Şimdi Ara

Shell’den elektrikli araçlar için önemli hamle

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Shell’den elektrikli araçlar için önemli hamle

Kısa bir süre önce Fransız şirket Total’in sahip olduğu 5 binden fazla noktaya 200mW kapasiteli solar paneller döşeyerek karbon ayak izini düşürmeyi amaçladığından bahsetmiştik. Fransa ağırlıklı bu hamlenin ardından Shell de benzer bir adım atacağını duyurdu.

Buna göre dev akaryakıt şirketi, dünya genelindeki 25 bin Shell logolu akaryakıt istasyonunda elektrikli araçların şarj edilebileceği noktalar kurulması için çalışmalara başlayacaklarını ilan etti. Öncelikli olarak İngiltere, Galler, İskoçya, Hollanda sınırları içinde kalan Shell istasyonlarına şarj istasyonları kuracak olan şirket, sonrasında elektrikli araçların yaygınlığına göre adımlar atacak.

Kurulacak olan hızlı şarj noktalarının günümüz ortalamasındaki elektrikli otomobillerin 30 dakikada %80 oranında şarj edilebilecek kapasitede olacağını belirten Shell, kademeli olarak diğer bölgelere de açılım yapacak. Dev şirketin bu hamlesi dünyadaki elektrikli otomobil dönüşümünü izlemek adına epey önemli zira bundan sonraki süreçte şarj istasyonlarının kurulacağı noktalarla ilgili tartışmalar da epey alevlenecektir muhtemelen.

Örneğin Rusya bu noktada ilgi çekici bir atılım yaparak bu soruna kökünden çözüm getirmişe benziyor. Yeni yasaya göre Rusya’daki yakıt istasyonlarına elektrikli araçlar için şarj noktası bulundurma zorunluluğu getirildi. Bunu fırsat bilen Tesla da Supercharger ağını bu paralelde akaryakıt istasyonlarında genişletecek adımlar atmaya başladı. Ülkemizde ise henüz bu odakta yapılmış bir çalışmanın veya planlamanın mevcut olmaması can sıkıcı ancak yerli elektrikli otomobil konusunda bir şeylerin netleşmesi bu odakta yapılacak hamleleri de hızlandıracaktır.

• her direkte olan elektrik her yere çok kolay döşenebiliyor. ABD'de ingilterede her avm her ev otoparkı (açık kapalı) şarj soketi dolu. Ben niye mal gibi benzinciye gideyim? Elektrikli aracın olayı benzinci değil ki, park edip iş yaparken/evdeyken/gezerken şarj olması. Yukardaki örnek resimdeki istasyona 8 araç girecek. Ortalama 4 saatte dolacak (tesla değilse, tesla zaten salak gibi istasyona koymuyor şarjları) e ne oldu tıkandı istasyon geçmiş olsun.

Bu benziciler elektrik olayı gelmesin diye hidrojen saçmalığına gidiyorlar 4 nala, bakalım ne göreceğiz

• Ak parti döneminde gerçekleşmiştir Allah razı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rusya da yasa gereği bütün shell ve akaryakıt istasyonlarında elektrikli araçlar için sarj soketleri var
  • Komik olan tarafı muhtemelen reklam yaparken bizdeki elektrik daha uzun götürüyor demeleri olacaktır. Tabi yersen
  • Umarım en azından yıl sonuna kadar diğer bütün firmalar da bu dönüşümü gerçekleştirmeye karar verip uygulamaya geçerler.
  • Anlaşılan tutuştular.
    Evde doldururuz 8-10 saat aralığında doluyordu Bmw i3 ler.

• 30 dakikalık beklemeden yer içer fatura öderiz.

saka bir yana uzun yol için olması gereken bir zorunluluk. ancak istasyonların bir direğe 10 kablo koyup gelen araçları peşpeşe şarj etmeleri gerek. girişe de kapasite 50 boş, 9 gibi dijital bir pano koyulmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Komik olan tarafı muhtemelen reklam yaparken bizdeki elektrik daha uzun götürüyor demeleri olacaktır. Tabi yersen

elektrikli araclarimiz cikti sarj aletlerimiz istasyonlarimizda tamam istasyinlarimiz rekabet e de basladi ve yalan kampanya bile duzenledi ha

turk milleti olarak hakikaten bir acayipiz yemin ediyorum.

• Bunların söve söve elektrik panellerini koyduklarına eminim, bir kaç yıla yeni sektör arayışı yada küçülmeye gitmezlerse iyidir zira bu elektrik akımı bu hızla gelişirse her petrolle çalışan aleti yön değiştirtebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurozer U kullanıcısına yanıt
    Yerli araç amaçlı konuşmamıştım aslında

Hani görmüşsünüzdür televizyonda 1 defa doldurdum git git bitmiyor gibi reklam olur ya. Elektrik için de aynısını derler demek istemiştim ama

• İş gelip tıkanıyor şarj teknolojisine her araç 1 saatte şarj olursa bu iş olmaz 5 dk da şarjlıcan aküyü yola devam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yavaştan tutuştular ondan bu ...

• Onu geçtimde tum dünyada 25.000 deniyor. 25.000nin hepsini istanbula getirip kursalar piyasadaki arabalarin 10da 1ini elektrikli düşünsen yeminle bi kriz patlar. Istasyon önlerinde sira beklemek istemeyenler arasında kan dökülür. Daha biz karşıdan karşıya geçerken ölüm riskiyle karşı karşıya kalirken hemde hergün düşünemiyorum bu bekleme sürelerini. Bizim insanımızın vakti önündeki insani beklemekten daha değerli. Bu teknoloji bize fazla diyorum. Biz once saygılı bireyler yetistirelim belki bir asır sonra medeni toplumlar arasinda sıra beklemeyi ogreniriz !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silver0021 -- 2 Şubat 2017; 1:19:10 >
  • Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu.

• Kaçak elektriği evde kullandıkları yetmedi araçta da kullananlar çıkar mı acaba
  • elektriğe de ÖTV gelmese bari

• Mümkünse bizdeki istasyonlar çok hızlı şarj etsin.

Sabır denen bir şey olmadığı için. Işıklarda sarı yanmadan milisaniye önce kornaya basan adamlardan söz ediyoruz.

• 100 yıl önce elektrikli araçlar vardı !
    ama onların istediği başarı 100 yıl önce gelmediği için
    tüm dünya fosil yakıt modeline geçti !
    ve 100 yıl sonra tüm ekonomisi fosil yakıta bağlı bir coğrafya bu durum sonunda perişan olacak !!! çünkü başka ekonomileri yok !

• Bu dünyada "Aklı kelden, yakıtı Shell'den alacaksın."

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.