Şimdi Ara

Apple'dan ayrılan robot profesörü Yoky Matsuoka Google'a döndü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'dan ayrılan robot profesörü Yoky Matsuoka Google'a döndü

Google’ın ar-ge merkezi niteliğindeki Google X’in kurucusu olan ve Google’a ait, akıllı ev cihazları üreten Nest şirketinde başkan yardımcılığı pozisyonu yürüten Yoky Matsuoka 2 yıllık bir aranın ardından tekrar Google bünyesinde çalışacağını duyurdu.

Robot teknolojileri ve yapay zeka alanında önde gelen isimlerden olan Matsuoka 2015’te Nest’teki görevini bıraktıktan sonra Apple’ın sağlık teknolojisinin bir parçası olmuştu. Yaklaşık 9 ay boyunca Apple Watch’un sağlıkla ilgili çeşitli projelerinden sorumlu olan Matsuoka, HealthKit ve ResearchKit gibi sağlık girişimleri üzerinde çalışmış ancak aralık ayında görevi bıraktığını duyurmuştu.

Matsuoka artık Nest’te baş teknoloji sorumlusu sıfatı ile çalışacak ve şirketin akıllı ev cihazları pazarında rekabet edebilmesi için yeni yazılım ve donanımları oluşturmasına katkı sağlayacak.

Google'ın ARGE Laboratuvarını Kurmuştu 

Robot teknolojilerinde özellikle felçli hastaların hayatlarını idame ettirebileceği teknolojiler için çalışan ve ‘‘robot eller’’ projesiyle adından söz ettiren Matsuoka, 2009 yılında Google’ın adeta laboratuvarı konumunda olan Google X’i kurarak Google’ın otomatik pilotlu arabaların ve Google Glass gözlüğünün temellerini atmıştı. Harvard, MIT ve Berkeley'de eğitim gören Matsuoka ayrıca 2009-2011 yılları arasında Washington Üniversitesinde robot teknolojileri dersleri vermişti.

• bune ya git gel git gel.Yüz yok bu karıda

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepMind

bune ya git gel git gel.Yüz yok bu karıda

Ben de daha "ilginç" yorumlar bekliyordum

Bu arada Yoky teyzemiz evine hoş geldin
  • Su kadinda ne beyin ne bilgi birikimi vardir valla. Boyle insanlara hep imreniyorum.

Basarili ve aranam bir isim olmasa ayrildigi yere donemezdi.Heleki bu sirketler rakip ve sektorun en buyuklerindense..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne diyelim hayırlı olsun...

• Google ayrilip apple watch saglik teknolojileri ile ugrasmak daha kotu gibi Google ozellikle robot alaninda imkanlari daha genis yaptigi ise gore dogru karar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sektördeki Mata Hari !
  • adamlar kendi aralarında çekişiyor biz de uzaktan film izler gibi izliyoruz
  • Ajan olmasın bu karı 2li oynuyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.