Şimdi Ara

Ülkemizde Samsung telefonlarının güncelleme planı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde Samsung telefonlarının güncelleme planı belli oldu

Samsung’un Galaxy S7 modelini güncellemeye başlaması ile global çapta firmanın yol haritası merak edilir oldu. Samsung Türkiye başkan yardımcısı Tansu Yeğen ülkemizdeki güncelleme planına dair net detayları verdi.

Verilen bilgilere göre ülkemizde bu hafta sonundan itibaren Galaxy S7 amiral gemi serisi güncelleme almaya başlıyor. Yine ay içerisinde pek çok amiral gemisi güncelleme alacak. Bunlar; Galaxy S6, Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 şeklinde sıralanıyor.

Galaxy S6 Edge sahipleri biraz daha bekleyecek zira Şubat sonu veya Mart başı itibariyle güncellemenin verileceği belirtiliyor. Bu tarihten sonra da uzun bir sessizlik dönemi hakim. Mayıs ayına kadar mevcut güncellemelerin tamamlanması bekleniyor. Mayıs ayında ise Galaxy A 2016 serisi güncelleme almaya başlayacak. Temmuz ayında ise Galaxy J serisi güncelleme almaya başlıyor.

Pek Çok Yenilik Var

Güncelleme ile gelen en önemli yenilik bildirim panelinde. Hızlı Erişim paneli daha sade bir görünüme kavuşurken, ikon başlıkları ise kaldırılmış ve aynı konuda olanlar gruplanmış. İkinci kez aşağı sürükleme ile açılan ikon düzenleme paneli ise grup desteği ile yenilenmiş.

Android 7.0 ile gelen bölünmüş ekran desteği aslında Samsung telefonlarda uzun süredir vardı ancak güncellemede daha iyi bir hale getirilmiş. Açık olan pencerelerin boyutları daha kolay ayarlanabilirken, pop-up şeklinde açılan pencerelerin sayısı da aynı anda beşe yükseltilmiş.

Ayrıca Bkz.Gizemli Andrasta sitesinin esrarı çözüldü

Ayrıca sitelere parmak izi ile girebilmek için Samsung Pass yönetim merkezi, farklı seçeneklerde enerji tasarrufu sunan Performans Modu, hem performansı hem de enerji tüketimini optimize edebilen bir mod ve video izlerken ses ile görüntü kalitesini arttıran Eğlence Modu şeklinde diğer yenilikler mevcut.

Google tarafındaki önemli özelliklere baktığımızda, Ayarlar menüsündeki alt menü başlıklarının kısa bilgilerle donatılması, yine Ayarlar menüsünde sol üst kısma yerleşmiş menü ikonu, Ses ve Bildirimler sekmesinin iki ayrı başlığa geçiş yapması, arka planda kurulan güncellemeler, bildirim çubuğunda biraz daha genişletilmiş alan, bildirim penceresinden gelen mesajlara cevap yazabilme, Doze tasarruf modunun daha agresif olması, Java 8 desteği, hızlı başlatma, yerleşik numara engelleme, gelişmiş RAM yönetimi bunlar arasında sayılabilir.

• https://mobile.twitter.com/TansuYegen/status/829238824274448384
    S7 edge de şubatın 2.haftasonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kampanyaavcı -- 8 Şubat 2017; 14:19:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S7 Edge için de S7 ile aynı tarih verildi.

https://twitter.com/TansuYegen/status/829238824274448384

• 7.0 ı 2015-2014 serisi almayacak yani :)

• Android 8 geldi bunlar daha yeni güncelleyecek sözde o da...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S6 icin 24 subat mi neydi S6 konusunda bir arkadas demisti kesin bilgi demisti bu haberle birlikte kesin bilgi oldugu kanitlandi gibi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4 ÜVEY EVLAT MI?

• Note 4 s5 güncelleme almıyacak öylemi
    vay be

• Bilseydim edge almazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: pranis

7.0 ı 2015-2014 serisi almayacak yani :)

:) Evet.
  • Geçen yıl bu zamanlar da konu Note 3 kullanıcılarının ağlama duvarına dönmüştü (ben dahil). Bu yıl da S5 ve Note 4 kullanıcılarının ağlama duvarı olmuş. Üzgünüm ama Samsung gerçeği bu. Artık Samsung almam tavsiye etmem "

Not: Halen Note 3 kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: AydoganKunt

Geçen yıl bu zamanlar da konu Note 3 kullanıcılarının ağlama duvarına dönmüştü (ben dahil). Bu yıl da S5 ve Note 4 kullanıcılarının ağlama duvarı olmuş. Üzgünüm ama Samsung gerçeği bu. Artık Samsung almam tavsiye etmem "

Cyanogenmod mu ne varmış. Onu yükleseniz? Boşverin resmi güncellemeyi ya.
  • Bu tarihleri de geçirecekler bence. Sadece S7 ailesi verilen tarihte alır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlari beklemekle hic ugrasmayin alın bi nexus-pixel yada iphone bakın rahatınıza

• Htc 10 alalı bayağı oluyor. Samsung bitmiş

• Android 7.0 mi

Android 7 cikis tarihi 22 Agustos 2016 ...

Android 7.1.1 ile beklerdik . Bircok firma 7.1.x ile aylardir guncelleme verdi.

Kaldiki Android 7.1.2 Betasi da gecen hafta yayinlandi yani Android 7.1.1 de eskidi ...

Samsung klasigi yillardir hep inatla geriden takip etmekte .

Turkiye Hollanda ya bagli .

Samsung eskiden hizmette daha iyi idi ozellikle teknik servileri ile .

Su son yillarda taseron firmalara Samsung Yetkili Servis logosu ile tuketici kandirmaktalar yillardir.

Anlayacaginiz Samsung Istanbul Pazarlama diye resmi distributorlugu de bir bakima paralel ithalatcilar gibi .

Ilk 1 ayda cihaz arizali ise sis asiri ustunde durmazsaniz sorun yok diyorlar .

YTU ye yakin Besiktas subesi tam bir fiyasko.

Oteki de Rebel Elektronik Sisli de Cevahir AVM ye yakin olani.

Sahsen bu 2 servise yakin olmam sebebiyle yillardir buralara gidiyorum ve yillat onceki ile su son yillardaki hizmet anlayisi resmen musteriyi aptal yerine koymaktan ibaretler.

Statik elektrik onleyici bileklik bile kullanmadan tamirat yapmaktalar . Cihaziniz bozulursa da tamirat suresi daha da uzar .

Yazilim guncellemesi de cok savsaklaniyor ozellikle Turkiye icin.

Note5 cihazim icin N920C modeli haric tum modelleri aylardir Android 7 almisti . Yine diger ulkelerin N920C CSC si farkli olanlara gelir Turkiye ye en son gelir .

Turkiye sanki Hollanda nin bir sehri subesi gibi oldugu surece esasli hizmet yazilimsal ve donanimsal alamazsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Geçen yıl bu zamanlar da konu Note 3 kullanıcılarının ağlama duvarına dönmüştü (ben dahil). Bu yıl da S5 ve Note 4 kullanıcılarının ağlama duvarı olmuş. Üzgünüm ama Samsung gerçeği bu. Artık Samsung almam tavsiye etmem "

Telefondan işlem yaparken kredi kartı bilgilerimi yada kimlik bilgilerimi falan girdiğim oluyor.
    Soru şu: Cyanogenmod ne kadar güvenli ?

• Samsung Türkiye'yi görün işte. O kadar para ver güncellemeyi en son sen al. HTC ve Sony çoktan verdi.

• Oh be sonunda. Zamanında S3 kullanırken de 4.3 için baya beklemiştim. Şimdi Note 5 için bekliyorum. Tabi umuyorum ki telefonun performansına negatif bir etkisi olmaz. Şuan Android 6 Marshmallow gayet iyi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Telefondan işlem yaparken kredi kartı bilgilerimi yada kimlik bilgilerimi falan girdiğim oluyor.
    Soru şu: Cyanogenmod ne kadar güvenli ?

Her 1000 işlemde 4'ü güvenli. 996 işlemde kart ve adres bilgileriniz çalınabilir Cyanogenmod sayesinde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.