Şimdi Ara

passat 1.8T ye brc marka lpg takıldı ve ... !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
0
Favori
4.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun passat 1.8T ye brc marka sıralı lpg taktırdık. zaten passatı da yeni almıştık. şunu farkettim. lpg de iken 4 bin devir civarlarında sanki gaz vermede minik bi kesinti gibi oluyor. önceden çok daha hızlanması hissedilirken şimdi çok yüksek devirlerde biraz daha hızlanması az hissedilir gibi. acaba bu normalmi? yani lpg takılınca az miktarda performansta düşüklük olabilirmi?

bilgisayarla program atma gibi şeyler yaptılar. acaba otomatik gazda kesinti olsun gibi 4 bin devir civarlarında programdan bi ayar yapmış olabilirlermi? yani böyle birşey programdan dolayı oluşmuş olabilirmi ??

yardimci olursaniz cok sevinirim. tavsiyeleriniz ne olur. lpg ile hangi sekilde guzel performans alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralarslan -- 13 Şubat 2007; 23:46:09 >

• eyer tek sorun performans düşüklüyü ise normal
  • quote:

Orjinalden alıntı: Platinium

eyer tek sorun performans düşüklüyü ise normal

arabayı sadece 40 50 km kadar kullandım.evet sadece performans açısından işte yüksek devirde hızlanmada biraz şüpheli durumlar oluştu. şimdilik hissedilen başka bi problem yok. muhtemel ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim??
  • Belki yüksek devirlere çıkıp yakıt artmasın diye yüksek devirleri öldürmüş olabilirler. Siz biraz kullanın.

Sonra tekrar ayar yaptırmak için lpgcinize bi uğrayın
  • Yakıt tüketimi nasıl?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Belki yüksek devirlere çıkıp yakıt artmasın diye yüksek devirleri öldürmüş olabilirler. Siz biraz kullanın.

Sonra tekrar ayar yaptırmak için lpgcinize bi uğrayın

evet bende acaba programla bi ayar yapıp yüksek devire geçerken bi kısılmamı oluyorki diye düşündüm. bi sormak lazım yapan yere.

dodii123 az kullanma fırsatı buldum arabayı. 52 litre gaz aldık. tabi ne kadar yaktigini pek anlayamadim. epey bi kullanimdan sonra anlayabilirim.

• HAYIRLI OLSUN...
    İNŞALLAH PROBLEMSİZ KULLANIRSIN...
    PERFORMANSTA ÇOK AZ DÜŞÜŞ OLMASI NORMAL, 4000 DEVİR CİVARLARINDA KESİKLİK OLMASI ANORMAL... OLMAMASI LAZIM... İNCE YOL AYARIYLA ÇÖZÜLEBİLİR DÜŞÜNCESİNDEYİM... TABİ, BU BAHSETTİĞİN OLAY BENZİNDEYKEN YOK SAYIYORUM...
  • ARACINIZA LPG TAKTIRMAK NE KADARA MAL OLDU
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

HAYIRLI OLSUN...
    İNŞALLAH PROBLEMSİZ KULLANIRSIN...
    PERFORMANSTA ÇOK AZ DÜŞÜŞ OLMASI NORMAL, 4000 DEVİR CİVARLARINDA KESİKLİK OLMASI ANORMAL... OLMAMASI LAZIM... İNCE YOL AYARIYLA ÇÖZÜLEBİLİR DÜŞÜNCESİNDEYİM... TABİ, BU BAHSETTİĞİN OLAY BENZİNDEYKEN YOK SAYIYORUM...

teşekkür ederim. benzinde olmuyor bu olay. lpg de oluyor. yüksek devire çıkarken bi an minik bi kesinti gibi oluyor tabi gaz yemeye devam ediyor. ama sanki eskiden hızlanmayı yüksek devirde daha bi hissederdim. acaba bilgisayardan atılan programlarda ayarlarda bunu ayarlamış olabilirlermi. bu işlerden pek anlamıyorum. bilgilerinize güveniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralarslan -- 14 Şubat 2007; 0:27:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: subuti35

ARACINIZA LPG TAKTIRMAK NE KADARA MAL OLDU

herşey dahil 1.600 ytl ye takildi.
  • yakıtı bana maille atarmısın bende 1.8 t alıp taktırıcam saygılar hayırlı olsun .98 bu arada kaç eder normal bi araç turbu hıglweın
  • quote:

Orjinalden alıntı: slleey

yakıtı bana maille atarmısın bende 1.8 t alıp taktırıcam saygılar hayırlı olsun .98 bu arada kaç eder normal bi araç turbu hıglweın

yakit miktarini tam olarak öğrenince haberdar ederim. 99 passat 1.8T ben 18.5 civarı aldım. sizde bu civarlarda güzel bişey bulabilirsiniz. 98 99 modeli passatlarin piyasasi 17 ile 22 arasında bulunabiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kralarslan

quote:

yakıtı bana maille atarmısın bende 1.8 t alıp taktırıcam saygılar hayırlı olsun .98 bu arada kaç eder normal bi araç turbu hıglweın

yakit miktarini tam olarak öğrenince haberdar ederim. 99 passat 1.8T ben 18.5 civarı aldım. sizde bu civarlarda güzel bişey bulabilirsiniz. 98 99 modeli passatlarin piyasasi 17 ile 22 arasında bulunabiliyor.

siz hangi ildesiniz ben izmirde yim ve 18000 ytl ye 97 hıghlıne bulabildim sizce fiyatı yüksekmi

• o kesinti ayarlardan kaynaklanıyor. benim arabada da var aynı durum 4000 devir civarında devirlenme ivmesi düşüyor. bazen de bahsettiğin gibi bir kesinti hissediyorum. ancak yakıtından memnun olduğum için kurcalatmadım bir daha. sonuç; ayarla düzelebilecek bir durum. bir süre böyle kullanın lpg ye (sizde) araba da biraz alışsın yakıt durumu da ortaya çıkınca tekrar bir ince ayara gidin.
  • Herkes söylemiş zaten gaz ayarından gerçekleşiyor bu olay herşey doğru bir şekilde yapıldığında aradaki performans kaybını anlayamazsın bile anca sn olarak ölçersen 0.70-1 sn felan yavaşlık görürsün bunu sürüş sırasında anlaman çok zor
  • quote:

quote:

quote:

siz hangi ildesiniz ben izmirde yim ve 18000 ytl ye 97 hıghlıne bulabildim sizce fiyatı yüksekmi

ben ankaradan aldım. 97 model passat için o fiyat araç temiz ise değer. ama çok yıpranmışsa zaten birazda eski 18000 ytl çok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

siz aracınızı ne zaman ve kaç km de aldınız kazası veya değişeni varmı bide sunroof ile deri koltuk varmı

ben ankaradan aldım. 97 model passat için o fiyat araç temiz ise değer. ama çok yıpranmışsa zaten birazda eski 18000 ytl çok.

siz aracınızı ne zaman ve kaç km de aldınız kazası veya değişeni varmı bide sunroof ile deri koltuk varmı

• bildiğim kadarıyla sıralı sistem lpg lerde atmosferik motorlardaki güç kaybı 3-5 bg iken turbo motorlarda bu değer 20 bg e kadar ulaşabiliyor.belki de bu yüzden bariz bi güç kaybı hissediyorda olabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ruge

bildiğim kadarıyla sıralı sistem lpg lerde atmosferik motorlardaki güç kaybı 3-5 bg iken turbo motorlarda bu değer 20 bg e kadar ulaşabiliyor.belki de bu yüzden bariz bi güç kaybı hissediyorda olabilirsiniz.

forumda acöncel adlı arkadaşımız lpg sistemleri takıomuş ve güç kaybı 0 garantisi veriyordu
  • Ya turbo araclarda ayrı bi enjeksiyon sistemi kllanılıyodu sanıırm. Dorumda denızliden bi lgp ustası var o anlatmıştı. arattır istersen. soruyu onun topiğe sor direk cevap alırsın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.