Şimdi Ara

***VISTA HOME PREMIUM ACADEMIC UPGRADE ALDIM***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
0
Favori
11.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bölümü upgrade yapmak isteyenler için açtım bu akşam vista aldığım için eminim cevaplarınıza en sağlıklı bilgiyi elimden geldiğince verebilirim ben teknosadan alırken 2 kişi daha aldı sanırım gaza geldiler beni görünce. Lütfen sorularınızı özelden değil buraya yazın ki birkaç defa aynı sorulara da cvp vermiim
    öncelikle şunu sölemeliyim ki işletim sistemi hdnizde yokken bu versiyonu kullanamıyorsunuz, numara girmeden boş geçip daha sonra temiz format atıp da numarayı sonradan giremiyorsunuz aktive etmiyor sistem amaaaaaa...durum hiç de kötü değil... işin gerçeği şu:

öncelikle bilgisayarınızda win2000 veya xp kurulu olmalı, kapakta bu yazıyor...ayrıca kapakta yazan bir bilgi de bu sürümün öğrenci, öğretmen ve ev kullanıcıları için olduğu...sadece öğretmen ve öğrenci kısıtlaması yok ev kullanıcısı olmanız yeterli...

athlon 3000+ overclocklu 1800mhz@2600mhz ve 1gb ramli bilgisayarımda updatei süreleriyle anlatıcam;
    winxpyi bilgisayarıma kurmam yaklaşık 15dk sürdü, kurar kurmaz hiç bir driver yüklemesi veya ayar yapmadan windowstan update vista dvdsini çalıştırdım...vista daha sonra kutudan çıkan ürün anahtarını istedi hani boş geçip gidiyorduk yaa öle yapmayın buraya numarayı giriyorsunuz daha sonra vista upgrade mi yoksa temiz format mı istediğimi sordu ben temiz format dedim windows xpyi windows.old adıyla cye yedekledi bunu daha sonra sildim yaklaşık bi 25dk da vistayı kurdu...activation yapmak için ilgili yere geldim ve düğmeye bastım active ediliyor dedi ve 5-6sn sonra active ederek şu meşhur genuine etiketini koydu tastiklendik yani orijinaliz artıkdaha sonra updateleri indirdim 25mb gibi update çekti ses kartımı tanımamıştı bu updatele driverını kendi çekerek onu da tanıdı...kesinlikle hiç bir driver problemi olmadı modem usroboticsi de ben cdden yükledim (usbden bağlı)...ve sonuç olarak 118ytlye temiz vista premium bilgisayara kurulmuş oldu ve 8gb gibi bir yer tuttu...

...118 ytlye 40dkda orijinal vistanız olucak, crackle time stopperla işiniz olmayacak, her türlü teknik desteği microsofttan alabileceksiniz ve box kullanıcısı olucaksınız yani ilerde satın alacağınız bilgisayara da vista legal olarak kurabileceksiniz tabii sadece 1 bilgisayarda kurulu olma şartı var biliyorsunuz..çok yüksek ihtimal korsan xplerle de bu işlemi yapıcaksınız çünkü xpmi active etmeden direk vistayı kurdum...microsoft, 118ytlye orijinal vista premium yükleterek af çıkarmış gibi gözüküyor...bunu değerlendirin derim...

şimdilik aklıma gelenler bunlar aklınıza gelen soruları buraya yazın en kısa zamanda cvp vermeye çalışıcam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 23 Şubat 2007; 1:12:22 >

• Bende temiz kurulumdan bir farkının olmadığını düşünüyorum...Uptade yapacağım...Xp'nin orjinalleğini nerde yaptı...?Onada bakıyordur heralde.
  • Dostum Paketin üstünde Türkçe yazıyor. Yazılım Türkçe mi ? Netten Satılıyor ise eğer Link verebilirmisin ?***

***( İnternetten Satış )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 15 Şubat 2007; 3:03:30 >
  • hayır yazılım ingilizce, xp de ingilizceydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: baRbozoNe

Bende temiz kurulumdan bir farkının olmadığını düşünüyorum...Uptade yapacağım...Xp'nin orjinalleğini nerde yaptı...?Onada bakıyordur heralde.

kurarken sordu zaten temiz mi yoksa upgrade mi yapmak istiyorsun diye ben temiz vista yüklemek istedim..bu arada upgrade yapmak isteyenlerin xplerinde sp2 kurulu olması gerekiyor aksi taktirde sadece temiz vista kurumu gerçekleştirebiliyorsunuz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tritone

quote:

Bende temiz kurulumdan bir farkının olmadığını düşünüyorum...Uptade yapacağım...Xp'nin orjinalleğini nerde yaptı...?Onada bakıyordur heralde.

kurarken sordu zaten temiz mi yoksa upgrade mi yapmak istiyorsun diye ben temiz vista yüklemek istedim..bu arada upgrade yapmak isteyenlerin xplerinde sp2 kurulu olması gerekiyor aksi taktirde sadece temiz vista kurumu gerçekleştirebiliyorsunuz...

Temiz daha iyi değilmi zaten..Temiz'de ne oluyor tüm Xp dosyaları silinip yenisimi yükleniyor?Sanırım bu oluyorusa kesinlikle Bu upgrade alırım ama tabii 64Bit alırım.
  • Tesekkurler anlaşılan 1 marttan sonra alacagım ben . Sevgiler
  • quote:

quote:

quote:

Temiz daha iyi değilmi zaten..Temiz'de ne oluyor tüm Xp dosyaları silinip yenisimi yükleniyor?Sanırım bu oluyorusa kesinlikle Bu upgrade alırım ama tabii 64Bit alırım.

evet bence de temiz daha iyi
    evet xp gidiyor tamamen yenisi yükleniyor
    cye windows.old die bi dosya açıyor ama bu dosyadan xpyi çalıştıramıyorsunuz zaten, silebilirsiniz...
    64bitlik versiyonu da sitesinden istersen bunu alınca ısmarlayabiliyorsun
    www.windowsvista.com/1033/ordermedia linkinden gerekli bilgiyi alabilirmişin içinden çıkan kağıtta yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 15 Şubat 2007; 3:51:51 >

• Bir soru daha gerçi MS deki arkadaş evet öyle yapılacak dedi ama..diyelim ilerde format atmamız gerekti..sürekli ilk önce XP sonra Upgrade mi kuracağız..gerçi kesin bir image alma olayı olur ama formattan sonra ne yapılacak acaba?
    Çünkü formattan sonra xp+vista kurulumu beklemek bayaa uzun bir zman üstelik sp2 flnda bekleyeceğiz kurulmasını

quote:

www.windowsvista.com/1033/ordeemedia linkinden gerekli bilgiyi alabilirmişin içinden çıkan kağıtta yazıyor

ücret ödeyecekmiyim acaba?

BU ARADA HAYIRLI OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mahell -- 15 Şubat 2007; 3:21:40 >

• quote:

Bir soru daha gerçi MS deki arkadaş evet öyle yapılacak dedi ama..diyelim ilerde format atmamız gerekti..sürekli ilk önce XP sonra Upgrade mi kuracağız..gerçi kesin bir image alma olayı olur ama formattan sonra ne yapılacak acaba?
    Çünkü formattan sonra xp+vista kurulumu beklemek bayaa uzun bir zman üstelik sp2 flnda bekleyeceğiz kurulmasını

quote:

www.windowsvista.com/1033/ordeemedia linkinden gerekli bilgiyi alabilirmişin içinden çıkan kağıtta yazıyor

ücret ödeyecekmiyim acaba?

BU ARADA HAYIRLI OLSUN

teşekkür ederim

önce xp sonra bu versiyonu kuruyorsunuz ama sp yüklemeye gerek yok, xp olsun yeter
    sadece sp2 upgrade isteniyorsa lazım...ben xpye sp2 ısmarladığımda hiç bi para vermedim, kargo ile eve gelmişti..en fazla kargo parası verirsin gibi geliyor 10$ falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 15 Şubat 2007; 3:40:31 >

• Çok teşekkür ediyorum maaşımı alır almaz koşup gidip alacağım...belki ozmn'a kadar türkçe'si de çıkmış olur..yanlız beni bekleyen en büyük sorun şu türkçe vista alırsam ingilizce 64 bit ile lisanslayamayacağım o yüzden ingilizce kullanmam zorunlu gibi gözüküyor..çünkü 64 bit'in türkçesi çıkmayacakmış büyük ihtimalle..

Yardımların ve cevapların için çok teşşekür ederim..

güle güle kullan...
  • Direk vista upgrade yüklerken ürün anahtarını girdikten sonra ugrade mi yoksa temiz format mı istemesi biraz tuhaf geldi.vista upgrade cd sinin temiz format seçeneği vermeyeceği microsoft söylüyor.Eğer varsa buna upgrade demenin anlamı yok ve bu yüklemenin oem veya kutuludan bir farkı yok.Ve de bu farklar yoksa aynı işe 2-3 kat fazla para vermenin anlamı nedir?Saçmalıklardan seçmeler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: andan44

Direk vista upgrade yüklerken ürün anahtarını girdikten sonra ugrade mi yoksa temiz format mı istemesi biraz tuhaf geldi.vista upgrade cd sinin temiz format seçeneği vermeyeceği microsoft söylüyor.Eğer varsa buna upgrade demenin anlamı yok ve bu yüklemenin oem veya kutuludan bir farkı yok.Ve de bu farklar yoksa aynı işe 2-3 kat fazla para vermenin anlamı nedir?Saçmalıklardan seçmeler.

evet ya bende anlamıyorum hiç bişi bu konuda karışık..bgn hepsi buradanın websitesine girdim 4 çeşit farklı home premium var hepten kafam karıştı..bnm istediim şu direk vista kurulsun xp ile uğraşmıyım türkçe 64bit olmıyacağı için inglizce 64bit olsun home premium olsun bir bilgisayarda kullanacağım ama format atıncada orjinal keyi kaybetmeden kullanabileyim..hangi versiyon almam lazım?? bide şimdi gittik 32 bit home preium'un bana uygun olanını aldık daha sonra netten 64bit versiyonunu istedik..bu gelen upgrade mioluyor? yane önce 32bit vistayı kurcan sonra 64bitimi yoksa netten gelen 64bitle direk kurulum yapabilcekmiyiz?

• türkçesi çıksa da alsak , hala net tarih veremiyorlar, kimisi 1 mart diyor kimisi şubatın 3. haftası diyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: andan44

Direk vista upgrade yüklerken ürün anahtarını girdikten sonra ugrade mi yoksa temiz format mı istemesi biraz tuhaf geldi.vista upgrade cd sinin temiz format seçeneği vermeyeceği microsoft söylüyor.Eğer varsa buna upgrade demenin anlamı yok ve bu yüklemenin oem veya kutuludan bir farkı yok.Ve de bu farklar yoksa aynı işe 2-3 kat fazla para vermenin anlamı nedir?Saçmalıklardan seçmeler.

fark şu
    normal oem ve retail versiyonda xp veya 2000 yüklü olmasa
    veya hd boş olsa da temiz format atabiliyorsun
    ama upgrade versiyonda mutlaka hdde daha önceden xp veya 2000 olmak zorunda
  • bencede microsoft upgradelerde 0 dan yükseltme yaptırmıyo yaptırsa 480 e nie satsınlar millet upgrade alır
  • tam anlaşılmadı gibi

arkadaşlar ben aldım öle anlatıyorum size
    tamin falan etmiyorum, bencesi bu da demiyorum
    olanı anlatıyorum
  • quote:

tam anlaşılmadı gibi

arkadaşlar ben aldım öle anlatıyorum size
    tamin falan etmiyorum, bencesi bu da demiyorum
    olanı anlatıyorum

dostum sen onu bunu bırakta performans nasıl 64 bit sparis etme hakkı varmı ve bunun key inin box keyinden bir farkı varmı onu söyle
  • performans benim sistemde xp gibi bi farkı yok
    2600mhz athlon, 1gb ddr ram ve ati x700se ekran kartı

64bit hakkın var tabii

fark şu
    normal oem ve retail versiyonda xp veya 2000 yüklü olmasa
    veya hd boş olsa da temiz format atabiliyorsun
    ama upgrade versiyonda mutlaka hdde daha önceden xp veya 2000 olmak zorunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 15 Şubat 2007; 14:58:00 >
  • Arkadaşlar 32bit alınca orda kitapçıktaki order sitesinden 64 bit i sipariş ediyorsunuz..12 YTL ye evinize gönderiyorlar..yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var oda türkçe 32 bit alıpta 64 bit i ingilizce(türkçesi çıkmazsa) isterseniz lisansınızı kullanamıyorsunuz...yani ingilizce 32bit kurmak zorundasınız(64bit büyük ihtimalle türkçe olarak çıkmayacakmış ms destek hattındaki arkadaş öyle söledi.)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.