Şimdi Ara

Intel’den rekor mali yıl tabloları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daralan bilgisayar pazarından en az şekilde etkilenmek için farklı sektörlere yatırım yapan Intel, başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. 2016 yılını rekorlarla geride bırakan şirket, Nesnelerin İnterneti ve NVMe SSD sektörlerinde büyüme gösterdi.

Yatırımlar Meyvelerini Veriyor

Firmadan yapılan açıklamaya göre geçen yılın son çeyreğinde 16.4 milyar dolar gelir elde edildi. Net kar 3.9 milyar dolar olarak gerçekleşirken hissedarlara 1.2 milyar dolar temettü dağıtıldı ve 533 milyon dolar karşılığında 15 milyon adet hisse senedi geri alındı.

2016 yıl genelinde ise tahminlerin üzerinde rakamlar ortaya çıktı. Toplam gelir 59.4 milyar dolar olurken net kar ise 10.3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yıl genelinde hissedarlara toplam 4.9 milyar dolar temettü dağıtıldı ve 5 milyar dolar karşılığında 81 milyon hisse geri alındı.

Firmada en fazla büyümeyi Nesnelerin İnterneti ve NVMe çözümleri gösterdi. Nesnelerin İnterneti bölümü son çeyrekte yıllık yüzde 16 artışla 726 milyon dolar gelir elde ederken, NVMe bölümü de yüzde 25 artışla 816 milyon dolar gelire ulaştı. Sunucu, bilgisayar, güvenlik bölümleri ise tek haneli büyüme rakamlarında kaldı.

Ayrıca Bkz.Asus ZenFone 3 ailesi satışa çıkıyor

2017 yılı Intel için hem kolaylık hem de zorluklar getirecek. Nesnelerin İnterneti ve özellikle Optane bellek teknolojisi ile NVMe bölümünün büyümesi bekleniyor. Ayrıca firma sürücüsüz araç teknolojilerine de önemli yatırımlar yaptı.

Bununla birlikte AMD Zen mimarisinin gelişi ile birlikte Intel oldukça zorlanacak. Hem bilgisayar hem de sunucu tarafında AMD çok iyi hazırlandı ve bu kez meydanı boş bırakmaya niyeti yok. Bu bakımdan işlemci pazarında Intel’in pazar kaybettiğine şahit olabiliriz. Firma bu yıl gelirlerde durgun bir seyir bekliyor. 

• Eeee enayiler sağolsun 3 sene sonra çöp olacak işlemciye 1500 lira verenler olduğu sürece daha çok kâr eder bu kan emiciler

• quote:

Orijinalden alıntı: virtiöz

Eeee enayiler sağolsun 3 sene sonra çöp olacak işlemciye 1500 lira verenler olduğu sürece daha çok kâr eder bu kan emiciler

Şu mantığı anlamıyorum ya hocam sanane. Para benim değil mi istersem 10bin de veririm. Sonuçta pazarda isteyene düşük fiyatlı işlemciler de var bütçesi olmayan onlardan alır. Ayrıca 2600k bile hala iş yapıyorsa inan 3 sene sonra çöp olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Eeee enayiler sağolsun 3 sene sonra çöp olacak işlemciye 1500 lira verenler olduğu sürece daha çok kâr eder bu kan emiciler

Şu mantığı anlamıyorum ya hocam sanane. Para benim değil mi istersem 10bin de veririm. Sonuçta pazarda isteyene düşük fiyatlı işlemciler de var bütçesi olmayan onlardan alır. Ayrıca 2600k bile hala iş yapıyorsa inan 3 sene sonra çöp olmaz.

Bende senin mantığını anlamıyorum,madem uygun fiyatlı işlemcileri var neden o zaman pahalısını alıyorsun size pahalısını aldırtan sebep ne,ha ben egomu tatmin etmek istiyorum de veya parayı çöpten topluyorum de o zaman anlarım

• virtiöz V kullanıcısına yanıt
    Milletin ağzı torba değil ki büzesin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

quote:

Bende senin mantığını anlamıyorum,madem uygun fiyatlı işlemcileri var neden o zaman pahalısını alıyorsun size pahalısını aldırtan sebep ne,ha ben egomu tatmin etmek istiyorum de veya parayı çöpten topluyorum de o zaman anlarım

Cevap basit kimi insan fiyat/performans oranına bakarken kimi insan da performansa bakar.

Sonuçta o işlemciyi kullanırken hızını f/p oranı değil sadece performansı belirliyor.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Bende sana diyorumki,i3 6100 ile i7 6700k arasında hız farkını hissettirecek hangi uygulama var ama arada 1200 lira fark var yahu bir aylık asgari ücret PC nin yarım milisaniye erken açılıp gta5 in 2 FPS yüksek çıkmasından başka hiçbi fark yok,yalansa yalan deyin

• quote:

Bende sana diyorumki,i3 6100 ile i7 6700k arasında hız farkını hissettirecek hangi uygulama var ama arada 1200 lira fark var yahu bir aylık asgari ücret PC nin yarım milisaniye erken açılıp gta5 in 2 FPS yüksek çıkmasından başka hiçbi fark yok,yalansa yalan deyin

Hocam amacım oyundaki fps olsa ben de para vermem aptal değilim gereksiz yere para vereyim. Bir de ikisi arasındaki render ve dosya sıkıştırma performansına bak.

• Görende 6700k kullanıcılarını flash zannedersabahtan akşama oradan oraya koşturan sürekli faydalı olan insanlarvalla 2 saniye geç sıkıştırsın 1000 lira cebimde kalsın;)

kardeş 2700k 2013 de çıktı biliyorsun dimi ve çıktığında hiç de ucuz değildi ve şuan 2017 deyiz efsane oc ile kaldığı yerden devam ediyor.2016 başında da 6700k aldık gayet güzel çalışıyor ve bundan 5 sene sonrada eminim gayet güzel çalışmaya devam edecek senin derdin nedir gidip fx8350 fx6300 filan mı alalım.
  • quote:

Görende 6700k kullanıcılarını flash zannedersabahtan akşama oradan oraya koşturan sürekli faydalı olan insanlarvalla 2 saniye geç sıkıştırsın 1000 lira cebimde kalsın;)

Eğer 2 saniye önce sıkıştırması veya videoyu 2 saniye önce hazırlaması benim kazandığım parayı arttırcaksa o 1000tl yi geri dönüşü olan bir yatırım olarak görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

kardeş 2700k 2013 de çıktı biliyorsun dimi ve çıktığında hiç de ucuz değildi ve şuan 2017 deyiz efsane oc ile kaldığı yerden devam ediyor.2016 başında da 6700k aldık gayet güzel çalışıyor ve bundan 5 sene sonrada eminim gayet güzel çalışmaya devam edecek senin derdin nedir gidip fx8350 fx6300 filan mı alalım.

Abovvv 2700kben 2500k ya fazla derken 2700k geldi

• Tamam beyler para sizin tabikide istediğiniz işlemciyi alabilirsiniz ama pahalı işlemciler intelin fiyat politikasında katı davranmasına neden oluyo bir iki sene sıkın dişinizi almayın adam olsunlar

i7 lerde hyper-threading dedigimiz bir teknoloji var i7 lerin olayı da bu zaten yoksa sırf oyun oynayacaksan i5 alabilirsin tabi ki hatta gidip konsol bile alabilirsin.
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Sana katılıyorum tabiki ekstraları var bunda hem fikiriz, muhakkak dünyada bu üst segmentlerin her farklı özelliğini kullanan farklı mesleklerden insanlar vardır ama intele devasa kârlar yaptıracak sayıda değildir bu insanların sayısı bence sıradan kullanıcılar yani bizler kesinlikle almamalıyız

• quote:

vay be parası olan zengini enayi yaptı adam gardaş ben 4790k kullanıyorum bak catır cutur 2.5 yıldır kullanıyorum inş bozulmazsa sistemde 3-4 sene daha kalacak bunu yapabilecek bir amd işlemci söylermisin? Söyleyemezsin çünkü yok :) mesela ben amd kullanıcısı olsam darboğaz konularında heryerde olurdum. Temel farkları biraz kavrayabilmen dileğiyle...

Bu arada adamlar kazanmayı hakediyor inş 100milyar dolar kazanırlar çünkü yapıyorlar adamlar bu işi.

3dmax,maya,blender kullanıyorum daha önce 8350 de kullandım 2700k da kullandım hata şuan televizyona baglı sadece televizyonda kullanmak için mini bir sistemde e8600 var hepsinin yeri olayı farklı senin bahsettigin çok üst seviye işlemciler kesinlikle 6700k hatta 6850k filan değil aslında bu işlemciler fiyat performans açısından uygun fiyatlı işlemciler bile ama dolar kuru vergi cartı curtuyla türkiyeye pahalı geliyor yoksa 6700k 350 6850k 550 dolarlık işlemciler 1000-2000 dolara da işlemciler var onlara da bir bak istersen ve oyun konusuna gelicek olursak adamın zevkidir 4k monitörlü bir sistemde oyun oynamak istiyordur 4k monitöre de sli veya cf olmazsa olmaz sli cf den tam performans alabilmek içinde en azından 32 pci veri yoluna sahip bir işlemciye sahip olmak gerekir 6700k nın 16x pcı veriyoluna sahip olduğunu düşünürsek sli veya cf konfügürasyonlu 2 kartımızdan maksimum şekilde yararlanmak için en azından 3930k,4930k,5930k,6850k gibi işlemcilere sahip olmamız gerekir yoksa ben 720p-1080p 30 fps de oynarım dersen xbox playstation bile işini görür

• RYZEN İŞLEMCİLER GELİNCE TABLO DEĞİŞİR GİBİ
  • F/p ciler nerdesiniz,kurtarın beni bu zenginlerin elinden zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış

Bloklayin geçin abi şunu ne aciklamasi yapiyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.