Şimdi Ara

Telekomun %6lık indirimi hakkında bir şey düşündüm!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam.. yeni yaptıkları faaliyetler hakkında fikir yürütmeye çalıştım. Yani çokta mantıklı geldi sizden de yorum alayım dedim.

Şimdi şöyle bu adamlar zaten Tekel durumda hiç bir şekilde başka ADSL hizmeti veren şirket yok. Peki bu adamların 24 aylık alanlara %6'lık verme sebebi nedir? diye kendime gerçekten sormaya başladım..

Yani şimdi biz o imzayı atmasak bile kesinlikle Turk Telekomdan kaç paraya verirse almaya razı olacağız. Yani ozaman bu indirimi yapmaktaki amaçları ne? Yakın zamanda bir şey olacakki bu adamlar imza attırıp seni kendinde tutmaya çalışıyor. Bence biraz daha bekleyin fazla bir şey kaybetmezsiniz. O imzayı atmadan önce 1 kez daha düşünün. Mantık yürütmeye çalıştım. Yanlış düşünüyor da olabilirim paylaşayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fraky -- 15 Şubat 2007; 0:31:41 >

• Haklı olabilirsin de başka bir internet sağlayıcısı mı gelicek yoksa?
  • sanmam telekom pastasını başkasıyla paylaşmaz...
  • tabi iki seneye kadar ne olacağı belli değil.wimax olsun kablonet olsun nasıl atılım yapacağını kimse bilmiyor.o yüzden gerçkten 2 senelik imze pek mantıklı değil ama 1 sene bence uygun.bir senede çok büyyük bişi olmaz kanımca.
    gerçi böyle giderse 10 seneye kadarda bişi omazda neyse
  • Yani ben bilinçlendirmek açısından söyledim. Şimdi bunu kabul edenler 2 yıl olarak Telekoma devamlı para ödüyor olucak. Taşınsan bile
  • Telekomun %6lık kampanyasına katılma süresi zaten aralıkta dolmadı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashc -- 15 Şubat 2007; 1:22:56 >
  • telekomda mantık aramak

mantıksız
  • arkadaşlar sözleşmeyi okuduysanız herhangi bir sebepten kampanyadan çıkarsanız sadece indirimin başladığı aydan itibaren - kampanyadan ayrıldığınız aya kadar indirim farkını bir sonraki faturada ödeyeceksiniz. herhangi tazminat söz konusu değil !...

aralık ayında indirim yapılan kişi bugün adsl aboneliğinden ayrılsa ( 3 gb kotalı için ) 1,74 x 3 = 5,22 ytl fark ödeyecek bu kadar basit ..

ilave : web sayfasında halen kampanya ilanı var. herhalde devam ediyor.
    http://www.ttnet.net.tr/indirim.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterman -- 15 Şubat 2007; 1:40:24 >
  • 2009 dan once yuksek hizlari ucuz fiyatlara saglayamazlar.O yuzden 2009 a kadar her turlu sozlesmeyi imzalayabilirsiniz.Daha fiber optikler dosenecek test edilecek vs vs...2 hatta 3 yildan once iddi hiz arttirimlari ve ciddi indirimler beklemek hayalcilik olur.
  • Nedir ki bu indirim muhabbeti? Sitede böyle bir açıklama yok
    http://www.ttnet.net.tr/adslucret.htm
  • kablo net daha fazla sınırlarını geliştiremez. çünkü yine heryeri baştan kazamazlar.
    telekom zaten internet+telefon+tv 'yi tek kablo uzerinden vermeyi düşünüyor.

aslinda telekom bu piyasada kimseye pay vercegini bende sanmiyorum.
    %6lık indrirm bi bakima iyi gibi en azindan 2 yilda belki 1 yada 2 aylik adsl parasini kurtarmiş oluyorsun
  • ben başvurdum hiçbir mantıksız tarafı yok. zaten ödeceğiniz bedeli eğer çıkarsanız taksitlenmiş sayıyorsunuz. diğer kampanyalardan yararlanamama diye bir şey yok. bu kampanya modem kampanyasıyla çıktı eski abonelere jest olsun diye. çıkarsanız kullandığınız ayın indişrimlerini geri vefreceksiniz. e zaten ödeyecektiniz. çıkarsanız o parayı yemişlolursunuz. ben iki yıllık imzaladım. 2 yıl dolmadan çıksam bile ödeyeceğim para pek bişi değil.
  • arkadslar şimdi hesap yaptim:
    buna göre :

29 YTL Adsl %3 indirim : 870 Ykr (eskisiyle 870 bin lira) : aylik gelicek fatura >> "28.130 YTL"
    29 YTL adsl %6 indirim : 1740 Ytl (eskisiyle 1milyon 740bin lira) : aylik gelicek fatura >> "27260 YTL"

bunlari 1 ve 2 yıla göre hesaplarsak eger: (yapacaginiz Kar)

%3 indirim 1 yila göre toplam : 10.440 YTL (10 milyon 440bin lira)
    %6 indirim 2 yillik toplam : 41.760 YTL (41 milyon 760 bin lira)

gercekten oranlar komedi

ama bu indirimler mesela 2 mbit olanlar icin daha cazip :

aylik 229.000 YTL : %6 indirim : 41.760 YTL buda 2 yilda >>> 1.002.240 YTL (wow sonuc dehset)
    ama bu adamın zaten 2 yilda normalde 5.496.000 YTL gibi fiyat ödüyor.

neyse ufak bi hesap yaptim sadece karişik olaiblir. normaldir. ama hesaplar dogrudur.
    ayrica telekom indirim yapcaz diyo belki fiyatlar dahada düşebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 15 Şubat 2007; 13:49:12 >

• Ben telekomun özelleşeceğini kastestmiştim. 1 Martta olabilir. İmza atmadan önce düşünün bence.
  • at artık imzanı git bir an önce.

sözleşmene beni çağır sevgilim bittorentte limewirede şahidin olurum senin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fraky

Ben telekomun özelleşeceğini kastestmiştim. 1 Martta olabilir. İmza atmadan önce düşünün bence.

• quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

arkadslar şimdi hesap yaptim:
    buna göre :

29 YTL Adsl %3 indirim : 87 Ykr (eskisiyle 870 bin lira) : aylik gelicek fatura >> "28.130 YTL"
    29 YTL adsl %6 indirim : 1.74 Ytl (eskisiyle 1milyon 740bin lira) : aylik gelicek fatura >> "27.26 YTL"

bunlari 1 ve 2 yıla göre hesaplarsak eger: (yapacaginiz Kar)

%3 indirim 1 yila göre toplam : 10.44 YTL (10 milyon 440bin lira)

%6 indirim 1 yillik toplam : 20.88 YTL (20 milyon 880 bin lira)
    %6 indirim 2 yillik toplam : 41.76 YTL (41 milyon 760 bin lira)

gercekten oranlar komedi

ama bu indirimler mesela 2 mbit olanlar icin daha cazip :

aylik 229.000 YTL : %6 indirim : 13.74 YTL buda 2 yilda >>> 329.76 YTL
    ama bu adamın zaten 2 yilda normalde 5.496 YTL gibi fiyat ödüyor. indirim sonucu 2 yılda 5166,24 ödeyecek

neyse ufak bi hesap yaptim sadece karişik olaiblir. normaldir. ama hesaplar dogrudur.
    ayrica telekom indirim yapcaz diyo belki fiyatlar dahada düşebilir.

Bazı yanlışların vardı. onları düzelttim. :) özellik 2mbit adsl indirimini hesaplarken büyük bir yanlış yapmışsın.

229 YTL 'nin %6 sını hesaplarken 13 ytl yerine 41 ytl hesaplamışsın. büyük hata omuş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.