 10TB kapasiteli seçeneğin fiyatı ise yaklaşık 3300TL.

SkyHawk Diskleri

7/24 izleme ortamları için ideal hale getirilen SkyHawk diskler, 64 adet HD kamerayı destekleyen bir yapıya sahip. Diskin 1TB’dan 10TB’a kadar kapasite seçenekleri bulunuyor. Skyhawk Güvenlik diskleri RV (döngüsel titreşim) sensörleri sayesinde içsel ve dışsal titreşimi tolere edip arızaya uğramadan, uzun süre sorunsuz kayda imkan veriyor. 10TB kapasiteli diskin fiyatı 2900TL olarak belirlenmiş. 

• kişisel analizime göre
    veri depolama sistemleri bir noktadan sonra
    birim fiyatları düşecek ama kapasite artış nedeniyle
    perakende sektöründen git gide uzaklaşmaya başlayacaktır !
    bu blut depolama şirketlerinin işine gelecektir !
    özetle perakende sektöründe ileride HDD siz sistemlere şimdiden hazırlanın !

• quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

kişisel analizime göre

Türkiye için zor hocam ya 1-2mbit upload ile neyi bulut sunucuya yedekleyebiriz ki. Kurumsal firmalar basar parayı alır belki 100mbit upload sunan bir internet hizmeti ama dükkanlara, siteye kurulan güvenlik kameralarının yedeklemesi için tek çözüm olacak.

Daha 1mbit kullanıyorken ülkenin %90ı ben en az 20 sene beklemiyorum bizim ülkede. Avrupada filan dediğiniz doğru. Bu disklere para vereceğine bulut sistemde yedekle hem disk hasar gördü veri kayboldu diye endişe de duyulmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

kişisel analizime göre

en az 10 yıl zor sonrasını bilemem
  • bugün 2 TB İRON WOLF modelinden sipariş verdim, gelsin inceleyelim bakalım ne kadar sesiz
  • Amazon fiyatı 460$
  • Eskiden yeni çıkanları beklerdik, onlar çıktıkça mb başına fiyat düşer, dolayısıyla piyasa düşerdi. Artık fiyat kapasiteyle yükseliyor, hiç iyi bir durum değil, bunda bizim için bir gelişme görmüyorum.

• 10 tb ne ya dolmaz ki o. :D :D

• Ben bunu alasıya kadar 10 yıl geçer.O zaman fiyatı makul seviyede olur :D

Donanımhaber gibi büyük siteler veya şirketler alabilir ama bizim gibi kullanıcılara fazla gelir :)

• hic bi zaman almicam biliyorum alsam da isime yaramicak.ama yine de teknoloji yukseldikce aklimin bir yerini hep rahatsiz ediyo almamak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süper amozondan temin edebilirsiniz.http://gustobilisim.com.tr

• LOSSLESSGAME L kullanıcısına yanıt
    vay be mübarek ne kullanıyorsun , neler var içinde öyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOSSLESSGAME

quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

vay be mübarek ne kullanıyorsun , neler var içinde öyle :)

Hiç sorma. Visual Basic, Photoshop, 3D Max, diğer programlar, oyunlar, kutulu oyunların ISO imajları derken durum bu.

Anladım hocam kolay gelsin.Bende AutoCAD ve 3Dmax kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

kişisel analizime göre

Bu analizin Türkiye'de geçerli olabilmesi için minimum 20 yıllık bir süreç gerekmektedir, şuan ki konjonktürde daha maksimum upload hızı 2mbiti aşmamışken Türkiye için bu analiz ütopik bir analiz, bu da benim analizim :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.