Şimdi Ara

Apple, kulaklıklar için yeni bir bağlantı girişi geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Apple, kulaklıklar için yeni bir bağlantı girişi geliştiriyor

Apple, Made for iPhone lisans programı dahilinde üretilen kulaklıklar için yeni bir bağlantı girişi geliştiriyor. “Ultra Accessory Connector” (UAC) olarak isimlendirilen 8 iletken dişli bağlantı girişi, USB-C girişinden biraz daha ince (2.05mm) ve Lightning girişinin neredeyse yarısı uzunluğunda (4.85mm). Yeni bağlantı girişinin fotoğrafı, geliştiricilerin ve üreticilerin bilgilendirilmesi amacıyla basınla paylaşıldı.

Apple, kulaklıklar için yeni bir bağlantı girişi geliştiriyor 

Apple, önceki dönemlerde üretilen Apple cihazlarının ve aksesuarlarının da UAC ile kullanılabilmesi amacıyla aksesuar üreticilerinin çeşitli dönüştürücüler üretmesine izin verdi. Üretilecek olan dönüştürücüler ile Lightning, USB-A ve 3.5mm jack girişleri UAC uyumlu kulaklıklar ve cihazlarda da kullanılabilecekler.

UAC bağlantısının şimdilik sadece kulaklıklarda kullanılması bekleniyor fakat bağlantı girişinin ilerleyen dönemlerde kullanım alanı genişleyebilir. Apple’ın UAC’yi neden ürettiği bilinmiyor ancak bazı kaynaklara göre Apple’ın amacı, Beats gibi üreticilerin aksesuarlarında dahili UAC bağlantısına yer vermesini sağlayarak diğer parçalar için yer açmak.

UAC'nin tanıtılmış olmasına rağmen Apple, Made for iPhone programı kapsamında birçok aksesuar üreticisine Lightning girişi tedarik etmeye devam ediyor ve henüz hiçbir aksesuar üretiminde değişim yapılmasını talep etmedi.

• Steve yapsa ooooo, Tim yapıyosa çöp.

• quote:

Orijinalden alıntı: nefendim

Steve yapsa ooooo, Tim yapıyosa çöp.

Steve ile Tim arasında uçurum fark var. Steve ne yapıyorsa bildiğini yapıyordu kafasının dikine gidiyor ama herkese rağman başarılı oluyordu. Tim'in kaymak yemesi haricinde ne başarısını gördük? Masa başında güzel para hesabı yapıyordur o kadar.
  • bana aparatının aparatının adaptörü ile gel Tim Cook, uç uca ekler halay çekeriz..

• Rahmetli Turgay Şeren aklıma geldi:
    - Yok... Ali sami. :)))

• kacin apple geliyorrrrr..

• Gelsin paralar .. artık yeni bağlantı girişinden yeni kulaklıklar .. zaten kulaklığı telefondan ayıröak parlak bir fikirdi bununda kulanıcıya çok faydası olur kesin :)

• bence ŞARJ girişini kaldırıp yerine KULAKLIK girişi koysun bu seferde :)

• https://arstechnica.com/apple/2017/02/no-apple-isnt-developing-an-all-new-port-for-accessory-makers/

Görünüşe göre zaten Mitsumi ve Nikon (tip UC-E6 portu) gibi şirketlerin kullanmakta olduğu bir port'un ismini kendine göre yorumlamaktan başka birşey değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckinim -- 7 Şubat 2017; 5:37:36 >
  • Why? why?

Kulaklık piyasası mı durgun nedir bu saçma kulaklık standartı ile uğraşmak?

• jack girişini kaldır, sonra gel UAC çıkar. ne yapmaya çalışıyorsun apple. son standart bükücü.
  • Amaç kendi kulaklığından başka kulaklık kullandırmamak, bütün dert tasa bu yoksa yenilik peşinde değil bunlar.
  • Yav eski 3.5 girişi geri getir nedir bu saçmalıklar.

• elimde 5 yıl rahat kullanabileceğim kulaklıklar var bu saçmalık yüzünden yeni telefon alsam çöpe mi atacağım. bu işin güzel bir standardı vardı biri kuyuya bir taş attı ortalık karıştı.

dilerim elinde patlar!

• Mikrofonlu kulaklık girişi 4 pin, üstüne ses, telefon açma,kapama, radyo başlat,durdur ve radyo ileri geri alma özellikleri var, sata 7 pin ile çalışırken bu amca 8 pinle ne yapmış?

• O sizin geliştirdiğiniz bağlantı girişleriniz bi tarafınızda patlar inşallah. Delinin biri kuyuya taş attı düştüğümüz hallere bak :(

• Tıpış tıpış gidip alacaksınız. Almak zorundasınız. Hatta bunun ne kadar gerekli, önemli ve müthiş bir yenilik olduğunu anlatacaksınız. Evet fancıklar sizden bahsediyorum. Bence Tim size az bile yapıyor. Zira bu kadar aşırı bağımlı bir kitlem olsa ben de dalga geçerdim, paralarınızı çekerdim. Sanırım gördüğüm en aptal kitle. Samsung fancıkları bile bu kadar aptal yerine koyulmuyordur.

• bataryaya şu kafayı harcasaydınız, millet elinde şarj cihazları ile gezmezdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni söğüşleyecek yol peşinde..

• Çıkıntılık yapmasan olmaz değil mi Apple

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.