Şimdi Ara

revizyonlu arçelik çamaşır makinası hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
49.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arcelik revizyonlu ürünler de herhangi sorun yoktur sadece bazı dış yüzeyde hasar verdır ama gözle gözükmemektetir bende arcelikte calıştıgım için sana yardımcı oluyoeum alırsan da arceliğin 3650 sj modelivar onu all memnun kalacaksın bende aldım hiç bisorun cıkarmada adından korkam revizyon yanlış anlaşıldıgı için insan lar biraz kendini geri çekiyor aynı sıfır makinadır fabirası bunu arzalı olan parcanın yenisini takıp özürlü diye satıyor sen kimseye bakma kulaktan dolma laflara inanma all hem ucuz hemde saflam cıkıyor sıfır ambalajdadır
  • slm size şöyle açıklayayım bazı bayıle müşteriye elindeki açık malı gönderir müşteride bu malı açık oldugu için kabul etmez yani çizik var diye kabul etmez bunun için arcelikte ürünü geri alır yeni paket li gönderir ve aldıgı ürünü çik kısmını onarır ver yarı fiyetına satar yani ürünün calışan kısım ları denenir ve arzalıysa değiştirilir eger büyük bi arza varsa zaten pires olur o ürün am tabi size kalmış bişey istersenis 3 yıl garen ti verdiği ürünü alırsınız o size kalmış bişeydir
  • slm size şöyle açıklayayım bazı bayıle müşteriye elindeki açık malı gönderir müşteride bu malı açık oldugu için kabul etmez yani çizik var diye kabul etmez bunun için arcelikte ürünü geri alır yeni paket li gönderir ve aldıgı ürünü çik kısmını onarır ver yarı fiyetına satar yani ürünün calışan kısım ları denenir ve arzalıysa değiştirilir eger büyük bi arza varsa zaten pires olur o ürün am tabi size kalmış bişey istersenis 3 yıl garen ti verdiği ürünü alırsınız o size kalmış bişeydir

aliseydi karatepe
    yukarıda mesajı olan arkadaşım ben bu tür ürünlerle ilgileniyorum eğer dediğiniz gibi ise ben bu ürünleri nerde görebilir ve kimlerle görüşebileceğim bir adres verebilirsen çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krcbyl

slm size şöyle açıklayayım bazı bayıle müşteriye elindeki açık malı gönderir müşteride bu malı açık oldugu için kabul etmez yani çizik var diye kabul etmez bunun için arcelikte ürünü geri alır yeni paket li gönderir ve aldıgı ürünü çik kısmını onarır ver yarı fiyetına satar yani ürünün calışan kısım ları denenir ve arzalıysa değiştirilir eger büyük bi arza varsa zaten pires olur o ürün am tabi size kalmış bişey istersenis 3 yıl garen ti verdiği ürünü alırsınız o size kalmış bişeydir

aliseydi karatepe
    yukarıda mesajı olan arkadaşım ben bu tür ürünlerle ilgileniyorum eğer dediğiniz gibi ise ben bu ürünleri nerde görebilir ve kimlerle görüşebileceğim bir adres verebilirsen çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

öncelikle herkeze selamlar revizyonlu ve defolu beyaz eşyalar artık kurumsal bir anlayışla tek çatı altından bayiilik sitemi ile saılmaya başlandı vestel - ariston ürünlerinin yanına yakında beko arçelik de eklenecek şu anda hali hazırda izmir - denizli - antalya - faliyette 2 haftaya kadar manisa açılıyor revizyonda ve defoda da ürün tamamen kontrolden geçirilip olası arızalara karşı bağzı parçalar önlem olarak da değiştirilebiliyor revizyonlu ürünlerde ürünün eğer müşteri değişiminden gelmesi durumunda en fazla 3 aylık olması gerekiyor ötesinde kulanılmış olanlar hurdaya gidiyor 1 gün dahi kulanılmış olsun tüm iç parçaları revize ediliyor varsa arızalı parçaları tamamen değişiyor ürünler 1 yıl garantili ve defolarına göre fiyatlandırılıyor çamaşır makinesi 150 no frost buzdolabı 350 tl den başlayan fiyatlarla detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlarımız için telefon numarası veririm ama yasakmı değilmi bilmiyorum ceza almak istemem saygılarımla

• burda bir arkadaş küçükken top oynuyormuş topu arçelik inşaatına kaçmış arçelik düşmanı olmuş
    çamaşır makinelerinden profilo bosch aeg arçelik beko hepsini kullandım
    servis itibari ile arçelik beko servis kalitesine erişebilen başka servis yok varsada BARTIN ilinde yok aksini idda edenin ...
    7 yıl garantili aldınmı servite kaliteli oldumu neden arçelik alınmasın ben bir sorun yaşamadım takır takır sorunsuz çalışıyor
    sorun olsa bile 7 sene garantisinden geliyolar yapıyolar zaten makinelerin kullanma kitapçıgında bile ömrü 10 sene yazıyor
    sen 30 sene kullanmak istersin o senin sorunun

bosch makinede pompa sorunundan zamanında 3 ay yurt dışından parça beklediğimi biliyorum geldi taktılar 1 sene sonra yine bozuldu bu süreç bekleme devam ederken
    baktımki olmayacak bizdede suç var bundan 15 sene önce tüketici hakkımı biliyoruz veya türkiyede bize bu hakkı tanıyorlarmı garantiside bitmişti ara sokaktaki tamirciye gittim orda gördümkü arçelik su pompası bosh a uydu ve bi daha bozulmadı makineyi o pompa emekli etti fiyatı 3 te 1 ve bozulmadı beklediğimiz zamana yazık profilo desen ne televizyonundan ne makinesinden randıman alamadım televizyonu bozulma rekoru kırarken çamaşır makinesi yüzümü güldürmedi

ben korkmadan bekodan arçelikten beyaz eşya alırım tereddütsüz ama beyaz eşya ... elektronik dedinmi işte orda savunamayacam bilekis televizyonda samsung lg sony ye doğru geçerim

• berosoft kullanıcısına yanıt
    Bosch ve Arçelik servis hizmetini tecrübe etmiş biri olarak Arçelik servisi konusundaki fikrinize katılıyorum. Bana göre daha müşteri odaklılar.
  • hortlattım..arçelik calısanıyım 16 senedir..revizyonlu demek fabrikadan cıkmadan bir ürünün sıkıntılarının giderilip tekrardan satışa sunulmasıdır..içinde asla cıkma yada kullanılmıs eski malzeme bulunmaz..garantisi 1 yıldır
  • Hem arçelik, hem de Bosch buzdolabı ve çamaşır makinesi kullandım, şimdi de bekar evine revizyonlu arçelik beyaz eşya aldım. İlk sayfada ki arkadaş anlamsızca gömmüş baya bir abartmış, sanırım Arçelik zamanında arkadaşa gömmüş . Her neyse aldığım ürünlerde fiziksel veya çalışmasında bşr sorun yok (2 ay oldu) , baya memnunum yanş tavsiye ederim.
  • kardeşim bn çeyizimi arçelik revizyonlu ürünlerden dizdim 5 senedir tık yok ç ok şükür . bnce almanı tavsiye ederim millete bakma kullanan kişilere bak bnce
  • Malum kişi hangisini kullanıyorsa o mal onun için süperdir aeg ile ilgili bir çok şikayet vs varken bile sırf aeg kullanıyor diye herkese aeg tavsiye ediyordu bir zamanlar.
  • arkadaşlar dün bir bayide 1100 ytl olan çamaşır makinelerini 550 ytl ye satıldığını gördüm.bayiye sorduğumda bunların revizyonlu olduğunu söyledi.arçelik bu makinelere 1 yıl garanti veriyormuş.bu makineler sizce alınırmı.revizyon tam olarak ne demek.arıza makinelerin içindemi (boya,darbe vb.)yoksa içerisindemidir.bayii sorunun dışında olduğunu söylüyo ama insan güvenemiyo.böyle ürün alıp kullanan varmı.teşekkürler

• Kesinlikle tavsiye etmem.Revizyonlu makineler arıza/hasar sebebiyle iade alınmış ve fabrikada tekrar elden geçirilerek satışa sunulmuş makinelerdir.Areçlik'in sıfırı alınmaz defolusu asla.Karlı çıkayım derken verdiğiniz paradan olmayın.Uygun fiyatlı arıyorsanız örnek piyasada 1100 YTL civarı olan Profilo 1200 devir 6,5 kg makine Carrefour'da 750 YTL alın güle güle kullanın.Arçelik'ten çok daha kalitelidir.Saygılar
  • O dediginiz makineler Çobançeşme spotcular çarşısında 300 lira. Arçelikle ne ilgisi var? Eski makinelerin yıpranmış parçalarını degişip satıyorlar. Eski kullanılmış makina. Bayi dediginiz spotcudur. Resmi arçelik bayisi o malı satmaz. Özet olarak anlatayım yeni makina alırken eski makinanızı kaç lira sayarak alıyorlar bazı kampanyalar var. İşte o eski makinalar elden geçirilip satılıyor.Ama spotcular kaça tutturabilirse o fiyata satıyorlar.Gelin Çobançeşme ye görün...200 liraya otomotik makina satılıyor.Bekarlara, ögrencilere 2,3 yıl hizmet eder...AEG var Profilo var. Beko var, Eski makina... Birde Arçelik makinaları sürekli kötüleyen arkadaşlara basit bir soru..bir yıllık satışınız kaç adet ? Arçelik le kendinizi öyle mukayese ediniz ...Ben Hundai bayisiyim devamlı TOYOTA çok kötüdür sakın almayın...Megane çok kötü sakın almayın...benim arabam iyidir benim arabamı alın deyip duruyorum...Bana kim inanır ? Ancak bilmeyenler.... Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 15 Şubat 2007; 14:06:55 >

• sevgili arkadaşlar.ben ürünü arçelik fabrika satış mağazasında (akpa)gördüm.yetkilinin dediğine göre dışında taşıma esnasında veya benzeri sebepten ötürü oluşan hasarlardan dolayı bu fiyata veriliyormuş.içinde kesinlikle bir sorun yok diyorlar.dış yüzeyinde ufak bir çukurluk falan.sonuç olarak alınmaz mı diyorsun.öyle bir makineyi 565 ytl almak insana hoş geliyor.yoksa 1100 ytl ye öyle bir ürünü alamam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

O dediginiz makineler Çobançeşme spotcular çarşısında 300 lira. Arçelikle ne ilgisi var? Eski makinelerin yıpranmış parçalarını degişip satıyorlar. Eski kullanılmış makina. Bayi dediginiz spotcudur. Resmi arçelik bayisi o malı satmaz. Özet olarak anlatayım yeni makina alırken eski makinanızı kaç lira sayarak alıyorlar bazı kampanyalar var. İşte o eski makinalar elden geçirilip satılıyor.Ama spotcular kaça tutturabilirse o fiyata satıyorlar.Gelin Çobançeşme ye görün...200 liraya otomotik makina satılıyor.Bekarlara, ögrencilere 2,3 yıl hizmet eder...AEG var Profilo var. Beko var, Eski makina... Birde Arçelik makinaları sürekli kötüleyen arkadaşlara basit bir soru..bir yıllık satışınız kaç adet ? Arçelik le kendinizi öyle mukayese ediniz ...Ben Hundai bayisiyim devamlı TOYOTA çok kötüdür sakın almayın...Megane çok kötü sakın almayın...benim arabam iyidir benim arabamı alın deyip duruyorum...Bana kim inanır ? Ancak bilmeyenler.... Saygılarımla....

Taşkafa arkadaşım,sizin dediğiniz olay buradakinden tamamen farklı.Arçelik/Beko/Altus bayileri şu an satışta olan ürünlerinden defolu çıkanları iade aldığında tekrar tamir edip ambalajlayarak 0 makine gibi 1 yıl garantili olarak daha ucuza veriyor.Bu ürünleri ambalajlarının mavi yerine siyah bantla sarılı olmasından da anlayabilirsiniz.Yani eski makineler falan değil,şu an satışta olan defolu elden geçmiş olan makineler.Bu makineler dıştan hasarlı olduğu gibi içinden de problemli olabiliyor.Eskiden bu olayı Ariston yapmıştı.Ama onlarınki ambalajsız ve garantisizdi.Sanırım biri kaçak getirmek için seri numaralarını sökmüş,makineler Ariston'un eline geçmiş onlar da satıyordu.Yani sizin dediğiniz 2. el makineler tamamen farklı bir olay.

Ha verdiğiniz örneği yazayım.Benim beyaz eşya bilgim oldukça geniştir.Öyle bilmeden etmeden markalara laf söylemem.Arçelik'in nasıl bir makine olduğunu görmek istiyorsanız Siemens,Electrolux veya Bosch ile beraber satıldığı bir mağazaya gidin.İkisini yanyana inceleyin.Aradaki kalite uçurumunu gözlerinizle görün.Arçelik adam gibi çamaşır makinesi üretemez.Üretse arkalarında olurduk.O anca size burada 1 milyara sattığı makineyi yurtdışında elin adamına 500 liraya vermeyi bilir.Sonra gelin burada bunları övün.Açık açık Türkiye'yi kazıklıyorlar.Fiyat uçuk,kalite sıfır.Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Şubat 2007; 20:21:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ekostu@mynet.com

sevgili arkadaşlar.ben ürünü arçelik fabrika satış mağazasında (akpa)gördüm.yetkilinin dediğine göre dışında taşıma esnasında veya benzeri sebepten ötürü oluşan hasarlardan dolayı bu fiyata veriliyormuş.içinde kesinlikle bir sorun yok diyorlar.dış yüzeyinde ufak bir çukurluk falan.sonuç olarak alınmaz mı diyorsun.öyle bir makineyi 565 ytl almak insana hoş geliyor.yoksa 1100 ytl ye öyle bir ürünü alamam.
    Arkadaşım Arçeik'in normali zaten kötüdür.Size geri iade alınmış makineyi derim yerindeyser kakalıyorlar.Bu ürünün sorunu çizik olabileceği gibi beyin veya motor sorunu da olabilir.Sonuçta iade alınmış makine.Siz onlara inanmayın.Size makineyi sattıktan sonra arızasıyla baş edilmeyen makieyle kaldığınızda sırt çevirirler.Ekonomi yapayım derken başınızı yakmayın.Öyle yapacağınıza internette veya bazı bayilerde o kadar uygun olmasa da ucuz makine bulmak mümkün.Yukarıda bir örneğini verdim.Saygılar.

• Ayrıca ekleyeyim revizyonlu üründe arıza durumunda değişim yapılmaz.Sadece tamir edilir.Satıcılar bunu size söyledi mi?Pek sanmıyorum.Onların amacı parayı cebe indirmek.O makineler normalde imha edilmesi gereken cihazlar ama Arçelik tamir ederek tekrar satışa sunuyor.
  • Candogan kardeşim merakımı mazur gör. Profilo ne yapıyor ? İmhamı ediyor? Spotamı yolluyor. ? Spotta en bol bulunan televizyon ve çamaşır makinası hangisi ? Altın Hanı bir gezin arkadaşlarım...Sirkeci de... Saygılarımla...
  • sayın arkadaşlar boş yere tartışmayın candogan bey tamamen dogru söylüyor
    yaklaşık 5 sene önce arçelik geri gelen hatalı defolu makinelerini prese sokardı şimdi ise bunları elden geçirip tekrar magazalarında 1 sene garantili ve üzerinde revizyonlu yazmak kaydıyla satabilir ,satıyor inanmayan izmir bölge müdürlügünü arayıp gürcan beyin selamı var diyip sami beyle görüşsün ve bilmeden bazı arkadaşlarda zıtlaşmasın bu gerçektir

iyi akşamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Candogan kardeşim merakımı mazur gör. Profilo ne yapıyor ? İmhamı ediyor? Spotamı yolluyor. ? Spotta en bol bulunan televizyon ve çamaşır makinası hangisi ? Altın Hanı bir gezin arkadaşlarım...Sirkeci de... Saygılarımla...
    Bakın taşkafa bey.Spotta satılan ürün 2. el üründür.Arızalı çıkan ürün demek değildir.Profilo/Siemens/Bosch da hatalı ürünlerini imha eder.Bunu bizzat duydum.Ayrıca hiçbir Bosch Siemens veya Profilo bayisinde revizyonlu ürün satışı göremezsiniz.Görürseniz söyleyin.Bunu anca Arçelik gibi kazıkçı firmalar yapar.Spotta satılan diğer markalar normal garantilidir.Bizim konumuz revizyonlu ürünler,spot malları değil.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.