Şimdi Ara

Samsung Galaxy S7 için önemli yeniliklerle dolu Android 7.0 Nougat güncellemesi başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S7 için önemli yeniliklerle dolu Android 7.0 Nougat güncellemesi başladı

Bu yıl için Galaxy S8 amiral gemi modeli üzerinde çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiren Samsung, bir yandan da önceki amiral gemi modellerini güncelliyor. Bu hafta itibariyle Galaxy S7 serisi güncelleme almaya başlarken, gelecek olan yenilikler de yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Pek Çok Yenilik Var

Güncelleme ile gelen en önemli yenilik bildirim panelinde. Hızlı Erişim paneli daha sade bir görünüme kavuşurken, ikon başlıkları ise kaldırılmış ve aynı konuda olanlar gruplanmış. İkinci kez aşağı sürükleme ile açılan ikon düzenleme paneli ise grup desteği ile yenilenmiş.

Android 7.0 ile gelen bölünmüş ekran desteği aslında Samsung telefonlarda uzun süredir vardı ancak güncellemede daha iyi bir hale getirilmiş. Açık olan pencerelerin boyutları daha kolay ayarlanabilirken, pop-up şeklinde açılan pencerelerin sayısı da aynı anda beşe yükseltilmiş.

Ayrıca sitelere parmak izi ile girebilmek için Samsung Pass yönetim merkezi, farklı seçeneklerde enerji tasarrufu sunan Performans Modu, hem performansı hem de enerji tüketimini optimize edebilen bir mod ve video izlerken ses ile görüntü kalitesini arttıran Eğlence Modu şeklinde diğer yenilikler mevcut.

Ayrıca Bkz.Sony Xperia Z5 ailesi Android 7.0 güncellemesine kavuşuyor

Google tarafındaki önemli özelliklere baktığımızda, Ayarlar menüsündeki alt menü başlıklarının kısa bilgilerle donatılması, yine Ayarlar menüsünde sol üst kısma yerleşmiş menü ikonu, Ses ve Bildirimler sekmesinin iki ayrı başlığa geçiş yapması, arka planda kurulan güncellemeler, bildirim çubuğunda biraz daha genişletilmiş alan, bildirim penceresinden gelen mesajlara cevap yazabilme, Doze tasarruf modunun daha agresif olması, Java 8 desteği, hızlı başlatma, yerleşik numara engelleme, gelişmiş RAM yönetimi bunlar arasında sayılabilir.

• Biz Nougat ı daha önce aldık. LG Stylus 2 kullanıyorum. Samsung neden diğer modellere güncelleme vermiyor anlaması zor
  • 1 yıl geçti be bu nasıl bir iştir. Artık Google bu soruna kalıcı bir çözüm bulmalı.

• Güncellemeler de mi dolar kuruyla geliyor arkadaş 1 sene oldu !!!

• Adamlar orta seviye model çıkarıp sırf güncelleme verdi desinler diye Marshmallow ile çıkarıyorlar ne bekliyorsun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6.0 marsmallowu sıfır hatayla aylarca kullandık. 7.0la umarim sıçıp batirmazlar. Beta nougatin buglarla dolu oldugu raporlari geliyordu. Eli yüzü düzgün birsey çıksında 2 ay daha bekleriz :)

• Güncel bilgilere ulaşmak isteyenleri ana konumuza bekleriz :)

https://forum.donanimhaber.com/samsung-galaxy-s7-ve-s7-edge-ana-konu-ingiltere-rom-u-cikti--114304121

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 20 Ocak 2017; 1:25:25 >
  • Ilk defa acikcasi guncelleme beklemedim S6 6.0.1 ile akiyor eskiden hemen almak isterdim,stabil olduktan sonra gerek yok :)

Sadece surum artiyor baska birsey oldugu yok

• En önemli yenilik ekran çözünürlüğünü düşürebilme özelliği. Bakalım nasıl olacak :) Bu arada biz ne zaman alacağız bu güncellemeyi :)

• S5'e de isteriz. :)
  • çok geç kaldılar neredeyse şubata gireceğiz bir zahmet gelsin artık....

• arkadaşlar Türkiye için bir tarih var mı telefondan bakıyorum fakat güncelleme gözükmüyor. s7 edge kullanıcısıyım
  • Aynen s6 lar akiyor bende pek takmiyorum guncellemeyi ama gelirse hayirda demek genelde guncellemeyi ciktiktan 3 ay beklerim oyle yuklerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne yenilikler ne yenilikler... Hızlı erişim paneli sadeleşmiş, pencere boyutları daha kolay ayarlanabiliyoruş. Vay vay vay vay... Samsung sizi yolmaya hazırlanıyor, paraları hazırlayın.

Bu saçmalıklara kanıp telefon yenileyen var mı acaba merak ediyorum ? İşyerinde arkadaşlara "ucuz Samsung'ları almayın" diyorum, "alacak başka telefon mu var en iyisi Samsung" diyorlar :)

• bir suruparaverip edges7almistim 5 aysonra ekranda kirmizi cizgiler olustu,garantisi vardi yaptilar gelir gelmezsattim huawei p9 aldim memmunum

• 7.1.1 var 7.0 güncellemesini Yeni mi veriyorlar?

Ama ozghur pltfrmmm bi kre tmm mı .s .s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz 7.1 alacaz neredeyse:)

• quote:

Orijinalden alıntı: cemal415

Biz Nougat ı daha önce aldık. LG Stylus 2 kullanıyorum. Samsung neden diğer modellere güncelleme vermiyor anlaması zor

hurda lg yi android 777 ile kullansan ne yazar?
  • LG UX arayüzü ile kullan LG yi sorunlu modellerden bahsetmiyorum. Benim kullandığım Stylus 2 sorunsuz LG UX arayüzü samsung dan hızlı emin ol
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Güncelleme alıyor mu alıyor. Sen birde samsung tarafına bak yeni model çıkınca eski çöpe
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.