Şimdi Ara

Avrupa Birliği mobil operatörlerdeki dolaşım ücretlerini kaldırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupa Birliği mobil operatörlerdeki dolaşım ücretlerini kaldırıyor 
    Uzun süredir devam eden hazırlıkların ardından dolaşım ücretlerinin kaldırılması konusundaki çalışmalarda nihayet sona gelindi. Buna göre Avrupa Birliği’ne dahil olan ülkelerin vatandaşları, 15 Haziran 2017 tarihinden itibaren AB sınırları içindeki başka bir ülkeye gittiklerinde mobil dolaşım ücretleri ödemeyecek ve kendi tarifelerini kullanmaya devam edecek.

Herhangi bir tarifeye dahil olmayan kişiler ise sesli aramalar için 3,2 cent/dk, kısa mesajlar (SMS) için 1 cent/adet, 1 GB mobil veri için 7.7 avro ödeyecek. Üstelik ilerleyen yıllarda data paketlerinin fiyatlarını kademeli olarak azaltılacağını açıklayan Avrupa Birliği 1 GB için gelecek yıl 6 avro, 2019'da 4.5 avro, 2020'de 3.5 avro, 2021'de 3 avro ve 2022'de ise 2.5 avro alacak.

Yeni düzenlemeyle birlikte AB'ye dahil olan ülkelerdeki mobil operatör aboneleri herhangi bir kısıtlama olmadan -AB sınırları içerisinde- gittikleri her yerde tamamen kendi tarifesini kullanabilecek. Çalışmayla birlikte vatandaşların iletişim için daha uygun fiyatlar ödemesi  ve ortak dijital pazarın iyileştirilmesi hedefleniyor.

• 1 GB icin adamlar 7.7 Euro oduyor 7.7 TL gibi dusunelim bizim turkcell bakalim

​Cepten İnternet Paketiniz yoksa, standart mobil internet tarifesi ile aynı fatura dönemi içinde, günlük 0-50 KB arası kullanımlarınız için sabit 1 TL, 50 KB - 100 MB arası için 6 TL, 100 MB üzeri kullanımlarınız için ise 0.0049 Kr/KB ile ücretlendirilirsiniz. Tarife ücretine tüm vergiler (%18 KDV ve %5 ÖİV) dahildir.

Hani bir video izlesen unutup gidip araba anahtari birakicasin
  • AB kalırsa ödemezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan be doğarken ab'yi çok küçük bir farkla kaçırıp ortadoğu bataklığına düştüm olacak şey değil. hep insan için iyi haberler var.

• 1 GB icin adamlar 7.7 Euro oduyor 7.7 TL gibi dusunelim bizim turkcell bakalim

​Cepten İnternet Paketiniz yoksa, standart mobil internet tarifesi ile aynı fatura dönemi içinde, günlük 0-50 KB arası kullanımlarınız için sabit 1 TL, 50 KB - 100 MB arası için 6 TL, 100 MB üzeri kullanımlarınız için ise 0.0049 Kr/KB ile ücretlendirilirsiniz. Tarife ücretine tüm vergiler (%18 KDV ve %5 ÖİV) dahildir.

Hani bir video izlesen unutup gidip araba anahtari birakicasin

• Geç bile kalındı.

Umarım en kısa zamanda tüm dünyada kalkar.

Google bu işe el atmalı.

• AB'deki çoğu operatör zaten farklı ülkelerde de hizmet veriyor ve diğer ülkelerde de kendi şebekesini kullanabiliyor. AB için çok iyi bir karar ama bize yanaşmaz yakında. Avrupa'dan gelen tusitler 7€ vereceklerini düşünüp güzel bir kazık yiyerek dönecekler ülkelerine.
  • Biz daha Akk yi kaldıramadık Akk yi bırak kaç kişi 50 Mbps 100 Mbps alabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: narrator12

AB kalırsa ödemezler

3. havalanımız açılınca kesin dağılırlar.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    O aşım olursa ek paketler gayet ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

O aşım olursa ek paketler gayet ucuz.

Eee helal olsun mu dememiz gerekiyor yani nedir yorumun ?

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Abarttığın kadar değil diyorum yani. İçinden geliyorsa diyebilirsin.

• AB çöküyorcular nerede acaba? AB'nin 2023 hedeflerine bakın sonra dönüp kıçı kırık TR'nin 2023 hedeflerine... AB'nin şuan sahip olduğu şeylere 2023 vaadiyle sahip olacaklarını sanıyorlar zavallılar...
    Virgin Media 200Mbps/50Mbps 35£ ödüyorum. Telefondan da 25£ "all you can eat" yani sınırsız data + 3000 dk her yöne + sınırsız sms paketi kullanıyorum, yetiyor da artıyor bile...

Tüm Türkiye'nin merak ettiği soru ise etin kilosu Avrupa'da ne kadar?
    İngiltere'de şöyle;

Domuz etinin kilosu 3-4£
    Tavuk etinin kilosu 4-5£
    Dana olarak etin kilosu 7-8£
    Kuzu gibi küçük baş hayvanların kilosu 6-7£ civarı

660ml SanMiguel gibi envai çeşit kaliteli şişe biralar 2£
    330ml kutu biralar 1-1.5£
    70cc Jack Daniel's 22£
    70cc Tekirdağ Yeni Rakı 35£

Otobüs tek yön 1,5£
    Metro zone 1,3,5...9'a kadar farklı fiyatlandırmalar mevcut ancak en uzak yere 5£ civarı
    Haftalık Oyster Card sadece otobüs 25£
    Haftalık Oyster Card otobüs + metro zone 1-4 arası 35£

Gereksiz Bilgi: Oyster Card yükleme yaptığımız undergorund stationlarda bulunan ticket machinelerde Türkçe dil seçeneği bile var.

Metro haritası da şöyle;https://tfl.gov.uk/cdn/static/cms/images/tube-map.gif

"Arrivederci"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1WAUXHALL -- 6 Şubat 2017; 23:36:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Abarttığın kadar değil diyorum yani. İçinden geliyorsa diyebilirsin.

He yok hee heeee tamam

7 kat fark var ucret olarak ekpnomik olqrak insana verilen deger olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 6 Şubat 2017; 22:17:42 >
  • Batı bizi kıskanıyooooo

• quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Orijinalden alıntı: narrator12

AB kalırsa ödemezler

3. havalanımız açılınca kesin dağılırlar.

Bizimle alakası yok hocam ingiltere ayrıldı şimdi de fransa kaynıyor trump gelince abd de desteğini çekti çekmese de muhalefet olmaya başladı ab nin etkisi azalıyor gün geçtikçe dünya siyasetinde

• Türkiye'de ise kota, düşük hız, çürümüş bakır kablolar ile birlikte yeni zamlar geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedukeof

AB çöküyorcular nerede acaba? AB'nin 2023 hedeflerine bakın sonra dönüp kıçı kırık TR'nin 2023 hedeflerine... AB'nin şuan sahip olduğu şeylere 2023 vaadiyle sahip olacaklarını sanıyorlar zavallılar... Virgin Media 200Mbps/50Mbps 35£ ödüyorum cepten de 25£ all you can eat yani sınırsız data + 3000dk her yöne ve sınırsız sms paketindeyim yetiyor da artıyor bile...

Tüm Türkiye'nin merak ettiği soru ise etin kilosu Avrupa'da ne kadar?
    İngiltere'de şöyle;

Domuz etinin kilosu 3-4£
    Tavuk etinin kilosu 4-5£
    Dana olarak etin kilosu 8£
    Kuzu gibi küçük baş hayvanların kilosu 6-7£ civarındadır.

660ml SanMiguel gibi envai çeşit kaliteli şişe biralar 2£
    330ml kutu biralar 1-1.5£
    70cc Jack Daniel's 22£
    70cc Tekirdağ Yeni Rakı 35£

Otobüs tek yön 1,5£
    Metro Zone 1,3,5...9'a kadar farklı fiyatlandırmalar var en uzak yere 5£ haftalık Oyster Card sadece otobüs 22£
    Otobüs + Metro Zone 1-5 arası alırsanız 35£

Metro haritası da şöyle;https://tfl.gov.uk/cdn/static/cms/images/tube-map.gif

"Arrivederci"

Hocam İngiltere de mi yaşıyorsunuz? Turkceniz çok düzgün sanirim yakin zamanda ciktiniz. Egitim icin mi is icin mi?

Tr den gitmek iiçin fırsat kolluyorum bende

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gencler haklisiniz bir miktar ama 7€ icin cok abartmissiniz gercekten.
    Size ulusal egemenlik ve Avrupa birligi hakkindaki bir videoyu tavsiye ediyorum;https://www.youtube.com/watch?v=iVoNcTS4Rb4

• İmrendim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.