Şimdi Ara

Huawei’nin Android 7.0 yol haritası sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei’nin Android 7.0 yol haritası sızdırıldı

Son dönemin en popüler akıllı telefon üreticilerinden olan Çinli Huawei, güncelleme tarafında da yoğun çaba serf ediyor. Geçmişteki eleştirilerden sıyrılmak isteyen firma, hızlı bir güncelleme sürecine giriyor.

Pek Çok Önemli Model Sırada

Bilindiği üzere Huawei Mate 9 amiral gemi serisi kutudan Android 7.0 işletim sistemi ile çıkmıştı. Bu yılın başlarında ise Huawei P9, P9 Plus ve Mate 8 modelleri için güncelleme başlamıştı. Sızan döküman diğer modellerin de tahmini zamanlarını gösteriyor.

Şubat ayında herhangi bir güncelleme görünmezken Mart ayı itibariyle Huawei Nova serisi güncelleme almaya başlayacak. Nisan ayında G9 Plus ve Honor Note 8 modellerine güncelleme verilecek. Mayıs ayında ise Huawei Honor 5X ve M3 tablet modellerine güncelleme sunulacak.

Yılın ilk yarısında firmanın toplamda 10 akıllı telefon modeline Android 7.0 güncellemesi sunması bekleniyor. Nihai güncelleme yayınlanmadan önce bu cihazlar öncelikli olarak beta programına dahil edilecek.

Ayrıca Bkz.Huawei P9 ve Mate 8 için Android 7.0 güncellemesi başlıyor

Huawei yeni güncelleme ile EMUI 5.0 kullanıcı arayüzünü getiriyor. Daha hafif, görsel açıdan daha sade ve daha akıcı çalışan EMUI 5 arayüzü, kullanıcısının davranışlarını öğrenebilir olması ile de dikkat çekiyor.

Android 7.0 güncellemesinde Google tarafında bildirimlerden doğrudan yanıt verebilme, arka planda kurulan güncellemeler, bildirim çubuğunda biraz daha genişletilmiş alan, Doze tasarruf modunun daha agresif olması, Java 8 desteği, hızlı başlatma, yerleşik numara engelleme, gelişmiş RAM yönetimi gibi yenilikler yer alıyor.

• yiyene pamuk helva :)

• GR5 de olaydı iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

GR5 de olaydı iyiydi.

GR5 2016'nın Mart ayında çıkmış. Zor biraz 7'yi alması.
  • Android 7.0 almadı mı şaka gibi artık firmalar pişkinliğe vuruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Android eko sisteminin başağrısıdır bu güncellemeler bu sene son model bir android
    telefon alırsın fazla değil bir bir buçuk sene sonrasının android güncellemesi alması bile
    artık sorun olmaya başlamıştır

Android 7 ile durum iyice rezalete dönüştü aslında. S7 ve S7 Edge sahipleri hala güncelleme bekliyor ben de dahil olmak üzere
    Üstelik de şuanda Samsung'un amiral gemi serisi sayılıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 senenin ardından artık android kullanmıyorum. gittim iPhone 6s aldım. 3-4 sene daha güncelleme alır. androidle uğraşılmaz.

• Huawei'nin güncelleme yol haritası mı varmış yaw ;D

• Hali hazırda arayüz zaten oldukça sade ve akıcı EMUI 5 ile nasıl olacak merak etmiyor değilim P9 kullanıcısı olarak bekliyorum bende bakalım
  • Listeye göre yazilimin dağıtılması gerekmiyormu.

9/ocak yaziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

GR5 de olaydı iyiydi.

GR5 2016'nın Mart ayında çıkmış. Zor biraz 7'yi alması.

Daha cihaz 1 yıllık değil. Bu nasıl bir saçmalık? İlla amiral gemi mi olması lazım? 2 gb belleği var daha ne olsun?
  • bütün şuç google ın sen adroide win deki gibi otomatik donanım algılama özelliği getirmez isen bu firmalarda böyle kafalarına göre güncelleme verir sende ancak aylık hangi and. sürümü kullanılıyor diye grafik yayınlar durursun

• BARIŞ55 B kullanıcısına yanıt
    Honor 5x = gr5 zaten ayni urun isim farkı var alma ihtimali var ama çok geç alır bu bi gerçek.

• quote:

GR5 de olaydı iyiydi.

Gr5 ile honor 5x aynı telefon verirler meraklanma. Vermezseler de göm romu gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

quote:

GR5 de olaydı iyiydi.

Gr5 ile honor 5x aynı telefon verirler meraklanma. Vermezseler de göm romu gitsin

Valla rom işlerine hiç bulaşmadım. Rom varsa atarım affetmem ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: By Doğu

Honor 5x = gr5 zaten ayni urun isim farkı var alma ihtimali var ama çok geç alır bu bi gerçek.

Alsın da geç olsun yeter ki. EMUI gerçekten harika.
  • assasin34 A kullanıcısına yanıt
    ios 10'dan sonra iphone6'nın halini gördükten sonra bir daha bir iPhone modeli için 3-4 güncelleme alır diye sevinemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzhnakcy90

ios 10'dan sonra iphone6'nın halini gördükten sonra bir daha bir iPhone modeli için 3-4 güncelleme alır diye sevinemiyorum.

en azından alıyor. bence abartmışsınız. benim de arkadaşlarım var kullanan 6 ve 6 plus'da ios 10 çok güzel çalışıyor. evet her cihaz gibi onlar da yavaşlıyor ama en azından 4 sene arkasında bir firma olduğunu biliyorsun.!
  • assasin34 A kullanıcısına yanıt
    Apple 4 sene kullandım bilirim ama arkadaşımda iPhone 6 ios 10dan sonra inanılmaz derecede yavaşladı bir yere girerken durup düşünüyor resmen birkaç saniye ios 8'deki hızıyla hiç alakası yoktu. 5s'i saymıyorum hiç. ne ios eski ios, ne android eski android. biri yükselirken diğeri göz göre göre düştü. yani bence çok güncelleme alması değil olan sürümle ne kadar verimli çalıştığı önemli bence. sonuçta telefonda yaptığımız işler belli.

• P9 Lite'a gelecek mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.