Şimdi Ara

Bilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
1.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyor 
    2013 yılında piyasaya sürülen ancak donanım özellikleriyle rakiplerinin bir adım gerisinde kalan Lumia 1020, aradan geçen dört yılın ardından oldukça farklı bir amaçla karşımıza çıkıyor. Öyle ki üstün kamera yeteneklerine sahip akıllı telefon, geliştirilen bu aksesuar sayesinde dijital bir mikroskoba dönüşüyor.

Kaliforniya Üniversitesi’nden (UCLA) ve İsveç’ten bir araya gelen bilim insanları üç boyutlu yazıcı ile yaklaşık 500 dolara ürettikleri kit sayesinde Lumia 1020'yi bilimsel araştırmalarda kullanmaya başladılar. 41 MP çözünürlüğünde Carl Zeiss lensin yanı sıra OIS ve Xenon flaş özellikleriyle üstün görüntüleme yeteneğine sahip cihaz ile moleküler teşhis ve DNA dizileme yapılabiliyor.

Araştırmacılar böylelikle oldukça pahalı olan mikroskopların yerine çok daha uygun fiyatlı bir alternatif ürettiklerini, az gelişmiş ülkelerde doktorların uzman laboratuvar ekipmanları olmadan karmaşık teşhisleri yerinde ve anında yapabileceklerini dile getiriyorlar.

• o zaman iphone'la atom parçalarsın.

• Sonunda nokia bir halta yarayabildi

• Yorumlardan zeka seviyemiz ortaya çıkıyor. Pisa testine ne hacet.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

o zaman iphone'la atom parçalarsın.

İphone cihaz yok ki 41 mp kameralı
  • Bu haber Juha Alakarhu'nun hoşuna gitmiştir eminin. İlham verici her şeyi çok seviyorum.

• quote:

Sen önce itunes'a karşı bağımsızlık mücadelesini kazan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradaki mikroskop değil DNA dizileme sırasında açığa çıkan ışığı tespit etmek için dedektör olarak kullanmak. Adenin, timin, guanin, sitozin herbiri ayrı floresan boyalarla işaretli. Yeni Nesil Dizileme cihazlarının küçük bir versiyonunu yapmışlar. Mikroskopla ilgisi yok.

• quote:

Sen veya bir başkası fark etmez 4000TL'lik telefonlarınız'la şu kalitede fotoğraflar çekin madem öyle, Anca boş laf ve övgü icraat Koskocaman sıfır

Fotoğraflar bana aittir Başlıkta belirtilen Lumia 1020 ile çektim.
    Bilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyorBilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyorBilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

Sen veya bir başkası fark etmez 4000TL'lik telefonlarınız'la şu kalitede fotoğraflar çekin madem öyle, Anca boş laf ve övgü icraat Koskocaman sıfır

Fotoğraflar bana aittir Başlıkta belirtilen Lumia 1020 ile çektim.
    Bilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyorBilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyorBilim insanları Nokia Lumia 1020'yi dijital mikroskop olarak kullanıyor

Tayfun ÇETİNER :)) imzayı çakmışsın hemen. son moda dijital profesyonel cihazlardan farkı yok görüntü kalitesinin özellikle gece görüntülerindeki kalitesi mükemmel gündüz çekimi bu aletin 4k diye satılan cihazlardan iyidir muhakkak.

• black_flood kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Konuyu galeriye çevirmek istemediğim için eklemedim daha fazla fotoğraf, Araştıran arkadaşlar az çok biliyor neyin ne olduğunu zaten, Fotoğraf konusunda işlevin iyi olması için boyununda büyük olması gerekir ( Sensörün yanlış anlaşılmasın ) Bazı İnsanlar bir garip en pahalısını kullandığı için en iyisini kullandığını zannediyor maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

headshot.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

iTunes'a karşı savaşmak, korsan yanı hırsızlığın meşru olması için savaşmaktır.
    Explorer.exe yerine iTunes kullanıyorsunuz hepsi bu.
    Haaaa siz kullanamıyorum, zor geliyor, beceremiyorum diyorsanız o sizin beceriksizliğiniz. Öğretebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 21 Ocak 2017; 21:22:38 >
  • 930'u alırken de aklımda vardı hep bu cihaz..Aslında sırf kamerası için bi tane alıp saklamak lazım..

• Nokiaların hepsi güzel çekiyor ama 1020 kralsa 920 kraliçe 930 da vezirdir. kimse nokiadan daha iyi fotoğraf çekiyorum demesin inanmam. not:930 kullanıyorum

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Tebrikler nobel ödülü kazandınız

Kafaya bak sanki internetten indirdiği filmi müziği telefona itunes ile atamıyor.

Sen itunes ile uğraşırken ben dosyamı atmış oluyorum bile yakışıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

quote:

quote:

headshot.

Headshot bizim işimiz hocam

Ben iphone düşmanı değilim kızdığım şey iOS. O kadar para verip telefon alıyoruz ondan sonra o yok bu yok. Android telefonlardan ucuz olsa laf etmem ama bilgisayar gibi donanımı olan telefonları kısıtlayıp kullanmak nasıl bir mantıktır çözemiyorum. Kısıtı kaldırsan garanti gidiyor o da saçma. Ya jailbreak garantiyi etkilemesin yada gerekli açılımları yapın. iTunes nedir ya onsuz telefona erişememek nedir? Linux kullanıcıları napsın? Saçmalık silsilesi zamanında dalga geçtiğimiz Symbian bile iOS'dan daha özgürdü.

• HighTechLife kullanıcısına yanıt
    Hocam çöp diyenler telefon görsün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 21 Ocak 2017; 22:27:54 >
  • ulan şu snapdragon 800 ler ve lumia 1020 çıktığında ne heyecanlanmıştım dedim lumia 1020 böyleyse seneler sonra neler olacak acaba.
    -neler oldu hiç.
    dedim sd 800 böyleyse seneler sonra ne grafikler görecez acaba.
    -hala aynı grafikler en iyi grafik o zaman da rr3 tü hala öyle.

durum mobil teknolojiler o eski nokia zamanı gibi katlanarak gelişmiyor 6600 ile n95 arasındaki fark ne yazık ki g2 ve s7 arasındaki farktan katlarca üstün.ve android ve iostaki tüm oyunları toplasan final fantasy serisi hariç ortalama bir nintendo ds oyunu tadı veren aaa yapım yok hep kullanıcı söğüşleme tuzakları.

• 1buçuk yıl kullandım, kamera konusunda üstüne kimse su dökemez

şuan ikinci bir telefon olarak ikinci el temiz bulursam alıcam
    Daha önce para yoktu ve iyi para verdikleri için sattım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.