Şimdi Ara

Nokia’dan en güçlü Android tablet geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia’dan en güçlü Android tablet geliyor

İlk akıllı telefon modeli Nokia 6’yı piyasaya süren HMD Global ve FIH Mobile ortaklığı şimdi yeni bir tablet hazırlığında. Yeni Nokia tableti şimdiye kadar ki en güçlü Android tablet olacak.

Benchmarklarda Ortaya Çıktı

Daha önce de Nokia’nın Android tablet geliştirdiğini görmüştük. Nokia N1 adındaki tablet, mobil cihaz bölümünün Microsoft’a satılmasından hemen sonra piyasaya çıkmıştı. Nokia isminin tablet modellerinde kullanılmasında bir kısıtlama olmadığı için firma bu konuda rahat davranıyordu. Yeni model ise Foxconn iştiraki FIH Mobile tarafından üretiliyor.

İnternete sızdırılan benchmark testlerinde Android 7.0 FIH Edition ibaresi görülüyor. Nokia 6 modelinin benchmark testlerinde de bu ibare vardı. Bu bakımdan geliştirme FIH Mobile tarafından yapılıyor diyebiliriz.

FIH Mobile son kullanıcıdan ziyade biraz daha masaüstü kullanıma yönelik bir tablet hazırlamış. 18.4 inçlik 2560x1440 piksel çözünürlüğünde bir ekranı olan tablet modeline Snapdragon 835 yonga seti güç veriyor. 4GB RAM yanında 64GB depolama kapasitesi tercih edilmiş.

Ayrıca Bkz.“Tim Cook şirketi sıkıcı hale getirdi”

Arka taraftaki 12MP çözünürlüğündeki kamera otomatik odaklama ve LED flaş destekli. Ön kamera da 12MP çözünürlüğünde ve her ikisi de 4K video kaydı yapabiliyor. Bu özellik şimdiki çoğu tablet modelinde mevcut değil.

Tablet modeli hangi ismi alacak şimdilik bilinmiyor ancak çok ses getireceği ortada. Samsung Galaxy View benzeri bir yapıda olacağı tahmin edilen tablet modeli muhtemelen yine Çin odaklı olacak. Yakın zamanda tablet ile ilgili yeni bilgiler görebiliriz. 

• En azindan 4K olsaydi . Pikseller belli olacak kolaylikla noktalari sayabileceksiniz.

• Snapdrogon'un üst seviye işlemcilerini kullanan tabletler genelde Türkiye'ye gelmiyor. Bu tablet gelse bile çok pahalı olacağı kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

En azindan 4K olsaydi . Pikseller belli olacak kolaylikla noktalari sayabileceksiniz.

Senin pc herhalde 32k

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

En azindan 4K olsaydi . Pikseller belli olacak kolaylikla noktalari sayabileceksiniz.

Ben full hd 55 " tv de pikselleri sayamıyorken o boyuttaki cihazda nasıl sayılabilecek merak ettim doğrusu.

• Sahip oldugum dizustu : Alienware 17R3

4K IZGO IPS Panel 17,3" ekran

Diger ozelliklerini saymama gerek yok full ...

Bir de tabletten ornek vermek gerekirse tabletin PC hali Surface Pro4 sahibiyim .

Her ikisi de Nokia nin ekran cozunurlugunden cok cok ustunde .

Piksel yogunlugu Nokia da vasat .

Su da var : Iphone veya Ipad Retina kullanan biri de yuksek dpi ya gozu alisinda Nokia in dusuk pikselli dev tabletinde pikselleri rahat sayar.

En azindan yazilarda keskinlik dusuktur bu da gozu yorar ...

Nokia nin dpi veya ppi degeri 159.63 hadi 160 olsun cok cok dusuk !

Bendeki Surface Pro4 : 267.34 ( Surface Book ta ayni piksel yogunlukta )

Alienware 17R3 4K 17.3" ekranin DPI veya PPI degeri de 254.67 ....

Kaynak:
    https://www.sven.de/dpi/

300 DPI li Nexus10

Ipad Redtina 9,7" li windowslu Androidli tabletim.

5.5" Google Pixel XL 128 GB

5.7" Note5
    5.7" Lumia 950 XL

Cihazlarina sahibim suan ...

Bahsetmediklerim de konumuz disi oluyor sen ve senin gibilerine cevaben ...

Suan ihtiyacim yok ama 8K da var gecen yil tanitildi :
    http://www.anandtech.com/show/10732/ceatec-2016-sharp-showcases-27-inch-8k-120hz-igzo-monitor-with-hdr-also-1000-ppi-for-vr

Cok bilmisler ... HDR 10 bit nedir onu da bilir misiniz ?

Teknolojide oyun odakli ekranlar icin FULL HD bile korkutucu gelir sizlere malum yuksek piksel yuksel GPU biraz da CPU guclu olmasi gerektiyor da ...

Oyun oynamak istiyorsan VGA ( 640x480 ) CRT tuplu ekranlari kullan hem tepki sureleri de dusuktur ... Sen ve senin gibilerin zihniyetine boyle urunler yakisir ... Dev ekranli 640x480 tuplu ekranlari unutmussundur belki bilmezsin sen ve senin gibilerine cok uygundur ...

@santhora , 55 inç yani 140 ekranda pikselleri cok rahat sayarim ....

Olay TV degil ...

Mesele tablet olmasi .

Bu tablerde uzaktan film izlenebilir de ama yeri gelir gazete ( true pdf li veya bir yazi okumaya gelindiginde gozu yoracaktir dusuk piksel olusundan oturu ....

Islemcisi bence 4K ekranliyi kaldirabilirken Nokia ekranda ucuz olani tercih etmesi kotu olmustur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 23 Ocak 2017; 16:19:23 >

• Nokia xiaomi'nin satış politikasını izlerse çok daha iyi yerlere gelir

• Angry Birds, Minion Rush, Candy Crush Jelly Saga oynamak için tam bir biçilmiş kaftan. 6GB RAM 256GB depolama kapasitesi olsaydı daha iyi olurdu bence. Biraz düşük kalmış sanki donanım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia N1 gelmedi. Bu mu gelecek?
  • quote:

Tablette ne 4K'sı yahu ?
  • 18.4 ekran tablet için büyük değil mi ? Yoksa bu 2 in 1 mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: santhora

quote:

Ben full hd 55 " tv de pikselleri sayamıyorken o boyuttaki cihazda nasıl sayılabilecek merak ettim doğrusu.

Ben 46" Full Hd ekranda tek tek sayabiliyorken, siz sayamıyorsanız acilen bir göz doktoruna görünmenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

quote:

Tablette ne 4K'sı yahu ?

Telefonda (Xperia Z5 Premium) 4K oluyor da eşek kadar ekranlı tablette neden olamıyor? Bir doku 4K ekranlı dizüstü bilgisayar var piyasada tablette neden olamıyor?

• Curimo kullanıcısına yanıt
    Takıntılarından vazgeç derim o zaman. Uğraşma tv karşısına geçip piksel saymakla. Boş işler bunlar

• Şunu 12-13 inç yapsa çok tutar da 18.4" çok büyük ve kısıtlı kullanım alanı sunacak.
  • quote:

quote:

Ekranı eline bakıp yakından mı bakıyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

quote:

Ekranı eline bakıp yakından mı bakıyorsun?

Dostum 55' inç ekranı elbette elime almıyorum, ama elimdeki cihaz da o kadar büyük değil. Anlamadım ben neyin kafasını yaşıyosunuz. Daha evlere 4k girmedi tam olarak mobil cihazlarda piksel saymaya başlamışsınız. Durum vahim

• begendim sim kartli olursa alirim hemen. bildigin laptopun android versiyonu olmus

• Guzelmis kocaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nokia treni çoktan kaçırdı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.