Şimdi Ara

Gaming Laptoplar Taşınabilirlik Açısından Nasıl?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üni için laptop almayı düşünüyorum fakat gaming laptoba ağır ve hantal oldukları konusunda şikayetler var.

Maalesef hem pahalılar hem de bir o kadar ağırlar. Acaba taşırken çok mu sıkıntı yaşarım. Çok mu hantallar.

Fanları çok ses çıkartır mi? Kütüphaneye gidemez miyim?

Ha bir de,bana lütfen ince gaming laptoba bak demeyin lütfen. Biliyorum hem oyun hem de Taşınabilirlik istiyorsan en uygunu o fakat fiyatları maalesef hem uygun değil hem de uzun kullanım olarak iyi değiller.

Konu tavsiye konusu fakat,model olarak değil. Cins konusu olarak. Yani Gaming notebook lar genel olarak Taşınabilirlik Açısından çok mu kötüler diye sormak amaçlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sırt çantası kullanıyorsanız veya kullanırsanız çok sorun çekmezsiniz ortalama 3,5 kilo makineler el çantasında uzun süreli yorabilir.İllede alacağım diyorsanız dediğim şekilde sorun olmaz 3,5 kilo sırtında taşıyamayanlar dayanıksız herhalde zorluk görmemişler,dediğiniz gibi ince olanlarında yükseltme şansınız yok en azından ekran kartını oyun makinesinde de ekran kartı önemli haliyle.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmiyorum ya bugün gidip gördüm MSİ 17 inch hayvani şekilde büyük ve ağır. Şimdi kampüste o aletle Dolaşılmaz. Pil ömürleri de yok.

15.6 inch ideal gibi. Yurt dışından getirilebilir ise gayet iyi.

Apple çalışanı macbook ile aklıma girdi. 10 saat pil ömrü vardı. Fakat bakmalı. Biraz daha düşünmem lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi tür oyunları oynamak istediğinizi veya hangi model ekran kartı istediğinizi belirtmemişsiniz ama sizin yerinizde olsaydım MSI GE62 veya GT62 alırdım. (eğer değiştirilebilir ekran kartı istiyorsanız GT62 var). MSI GS serileri ve Asus GL serileri ince kasalıdır. Yeni çıkan GTX 1050, 1050Ti, 1060 ekran kartları düşük güç tüketiminden dolayı ısınma sorunları büyük oranda giderildi. Ancak ince kasalı dizüstülerin soğutma fanları da ince olduğundan yük altında gürültü çıkarırlar. Ben sırf bu yüzden ince kasa kullanmıyorum.
  • ılgaz94 I kullanıcısına yanıt
    Hocam genel olarak,

Strateji,FPS,RPG oyunları oynarım.

Hocam dediğiniz GT serisi çok kalın. Ben GE serisi gibi bakıyorum işte bence onlar gayet güzel.

Ben Almanya'dan aldırtmayı düşünüyorum zaten. TR'de çok pahalı.
  • Macbook kullandım ama arada oyun oynamak geliyor insana. Bu yüzden gittim MSI GT73VR 6RE Titan aldım. Sıkıntım yok.
  • AtiMX4 A kullanıcısına yanıt
    Hocam naptınız ya benim onu alacak param olsa zaten konu dahi açmaz alırdım.

Para olmayınca endişeleniyorum işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Hocam naptınız ya benim onu alacak param olsa zaten konu dahi açmaz alırdım.

Para olmayınca endişeleniyorum işte.

Ben fikrimi ve yaşadığım sorunu belirttim :) inşallah almak nasip olur size de.
  • Şu sorunuzun cevabı bence şöyle; ''Hangi taşınabilirlik?''

Ben GT72S kullanıyorum , şarj aletiyle birlikte taşıma işine girdiğimde çok yoruluyorum ki sırt çantam var. Onun haricinde gürültülü çalışmıyorlar bence korkmanıza gerek yok.
  • i7-7700HQ işlemci, 1060 ekran kartı 17.7mm kalınlığında ve 1.8 kg ağırlığında GS63 Stealth Pro:

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-gs63vr-stealth-pro-7rf-267xtr-i7-7700hq-16gb-128gb-ssd-1tb-6gb-gtx1060-156-freedos-pmu356984
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.