Şimdi Ara

Bakandan yerli otomobil açıklaması: 2019 yılı Mart ayından önce geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
0
Favori
32.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakandan yerli otomobil açıklaması: 2019 yılı Mart ayından önce geliyor

Uzunca bir süredir gündemden düşmeyen yerli otomobil konusu, olumlu olumsuz söylemler ile sıkça konuşulmuştu. Halen de merak edilen ve seçim malzemesi haline getirilmesi nedeniyle eleştirilen araca dair Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den açıklama geldi.

2019 yılı Mart ayından önce yerli otomobil ile ilgili çalışmaları neticelendirmiş olmayı umduklarını dile getiren bakan, üretime ticari taksi modeli ile başlanacak şeklinde bir açıklama yaptı. Buna göre yerli otomobili 50 bin lira faizsiz kredi kullanarak satın almak mümkün olabilecek. Bu doğrultuda yerli otomobili satın almak isteyip KOSGEB kredisine başvuruda bulunan 250 bin kişiye, şartları taşıması halinde kredi kullanarak araba sahibi olma şansı verilecek. Hatırlanacağı üzere bakan daha önce de araç için 2019 hedefinden bahsetmiş ancak Mart ayı gibi kesin bir tarihin bahsi geçmemişti.

Yerli otomobilin yanı sıra Antartika’da kurulması planlanan bilim üssüne de değinen bakan, burada çeşitli araştırmaların yürütülmesi için bir tesis yapılmasının programa alındığını ifade etti. Bu noktada da detaylar ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır diye düşünüyoruz.

Tübitak’ın etkin rol oynadığı bilinen yerli otomobilin geliştirilmesi sürecinde hakları alınmış Saab 9-3 üzerinden geliştirilme sürecinde ilerleniyor. Aracın %100 elektrikli, benzinli ve dizel motorlu seçeneklerinin olacağı da daha önce yapılan açıklamalardan bildiğimiz diğer detaylar arasında yer alıyor. Açıklanan 50 bin lira faizsiz kredi desteğinin aracın tüm fiyatını kapsayıp kapsamayacağı ise büyük merak konusu.

• Her seçim öncesi aynı palavra.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen secimde de yerli araba ucak falan diyolardı. Milleti kandırmaya yer arıyolar. Bizimkiler de hala evet diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yılbaşından önce yeni arabaların basına tanıtılacağını söylüyorlardı şubat geldi bir şey yok palavra tamamen
  • 2019 Martta gelir diyorum bende.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya kardeşim bir kerede yapın ondan sonra konuşun be,

anca laf anca laf.

nihai ürünü göster,

başlatmayın şimdi şu yılda olur muhabbetini...
  • 50 bin lira kredili diyorsa fiyatı 100 bin liranın üstünde olacak demektir.

Başganlık geçmesse yapılmaz ona göre ha!

• Aslında Bursa'nın altında milyonlarca yerli otomobil rezervi var ama 2023'ten önce çıkarmamıza izin verilmiyor

• Referandum bilinçaltı haberleri başlamış
  • Şuan yazamayacağım ama tek söyleyeceğim aynı platformdan hem benzinli hem elektrikli üretilemez, zaten eski bir yapı ondan elektrik araba yapmak çok kötü bir fikir, sıfırdan başlansa daha az emek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 2 Şubat 2017; 16:16:43 >
  • Millet de sanıyor ki yerli araba üretilince ucuza alacak. Bu ötv ve kdv oranlarıyla yerli değil 2. el ithal otomobil alsan gene dünyanın parasını ödersin.

Piyasadan kalkmış saab ı yerli diye yutturmaya kalktılar, bir kez yedi bu kitle, ikinciye tekrar yediriyorlar.

Yeyin itirazım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SCWS

Şuan yazamayacağım ama tek söyleyeceğim aynı platformdan hem benzinli hem elektrikli üretilemez, zaten eski bir yapı ondan elektrik araba yapmak çok kötü bir fikir, sıfırdan başlansa daha az emek gerekir.

Olmayacağını onlar da biliyor ama kitle uyutulmaya hazır olunca ben olsam ben de böyle desteksiz üfürürdüm
  • seçimlerin en sevdiğim yanı yerli arabalarımız tanklarımız uçaklarımızın ortaya çıkması
    keşke her sene seçim olsa :D
  • Hangi fabrikada
  • seçim malzemesi yaptınız diye eleştirenlere karşı seçimden önce araba hakkında açıklama yapmak .s.s

• corpixx kullanıcısına yanıt
    gördüğün şeyler resimden ibaret.bunları sürekli görmek istiyorsan, google'a hergün akp 2023 yaz.seçimi beklemene gerek yok ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bizans Kargası

gördüğün şeyler resimden ibaret.bunları sürekli görmek istiyorsan, google'a hergün akp 2023 yaz.seçimi beklemene gerek yok ki.

biliyorum dostum zaten şu araba muhabetti çok baydı lafdan başka birşey yok 2019 yılında da birşeylerin olacağını düşünmüyorum ben
  • aman sakın kanmayın siz oyunuzu chp ye boca edin kemal amcanız iç anadolu da paketleme şehri kuracaktı çinden gelen ürünleri paketleyecekti :) orada belki sizi işe alır sizi kül yutmazlar sizi
  • Bunlar hep söylenen şeyler.
  • Kesin öyledir. Geçen sene de ilk filo yollara çıkacaktı, hatta 2017'den önce satışa çıkacaktı. Seçimden sonra bizim yerli araba planımız yok, yerli marka planımız var dediler. İsveçli Saab'tan aldıkları araçları yerli diye itelediler. Birkaç seçim önce yerli uçağımız göklerde diyenler sonraki seçimde yerli uçağımızı yapacağız dediler. Hani göklerdeydi? Yerli tank dediler, motoru yok. Bizim paramızla bize artistlik yapıp oy istiyorlar. Çok beklerler...

Yerli araba istiyorsanız açın gümrüğü, verin 100 bin lira iki gün sonra yerli ve milli seçim reklamı arabasını gidip Bulgaristan bir araba kapıp geleyim, üzerine de yapıştırdım mı stickerları alın size yerli araba. Hem de öyle 20 senelik falan değil, 100 bin liraya 2012 model BMW 525D xDrive'dan yaparım. Hiç öyle milyonları saçmaya gerek yok. Hatta eski Bentleyler, Jaguarlar falan vardır onlardan çekeriz birkaç tane, bunlar da lüks modeller deriz mis gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 2 Şubat 2017; 16:48:32 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.