Şimdi Ara

WhatsApp’a yeni düzenleme seçenekleri geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp’a yeni düzenleme seçenekleri geliyor

Son dönemde güvenlik endişeleri ile gündemde olan WhatsApp, yeni güncellemesi ile kullanıcılara daha fazla kontrol imkanı sunuyor. Beta sürümde görülen yeni özellikler kullanıcının hatalı mesajlarda ikinci bir fırsat elde etmesini sağlıyor.

Hatalı Mesajlara Müdahale

Yeni özelliklerden ilki Recall adını taşıyor. Bir arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajda yanlışlıkla hoş olmayan şeyler söylediyseniz artık karşı taraf henüz okumadan mesajı geri çekebiliyorsunuz. Bunun tek şartı mesajın okunmamış olması. Yani mavi tık almaması.

İkinci özellik ise Edit. Yine karşı tarafın okumamış olması şartıyla gönderdiğiniz mesajda değişiklik yapabiliyorsunuz. Bu iki özellik sayesinde kullanıcılar artık kısmen de olsa ikinci bir şansa sahip olacak.

Son özellik ise Live Location Tracking adını taşıyor. Kullanıcı, grubundaki üyelerin konumlarını gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Bu özellik süreli veya süresiz olarak takip yapabiliyor. Özellikle grubu ile buluşma ayarlayan kullanıcıların işine yarayacak bu özellik, üyeler tarafından kapatılabiliyor.

Ayrıca Bkz.Türk geliştiricilerden özgün bir deneme

Recall ve Edit özellikleri şu anda Android betasında mevcut. Live Location Tracking ise hem Android hem de iOS betasında yer alıyor. Bu bakımdan tüm özellikler aynı anda her platforma çıkmayabilir. Güncellemenin ne zaman yapılacağı ise bilinmiyor. 

• Türkiye Beta sinda bu özellik yok sanırım yada ben bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kunt1903

Türkiye Beta sinda bu özellik yok sanırım yada ben bulamadım.

Bende bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beta kullanıcısıyim ama öyle birşey göremedim.

• güzel düşünce

• çok iyi olur
  • gereksiz işler bakanı !

• livelocation çok tehlikeli, kıskanç kişiler zorla kıskandıkları kişileri bir grup sohbet kurarak ekler ve nerede olduğunu takip eder. offf çok büyük kavgalar is coming!!

• başarılı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine harika özellikler geliyor

• Biraz hızlı davranmış arkadaş sanırım. Bende de gözükmüyor

• Beta güncellemesi yaptım ama bir cacık yok herhalde 1-2 haftayı bulur gelmesi

• Mesaj silme olayı iyi olur.

• Telegram'a ne gelirse whatsapp 1 ay sonradan takip ediyor, iyi ki telegram geldi de kendine çeki düzen verdi

• Mavi tıkı kapalı adama mesaj yolladım mesela.Recall seçeneği kapandığında karşının mesajı okuduğunu anlayabileceğim böyle.Ne özelliği kaldı mavi tık,son görülme kapamanın.

• Telegram varken Whatsapp kullanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceli2001

Telegram'a ne gelirse whatsapp 1 ay sonradan takip ediyor, iyi ki telegram geldi de kendine çeki düzen verdi

1 ay gibi bir süre çok iyimser olmuş hocam. 1 sene diyelim biz.

• güzel olmuş

• telefon ekranına bildirim gidiyor. mavi tikin bi önemi kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

Mavi tıkı kapalı adama mesaj yolladım mesela.Recall seçeneği kapandığında karşının mesajı okuduğunu anlayabileceğim böyle.Ne özelliği kaldı mavi tık,son görülme kapamanın.

böyle kişilerde recall/edit olmuyordur belki
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.