Şimdi Ara

Saab'ın yeni sahibi dev bir elektrikli otomobil fabrikası kuruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saab'ın yeni sahibi dev bir elektrikli otomobil fabrikası kuruyor
    Çin destekli İsveç Ulusal Elektrikli Araç (NEVS) firması hatırlanacağı üzere 2012 yılında iflasını açıklayan SAAB'ı bünyesine katmış ve kendini elektrikli araç piyasasında önemli bir oyuncu olmak için hazırlıklara başlamıştı.

Şirket bugün, Çin'in Tianjin kentinde yıllık 200.000 adet üretim yapacak fabrikası için elektrikli araç üretim lisansı alarak hedefine bir adım daha yaklaştı.

Çin'de ülke dışı yatırımcılarla kurulan ilk girişim şirketi olan NEVS, ülkeyle arasında güçlü bağlara sahip ve bu bağlar sayesinde Yeni Enerji Binek Araç Projesi için yatırım onayını alabilmiş durumda.

Yaptığı açıklamayla Tianjin'deki fabrikanın inşatının sürdüğünü bildiren NEVS, fabrikanın 2017 yılı sonunda hazır olacağını ve yıllık 200.000 adet elektrikli binek araç üreteceğini söylüyor.

Saab'ın yeni sahibi dev bir elektrikli otomobil fabrikası kuruyor
    Firma fabrikanın ilk 3 yılı için önemli ölçüde bir siparişi halihazırda almış durumda. Panda New Energy adındaki Çin'li elektrikli araç kiralama şirketinden 2015 yılında sipariş alan üretici, toplamda 150.000 adet elektrikli Saab 9-3 modeli üretecek.

3 yıllık bir süreçte teslim edilecek olan bu siparişler sayesinde, NEVS'in yıllık üretim kapasitesinin %25'lik kısmı çoktan satıldı bile.

Çin'de kendine önemli bir pazar edinen eski SAAB, önemli ölçüde filo siparişleri alıyor. China Volant Industry Co. (Volinco) ile de $1 milyar değerinde bir anlaşma imzalayan NEVS, bu anlaşma ile de 20.000 araç tedariği gerçekleştirecek.

Şirketin çalışma ortakları arasında TÜBİTAK da yer alırken, 2023 hedefi belirlenen 'yerli' elektrikli araçların NEVS tarafından Çin'deki yeni fabrikasında üretileceği düşünülüyor.

• ooo yerli araç, bayadır görmüyorduk
  • Ben de biz kuruyoruz zannettim
  • bazıları konuşur onlar yapar
  • Türkiyeye bu firmayı almaları için teklifde bulunmuşlardı almamışdık nasıl bi akıl varsa arge çalışması adı altında para aşırmayı daha uygun gördüler.

• Über yerli bunlar Türki türki
  • Satın alan firmanın zaten böyle bir yatırımı argesi varmış ki 150 bin adetlik elektrik motorunu araçlara entegre edip yollara sürebilecek.
    Biz saabı alsaydık hala şuan yürüttüğümüz faaliyetleri yürütüyor olacaktık.
  • İhtiyaç olduğu halde Saab gibi kalitesini dünyada kanıtlamış köklü bir firmayı almayacak kadar engin görüş ve üstün zeka ancak bizimkilerde vardır.

• Biz planı revize ettik. Uzay gemisi yapıcaz Allahın izni ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 yılında dengeler ciddi manada degişecek. Mercedes 2020 yılı için yeni güçlü spor ve lider konumda olabilecek spor elektrikli otomobiller yayınlayacaz dedi. Teslada rahat durmaz tabiki liderligi bırakmak istemez. 2020 yılında adını duyacagımız elektrikli otomobilde başı çeken firmaları yazıyorum; Mercedes EQ, Renault, Tesla, Saab.
  • yerli uçaktan yürüyen uçağa terfi ettik hüloğ.
  • Yerli araç, alırım bi dal.

• Bizde keşke %100 elektrikli ucuz otomobil üretsek.

Egea elektirkliye bile razıyım. 100 bin veririm.

• 2023 hedefi belirlenen 'yerli' elektrikli araçların NEVS tarafından Çin'deki yeni fabrikasında üretileceği düşünülüyor. Demişsiniz de Türkiye'de yerli otomobil yapılmayacak mı?

• Bizim %100 yerli ve milli araçlar Çinde üretilecekmiş. Duymayanlara duyurulur.
  • Saab'ı geçtim volvoyu almamak tamamen aptallık.

• ee biz almamışmıydık saab teknolojisini

• Efsane geri geliyor beyler, akıllı olun.
  • bu araç bizim değil miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

bu araç bizim değil miydi?

Bu konuda da kandırılmışız sanırım hocam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.