Şimdi Ara

PayPal ve Amazon anlaşmaya çok yakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir tanesi sanal ticaretin lider firmalarından birisi. Diğer ise sanal ödeme platformlarının en büyüğü. Bununla birlikte bu ikisinin bir araya geldiğini görememiştik. Amazon ve PayPal şimdi geçmişi tarihe gömmeyi istiyor.

İki Sıkı Rakip

PayPal bildiğiniz üzere sayısız alışveriş platformunda veya internet sitesinde sanal ödeme işleminizi yerine getiriyor ancak yıllardır Amazon platformundan uzak durduğunu görmüştük. Bunun en büyük sebebi ise çatı firma eBay ile Amazon arasındaki rekabetti. Ticaret rekabeti yanında Amazon’un kendi ödeme sistemi vardı ve bu açıdan da bir rekabet halindeydiler. Hatta 2015 yılında PayPal’ın önemli bir yöneticisi Amazon’a transfer olmuştu.

2015 yılında PayPal ayrı bir şirket haline gelerek bağımsızlığını kazanınca bir dönem uzak kaldığı ticaret platformlarıyla anlaşma imkanını elde etti. En büyüklerden Amazon ile de geçen yıldan bu yana görüşmeler devam ediyor.

Ayrıca Bkz.HTC 10 için Android 7.0 Nougat güncellemesi ülkemizde başladı

Henüz resmi olarak doğrulanan bir detay yok ancak anlaşma her iki platform için de kazan-kazan anlamına geliyor. Toplamda 200 milyon kullanıcıya sahip PayPal ile ortaklık kurmak Amazon’un daha fazla kullanıcı kazanması demek. PayPal ise daha fazla kitleye hitap etmiş olacak.

PayPal hali hazırda Amazon müşterilerinin de uzun süredir gündeme getirdiği ve talep ettiği bir platformdu. Böylece Amazon müşterileri istediklerine kavuşmuş olacak. Ortaklığın ne zaman başlayacağı ise bilinmiyor. 

• Ah be paypal senin gibi bir nimetide ülkeden kaçırdık ya daha ne diyim .. geçen bir işime yaradı paypal :( paramı çekecektim çekemedim yurt dışından tam 21 tl çekim ücreti ödedim farklı bir kuruma ahh ahh

• Her şey şu paypalın ülkeden çekilmesi ile başladı zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaçırdık paypalı TR den :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dün gece yurt dışından bir ürün alacaktım ( amazondan değil ) paypal hesabı açıp ödeme yapacaktım ama yapamadım. :(

• Paypal artık geri dönmez, başka dolanbaçlı yolları kullanmak zorundayız.
  • paypal üzerine düşen yükümlülükleri yerin getirseydi de gitmek durumunda kalmasaydı

• paypal nakit efsanesi unutulmadı, kalbimizde yaşıyor
  • Paypal ile Amazon anlaşma ile TR'nin ne alakası var ? Yorumlar bahsetmişte.

• quote:

Orijinalden alıntı: axesis

Ah be paypal senin gibi bir nimetide ülkeden kaçırdık ya daha ne diyim .. geçen bir işime yaradı paypal :( paramı çekecektim çekemedim yurt dışından tam 21 tl çekim ücreti ödedim farklı bir kuruma ahh ahh

Haklısın , keşke geri gelseler...
  • Paypal gittiginden yurtdisi islerimi dolayli yontemlerle bitcoin ile isletiyorum. Yada yurtdisindan adres aliyorum oyle suan usengeclikten ugrasamadim ama o iside cozecegim.

• Amazon bitcoinle anlasabilir. Isinizi görür ozaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

Amazon bitcoinle anlasabilir. Isinizi görür ozaman.

bitcoin ile anlaşabilir diyorsunuzda bitcoin kimseye bağlı bir şirket yada kuruluş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutyenigul

quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

Amazon bitcoinle anlasabilir. Isinizi görür ozaman.

bitcoin ile anlaşabilir diyorsunuzda bitcoin kimseye bağlı bir şirket yada kuruluş değil.

Anlasabilir derken bunu kastettim. Ödeme seceneklerine ekliyebilir. Søzlerimi yanlis sectim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.