Şimdi Ara

Türkiye'de sosyal medya kullanımı televizyonu geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de sosyal medya kullanımı televizyonu geride bıraktı 
    İngiltere merkezli "We Are Social" ekibi tarafından hazırlanan araştırma raporu Türkiye’de değişen kullanıcı alışkanlıklarını mercek altına alıyor. Araştırmada edinilen bilgilere göre ülkemizde toplam nüfusun yüzde 58'i, yani yaklaşık 46 milyon kişi internete erişim sağlıyor. Bu kitlenin yüzde 77'lik bölümü her gün internete giriyor ve ortalama 4 saat 14 dakika boyunca sanal dünyada geziniyor.

Genel tabloya bakıldığında ise insanlar sosyal medyada günde ortalama 2 saat 32 dakika zaman geçirirken, televizyon izleme süresi ise 2 saat 18 dakika ile bir adım geride kalıyor. En çok tercih edilen platformların başında tahmin edebileceğiniz gibi sırasıyla Facebook, WhatsApp, Messenger, Twitter ve Instagram geliyor. Şüphesiz akıllı cihazlar ile günün her anında bir tık uzağımızda bulunan internetin televizyonu geçmesi aslında çok da sürpriz sayılmaz.

Her geçen gün sanal dünyaya giderek daha bağımlı hale gelen insanlar diğer taraftan e-ticaret sektörü için de büyük önem arz ediyor. İki buçuk saat sosyal medyada vakit harcayan 46 milyon kişinin sadece 10 milyonluk bölümünün web sitelerinden alışveriş yaptıklarını belirten Avantajix kurucularından Güçlü Kayral, kullanıcıları sosyal medya aracılığıyla dükkanlara çekmeyi hedefliyor. Böylelikle şu an 50-60 milyar düzeyinde olan e-ticaret büyüklüğünün 100 milyar lirayı aşabileceği ve ekonomik hacmin arttırılabileceği ifade ediliyor.

• Tvdeki kanallarin hepsi ayni teli çaldığı icin olmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Survivor sayılıyor mu? sırf onu izleyenler yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 28 Ocak 2017; 11:54:1 >
  • Başta diziler olmak üzere televizyondaki programların birçoğuna internetten de erişilebiliyor artık. Türk televizyonlarındaki reklam sisteminin çarpıklığı ve RTÜK'ün televizyon yayınlarına getirdiği aşırı kısıtlamalar da izleyicinin internete kaçmasının nedenleri arasında yer alıyor. Bütün bu durumlar yakın gelecekte internet dizilerinin güçlerine güç katmasına ön ayak olacak. Televizyon sektörünün bel kemiklerinden olan film yapımcıları da artık internete televizyondan daha çok çalışır hale gelmeye başlayacaklar.
  • 1991 den beri bilgisayar kullanıyorum, elektronik, teknoloji ve programlama tutkunuyum ama otomatik açılan google servisleri hariç hiç bir sosyal medya hesabım olmadı, o kadar gereksiz (ve tehlikeli) görüyorum ki anlatamam ama milyarlarca insan kullandığına göre bende bir anormallik olduğunu da kabul ediyorum.

• Evlendirme programları suçtur çünkü bir süre sonra hep kavga ediyorlar ve kavga iyidir algısı yaratıyorlar. Çocuklar izlemesin.

• Bana göre televizyondaki yayınlar çöplükten ibaret. Yani milletin internete kayması doğaldır.

• Millet televizyonlarda her gün, baş rolde tek kişinin oynadığı filmi izlemekten sıkıldığı için sanal alemde kendi senaryosunu yazıyor.

• Reklam aralarında İnternete girdiklerinden dolayı .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal bişey zaten sürekli aşk konulu diziler var internette aradığını bulabiliyosun en azından .

• Televizyon izlemiyorum çünkü ne zaman açsam akpliler anırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Yaklasik 15 yildir tv izlemiyorum. Bazen belgesel kanallari veya eurosportta tenis mucadelelerini falan izliyorum. Gerisi 1 gram umurumda degil. Ne haberler gercegi ne de dizideki oyuncular islerini dogru duzgun yapabiliyorlar. Turk kanallarini izledigim her saniye zeka seviyemden kayiplar yasadigimi hissediyorum. Allah bu milletin yardimcisi olsun.

Aynen öyle. Türkiye'de televizyonu açmak beyin ölümünün gerçekleşmesi demek.
  • İnsan günün her saati neredeyse ana akım her kanalda tek taraflı, propaganda gibi yayına maruz kalınca ister istemez mide bulanıyor ve insanlar gidip içindekini sosyal medyada kusuyor.

Hele bunlar iyi günlerimiz. Şu referandum için meydanlara çıkmalara başlasınlar iyice çığırından çıkacak.

• 9 Yıl bitti 10. yıla giriyorum hiç TV izlemiyorum.

Elimin altında internet var. Bir kaç haber sitesi, twitter gündem, dh popüler, ekşi sözlük v.s tüm gündemi takip etmem 10dk sürüyor. Hem zamandan kazanç hem doğru haber. Dikkatimi çok çeken haberleri tıklıyorum daha detaylı bilgi alıyorum. Kayserinin bir köyünde köpekleri ısıran bir adam gibi saçma sapan haberler ile vakit harcamıyorum.

Kaliteli film ve dizileri de zaten internetten izliyorum. Sıradan bir TV yayına da es kaza denk gelirsem deyim yerindeyse tahammül bile edemiyorum artık. Sanki programları 40IQ altındaki insanlara hazırlamışlar gibi hissediyorum.

Özellikle de izne ailemin yanına gidince annemin izlediği bir Hindistan dizisi var. Allahım o başlayınca evden dışarı çıkıyorum.
  • Türkiye'de televizyonculuk biteli yıllar oluyor.

• bu sosyal medya çok tehlikeli bir mecra gerçekten.Yalan haberler,bilgiler yığınla geziyor.Sanırım hükümetin tek sevdiğim politikası bombalardan sonra saldırılardan sonra gelen sosyal medya yasağı.Gene giren giriyor ama pek çok kişi de erişemiyor.Bende özgürlükten yanayım her zaman ama bizim insanlarımız malesef çok özgürlük sevmiyorlar ne yapacaklarını şaşırıyorlar sosyal medyada.Büssürü yalan yanlış bilgiler,provakatörler,saldırının fotoları,videoları düşüyor.Malesef bu sosyal medya gibi boş işlerde hep birinciyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

9 Yıl bitti 10. yıla giriyorum hiç TV izlemiyorum.

Elimin altında internet var. Bir kaç haber sitesi, twitter gündem, dh popüler, ekşi sözlük v.s tüm gündemi takip etmem 10dk sürüyor. Hem zamandan kazanç hem doğru haber. Dikkatimi çok çeken haberleri tıklıyorum daha detaylı bilgi alıyorum. Kayserinin bir köyünde köpekleri ısıran bir adam gibi saçma sapan haberler ile vakit harcamıyorum.

Kaliteli film ve dizileri de zaten internetten izliyorum. Sıradan bir TV yayına da es kaza denk gelirsem deyim yerindeyse tahammül bile edemiyorum artık. Sanki programları 40IQ altındaki insanlara hazırlamışlar gibi hissediyorum.

Özellikle de izne ailemin yanına gidince annemin izlediği bir Hindistan dizisi var. Allahım o başlayınca evden dışarı çıkıyorum.

kanal 7 'de dimi hocam bende uyuz oluyorum o diziye.O yapmacık oyunculuklar,seslendirmeler,saçma sapan bakışmalar ve saçma sapan bir hikayesi var.Komedi niyetine izliyorum arada 10 dakika falan

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Evlendirme programları suçtur çünkü bir süre sonra hep kavga ediyorlar ve kavga iyidir algısı yaratıyorlar. Çocuklar izlemesin.

acunun programlarına ne demeli
  • Dizilerde hep aynı teraneler var konular hep "aşk" üzerine olduğu için veya evlendirme denen saçma salak bir programlar üzerine olduğu için sosyal medyaya kayıyor insanlar bence doğru yoldalar. toplum ahlakını bozuyor evlendirme tarzı programlar RTÜK'ün bence bir el atması lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirirdem -- 29 Ocak 2017; 0:23:28 >
  • Bu devirde tv izleyip, tahammül etmek büyük başarı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.