Şimdi Ara

KabloNet' den Kotalı Tarifeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün kablo tv faturası ile beraber bir broşür geldi. Bu broşürde kablointernetin yeni kotalı tarifesi var.

Aynen Yazdığı Gibi koyuyorum
    1. Dilimdeki ücretler her ay sabit olarak faturaya yansıtlır.
    Kotalı hizmetlerde, limitisiz erişimlere olduğu gibi faturalandırma aylık yapılır.
    Kotalı hizmetlerde aylık olarak ödenecek ücret, aynı hızın limitsiz tarfiesinin %30 fazlasını geçemiyecektir.
    Aboneler bir yıl içersinde hizmet türleri (Limitsiz ve Kotalı Kablointernet ) arasında ve aynı hizmet türü içerisindeki hızlar arasında iki kez ücretsiz geçiş yapabilirler. Bunun dışındaki geçişler 2.00 ytl karşığında yapılabilcektir.
    Aboneler, internet trafiklerinihttp://online.turksat.com.tr adresinden güncel olarak görebileceklerdir.
    Tarifelere %18KDV ve %15 ÖİV dahildir.

Pek hesap kitap yapmadım iyi bişeyse geçicem buna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATALcan -- 15 Şubat 2007; 14:06:43 >

• 5GB üzeri çok insafsız davranmışlar ama yinede 512/128 5GB kullansan 30 civarı geliyor yanlış hesaplamadıysam.
  • Turksatın sitesinde kota hesaplama bölümü var. Oradan rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.
  • 1 mbit 5 gb sınırlı alsak 39 milyon ödeyeceğiz. ama 5Gb yi geçtikmi olay çok sakat acayip artıyor.
  • çok salakça yapmışlar. 5 gb a kadar normal. 5gb sonra 25 kuruş ne demek.... dünyanın parası! 1 gb 25 ytl he? yoksa 250 ytl mi ... 100 mb x 0,25 = 25 yapıyor.. 1000 x 0.25 = 250 ytl yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgiz -- 15 Şubat 2007; 17:26:11 >
  • Acayip artıyor evet ama şöyle birşey var mesela 512 için sen 5 gbı geçsen bile ödeyeceğin en fazla tutar 59 milyonun yüzde 30 fazlası yani = 76.7 YTL .
  • Telekomun kotalı tarifeleri zaten kötü. Ya o zaman kablonet madem piyasadan iyi pay almak istiyor o zaman 1 mbit 10 gb kotalı 30 ytl'ye versin. Güzel güzel reklamlarını da yapsın televizyonlarda. Yani verebilir bunu ama herkes nasıl sömürebilirim derdinde ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Glyph

Telekomun kotalı tarifeleri zaten kötü. Ya o zaman kablonet madem piyasadan iyi pay almak istiyor o zaman 1 mbit 10 gb kotalı 30 ytl'ye versin. Güzel güzel reklamlarını da yapsın televizyonlarda. Yani verebilir bunu ama herkes nasıl sömürebilirim derdinde ya

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: RuthLess_SLayer

Acayip artıyor evet ama şöyle birşey var mesela 512 için sen 5 gbı geçsen bile ödeyeceğin en fazla tutar 59 milyonun yüzde 30 fazlası yani = 76.7 YTL .

Bence bu tarife gayet "bilinçli" olarak hazırlanmış ama tabii ki "çakalcasına"!... Kablointernet abonesi sayısı KabloTV aboneleri sayısına göre çok çok düşük bir sayı imiş. Şimdi bu tür tarifelerle, Internet erişimi (daha çok ADSL'i) olmayan KabloTV abonelerini veya 3 GB kotasının tam doldamayan ADSL abonelrinden KabloTV abonesi olanları cezbetmeye çalışmışlar. Ama diyorlar ki, "sakın ola ki 5 GB'ı geçme; yoksa öperiz...".
    Bu yeni tarifeye göre 1024k abonesi olan 5 GB sınırına gelince 39 YTL ödeyecek. Şu an (mevcut tarifeyle) 3 GB kotalı bir ADSL abonesi 5 GB indirme yaparsa 49 YTL ödemek durumunda. Yeni tarifede bu neye iner bilemem tabii.

Ancak inanıyorum ki benim gibi ADSL'ciler de var. Ben 3 GB kotamı pek dolduramıyorum; ortalamada 1,5-2 GB'lardayım ama her ay 29 YTL ödüyorum. Kablo'da olsaydım 22 YTL öderdim ki galiba öyle yapacağım ve Kablonet'e geçeceğim.

Ama, hadi saklamayayım, evde 2. bir ADSL hattım daha var -- Kablo'ya geçsem de o 2. ADSL Hattına dokanmayacağım... O hatta da 3 GB'ı zar zor buluyorum; kotası biraz (1 veya 2 GB) gibi artar ve fiyat aynı dahi kalsa (29 YTL) "bana uyar!"...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 16 Şubat 2007; 18:39:13 >

• Bence mafaky sen o tarifeyi hazırlayanlardan daha çakalsın ama neyse

Arkadaşlar hiç kafanızı kotayla fln karıştırmayın bence sınırsız kablointernet kullanın hem fiyatlar adsl e göre daha uygun ve hemde adsl den daha hızlı ve sorunsuz.

SINIRSIZ KABLOİNTERNET TARİFESİ
    128 / 32 Kbps 19 YTL
    256 / 64 Kbps 29 YTL
    512 / 128 Kbps 59 YTL
    1024 / 256 Kbps 109 YTL
    2048 / 512 Kbps 209 YTL

http://online.turksat.com.tr/
  • siteye baktım bizim mahallede kablolu yayın bağlı apt ler var ama bizimkinde yok mesela. bağlama ihtimalleri nedirsizce? adsl 256sınırsız fiyatı veya hızı değişeceği yok gibi gözüküyor kabloya geçilebilir ki en az bi 60 70 kaat modeme verecez oda var.
  • ben sitesinden anlamadım örneğin 5 gb. kullanımla ne kadar fatura gelir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: EliNTeR

ben sitesinden anlamadım örneğin 5 gb. kullanımla ne kadar fatura gelir?

anladığım kdaarıya 39ytl
    yanlışım varsa düzeltin.
  • kablo.net'te yoğunluk artınca yavaşlama oluyor muydu?
  • Bence iyi yapmışlar. Sadece msn kullanan arkadaşlarım var ayda 1 gb bile download yapamıyorlar bu şekilde kullanan insanlar için oldukça iyi.
  • Evet kullanımları değişken olmayanlar için gayet iyi.256 sınırsız fiyatı da gayet iyimiş :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutimuti

siteye baktım bizim mahallede kablolu yayın bağlı apt ler var ama bizimkinde yok mesela. bağlama ihtimalleri nedirsizce? adsl 256sınırsız fiyatı veya hızı değişeceği yok gibi gözüküyor kabloya geçilebilir ki en az bi 60 70 kaat modeme verecez oda var.

Ben abone olmama rağmen sitedeki sorgulama ekranında benim bulunduğum apartmandada bağlantı yok gözüküyor bu durumu öğrenmenin en iyi yolu 4440126 yı aramak eğer apartmanınızda kablo tv varsa kesin internet bağlanır. Modem fiyatları 40-50 $ civarı ikinci el daha uyguna bulabilirsiniz sonuçta adsl modemlerimizide vakti zamanında bedavaya almadık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mercurius

Bence mafaky sen o tarifeyi hazırlayanlardan daha çakalsın ama neyse

Bu yaşımdan sonra uzunca zamandır aldığım bu "çakallık" iltifatına pekçok teşekkürler...

Şaka bir yana, 2 gündür Sirkeci'denwww.turksat.com.tr sitesini açamıyorum (başka yerlerden deneyemedim...) ama yukarıdaki
    linkinden şıp diye açılıyor...

Hadi hayırlısı!...

• quote:

Orjinalden alıntı: neuro

kablo.net'te yoğunluk artınca yavaşlama oluyor muydu?

Teorik ve teknik olarak "evet" amma bu konunun Türkiye'deki kablointernet kullanıcılarını çok kısa vadede etkiyeceğini zannetmiyorum (en azından "ümid ediyorum") çünkü ben de kablointernet'e (kısmen) geçme kararı aldım. Bölge: Etiler-Istanbul. Benim oralarda millet hasta ADSL'li nasıl olsa... Sıfır km. Motorola Surfboard 5101 modemim hazır; bir de kablosuz Linksys WRT-54GC access point+router alındı; iş aboneliğe kaldı.

• adam akıllı adsl indirimi gelmezse ben 512 sınırsıza geçicem modemide hackler 1mb yaparım
    zaten burda ne adsl ne kablo kullanan var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FATALcan -- 16 Şubat 2007; 18:15:33 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.