Şimdi Ara

FM TRANSMİTTER'LER (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
675
Cevap
2
Favori
339.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ototube

transmitter için karışık çalma özelliği istiyorsanız yapmanı gereken:
    Bilgisayarınızda belirlediğiniz parçaları bir klasörde topladıktan sonra parçaları boyutuna göre sırlatıp sonra ilk şarkıdan başlayarak isimlerini 1.2.3.4.5... gibi değiştirin.Karıştırma işlemi tamamdır.

Piyasada satılan forex,.. vb fm vericilerin hemen hepsinde shuffle yani karışık çalma özelliği zaten var ancak açıkça belirtilmediği için bilinmiyor. Yanlış hatırlamıyorsam çalarken PLAY tuşuna 3-5sn basmak bu iş için yeterli oluyordu. Bu forum'da konu daha önce yazılmıştı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: sparhawkisme

quote:

Orjinalden alıntı: sondurum

Boş frekans bulamiyorsanız yada parazit yapıyorsa aracın radyo antenini çıkarın yapacağınız şey bu kadar basit.

pek çok arabada malesef işe yaramıyor "bu kadar basit" yöntem. Aracın tamamı metal olduğu için zaten tek başına bile yeterince antenlik yapıyor..

passat ,rover 400, corsa ve fiesta da işe yarıyor anteni çıkarınca denediğim araçlar bunlar anteni çıkarınca radyonuzun iyi çekmemesi gerekir. blaukpunt radyolarda uzak istasyon alışı yakın istasyon alışı ayarları vardır yakına getirirseniz daha iyi çekiyor.
  • benim arabada anten yok. arka cam şeritlerini anten olarak kullanıyo araç. frekans karışmasına arka camı sökmekten başka alternatif fikri olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratb49

benim arabada anten yok. arka cam şeritlerini anten olarak kullanıyo araç. frekans karışmasına arka camı sökmekten başka alternatif fikri olan var mı?

bu frekans karışma olayı bence boş frekans aradığınız için oluyor.
    ben temiz yayın yapan bir radyonun frekansını kullanıyorum.transmitter radyonun sesini bastırıyor ve içindeki müziği çalıyor.

ayrıca gördüğüm kadarıyla aprotech dışındaki markaları kullananlarda bir süre sonra cızırtı başgösteriyor.
  • valla ben öyle mevcut radyo frekansını bastırıp hala kaliteli ses verebilecek bi ürün duymadım. aprotech markasını araştırdım hemen hemen bu tip ürünler arasında en ucuz olanı buna rağmen başka frekansı bastırabilecek kadar güçlü bi alet ise denenebilir.

FM TRANSMİTTER'LER
  • Forex 629-C 4 GB FM Transmitter

http://www.vadii.com/pinfo.asp?pid=1229

Bu ürünü kullanıyorum. Oldukça güzel çalışıyor. Play tuşuna 3-5 sn basılı tuttuğunuz zaman farklı çalma şekilleri (Rastgele,sıralı vs..) çıkıyor.
  • "sölemiştim" değil söylemiştim.. :)
  • merhaba arkadaşlar geçenlerde FOREX FM-28 B aldım..fakat bluetooth unu kullanamıyorum.telefonumla eşleştirmem gerekiyor fakat şifre istiyor..hangi telefonla denediysem şifre istedi acaba telefonlamı alakalı diye..nette şifresinide bulamadım aldığım yere msj attım ordanda ses çıkmadı...bu konuda bilgisi olan varmı acaba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: atm_teufel

merhaba arkadaşlar geçenlerde FOREX FM-28 B aldım..fakat bluetooth unu kullanamıyorum.telefonumla eşleştirmem gerekiyor fakat şifre istiyor..hangi telefonla denediysem şifre istedi acaba telefonlamı alakalı diye..nette şifresinide bulamadım aldığım yere msj attım ordanda ses çıkmadı...bu konuda bilgisi olan varmı acaba...

0000 (dört tane sıfır)
  • selam arkadaslar . şu sıralar bende transmitterlere merak saldım. araştırıyorum ama aklıma takılan bir soru var. ses kalitesi marka ve modele göre ne kadar değişiyor. yoksa klasik bir radyo kalitesinin ötesine geçmiyormu.
  • Arkadaşlar ben bugün powerway mp3 transmitter aldım Uno 70 S var araç sigara girişine soktm yanıt verdi ama parçalar çalıyor ses yok ilerliyor şarkı saniyeleri kumandasından ses açtım gene ses falan yok neden olabilir bu yardımlarınıı beklyrmm
  • quote:

Orjinalden alıntı: vagus35

selam arkadaslar . şu sıralar bende transmitterlere merak saldım. araştırıyorum ama aklıma takılan bir soru var. ses kalitesi marka ve modele göre ne kadar değişiyor. yoksa klasik bir radyo kalitesinin ötesine geçmiyormu.

Çok net söylüyorum. Fm Transmitter almayın arkadaşım. Ben en son bir de Forex denemek istedim, 4gb klasör seçmeli aldım. Onda da değişen bir şey yok. Bu cihazların hepsi aynı, dip gürültüsü, uğultu, cızırtı..... Hiç bir şekilde fm transmitterlere para kaptırmayın.
    6.50 TL verip kaset adaptörü aldım. İnanın hiç bir fm verici, kaset adaptörünün ses kalitesinin yanına bile yaklaşamaz!
    Kaset adaptöründeki tek problem de kaset dinlerken de duyulan dönme sesi ama bu çok az olduğu için çalışan bir araçta duyulmuyor.
    Sonuç : FM TRANSMITTER ALMAYIN!

• şiddetle katılıyorum. kaset çok güzel ama görüntü ve kablo olayı hoş değil. belkş aux giriş yaptırılabilir. ama ses farkı olurmu bilmiyorum
  • ben de dün diasa'dan 20 tl ye piranha marka bir tane aldım ..taktım ama arabadan ses gelmiyor..tesisat filan uğraşıcaz mı yoksa normalde çakmak yerine taktığımızda sesin gelmesi mi gerekiyor..? müzik çalıyor gözüküyor ama ses yok ..ne yapmalıyım?

• Çok net söylüyorum. Fm Transmitter almayın arkadaşım. Ben en son bir de Forex denemek istedim, 4gb klasör seçmeli aldım. Onda da değişen bir şey yok. Bu cihazların hepsi aynı, dip gürültüsü, uğultu, cızırtı..... Hiç bir şekilde fm transmitterlere para kaptırmayın.
    6.50 TL verip kaset adaptörü aldım. İnanın hiç bir fm verici, kaset adaptörünün ses kalitesinin yanına bile yaklaşamaz!
    Kaset adaptöründeki tek problem de kaset dinlerken de duyulan dönme sesi ama bu çok az olduğu için çalışan bir araçta duyulmuyor.
    Sonuç : FM TRANSMITTER ALMAYIN!

Ben geçen hafta premier 2gb olan modeli aldım 29.90 tansaştan
    dediğiniz gibi çekincelerim vardı ses kalitesiyle ilgili ama kurduktan sonra gördüm ki
    hiçcızırtı uğultu falan yok

çok net ses var önceden cd çaları kullanıyodum oda 20 şarkı falan alıyordu
    sık sık cd yapmak gerekiyordu bakalım şimdilik memnunum bozulacakmı
    görücez

ayrıca bazıları kapanmadığından şikayet ediyolar ben kontağı kapatınca kapanıyor sorun yok yani

sonuç olarak arabaya, bulundunuz şehire ve arabanızdaki teyb ile ses sistemine göre kalitesi değişiyor

o yüzden kötü diyende olabilir benim gibi memnun olanlarda karar alamyı düşünenlere kalmış.

• quote:

Orjinalden alıntı: portofino

ben de dün diasa'dan 20 tl ye piranha marka bir tane aldım ..taktım ama arabadan ses gelmiyor..tesisat filan uğraşıcaz mı yoksa normalde çakmak yerine taktığımızda sesin gelmesi mi gerekiyor..? müzik çalıyor gözüküyor ama ses yok ..ne yapmalıyım?

radyoyla transmitteri aynı frekansa getirdinmi ?
    yoksa o çalar durur ama sen duyamazsın
  • arkadaşlar
    kullanan arkadaşlar cihazlarının markalarını ve hangi illerde kullandıklarnı hatta araçlarının markalarnıda
    yazarlarsa sanırım daha faydalı olur.
    bana bi arkadaşım tavsiye etti
    onun yaşadıgı şehirde zaten çeken 5-6 radyo var kendisi çok memlun cihazdan
    sanırım büyük şehirlerde frekensten dolayı sıkıntılar oluyor.
    bende kararsız kaldım ankarada kullanan tavsiye edebileceginiz marka varmı ?
  • arkadaşlar trimax 2gb transmitter aldım 40 milyon arabaya(kangoo) taktık fakat hiç ses veya görüntü yok başka arabada denedik çalıştı bizim arabanın çakmağıda çalışıyor bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar sizce
  • arkadaslar Allah rızası için cevp.
    bende corsa var.fm tr. da piranha.burda bazı arkadaslarda oldugu gibi taktığımda şarkı çalıyor devam ediyor görünüyor ama ses yok.radyoyla frekanslarıda eşleştiriyorum ama nafile.
    nolmuş buna böle.sap gibi çakmaklıktan bana bakıyor uyuz oluyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.