Şimdi Ara

Yeni Mini Coutryman John Cooper Works (2018) artık resmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Mini Coutryman John Cooper Works (2018) artık resmi
    Mini, yeni Countryman John Cooper Works modelini resmiyete kavuşturdu, kompakt crossover araç artık daha fazla stil ve daha fazla hıza sahip. İkinci jenerasyon olan Countryman JCW, şu ana kadarki en büyük ve en güçlü Mini konumunda.

Bilmeyenler için açıklamak gerekirse John Cooper Works, Mini modellerinde en yüksek performans versiyonunu belirtmek adına kullanılıyor, aynı zamanda ünlü spor otomobili tasarımcısına da bir saygı anlamı taşıyor. Countryman JCW gibi JCW logosunu taşıyan her modern Mini modeli motor, şanzıman, süspansiyon ve tasarım konularında geliştirmeler taşıyor.

2.0-litre 4 silindirli turbo benzinli motora sahip Countryman JCW 231 beygir (170kW) güç ve 350 Nm tork değerlerine sahip. Bu değerlerle 0-100 km/h hızlanmasını 6,5 saniyede tamamlayan araç, maksimum 234 km/h hıza çıkabiliyor. Standart olarak 6 ileri manuel şanzıman ile sunulan Countryman JCW'de 8 ileri Steptronic Sport Automatic şanzıman da seçilebiliyor ve bu şanzımanların ilettiği güç ALL4 dört çeker sistemiyle tekerleklere aktarılıyor.

Yeni Mini Coutryman John Cooper Works (2018) artık resmi
    18-inç alaşım jantlarının arkasında 4 pistonlu Brembo fren sistemi yer alırken, sportif süspansiyon sayesinde aracın yol tutuşu da artmış durumda. Dış kısmında aerodinamik dokunuşlar yapılan modelde daha geniş hava ızgaraları yer alıyor. İç kısımda özel JCW imzalı koltuklar yer alırken, sürücüye çoklu sürüş modları sunuluyor.

Yeni 2018 Mini Countryman JCW'nin ilk olarak nisan ayında düzenlenecek 2017 Şangay Otomobil Fuarında görücüye çıkması ve bahar döneminde satışa sunulması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW
    2018 Mini Countryman JCW

• Yani şuan ki lerden farkli bisey goremedim. Alıcı gözüyle bakmadığım icin mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ooo yeni duvar kağıtları gelmiş

• Şu vites kolunu sökülüp takılabilen bir sisteme oturtsalar da millet boşuna arabasında sopa, levye taşımasa.
  • Bundan duvar kağıdı bile olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ula bu arabada 2002 den beri aynı kasa,üzerine bir-iki çıkartma yapıştırıp veriyorlar odunu firina

• pek fark şuan ki modeller arasında...

• Bu arabalarin yarısına benim elim deyiyor :) Hollandanin Born şehrinde Vdl Nedcar tesislerinde üretiliyor bende yaklaşık 4 aydir orda çalışıyorum :) arabaya gelecek olursak suruş acisindan kesinlikle cok güzel araba mini ler, fakat parasının arabasi değil! Evet kullanilan butun parçalar bmw parçası ama isme gelince bi bmw değil işte ;) gider bmw alırım şahsen bu kadar parayı vermem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Ula bu arabada 2002 den beri aynı kasa,üzerine bir-iki çıkartma yapıştırıp veriyorlar odunu firina

Keşke r50 gibi kalsaydı , forumda bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi çok kolay olunuyor .
  • bir türlü ısınamadım şu arabaya
  • gücü bence az olmuş.2lt turbo motorlar artık 300bg'lere ulaştı.S modelinin 230bg,jcw modelinini ise 280bg'lerde olmasını beklerdim. 1.6lt turbo motorla 211bg sunan bir markadan sözediyoruz.

bmw fiyatına bir bmw değil diyen olmuş.çok farklı arabalar.ben ikisine de test sürüşü yapınca cooperS almaya karar verdim.bmw mini yanınıda çok hantal bir araba hem motor gücü ve sesi,hem direksiyon/gaz tepkisi,hem de yürüyen aksam olarak.iç dizaynı da mini'ye kıyasla çok sıkıcı.boyutla ilgili bir sıkınıtı yoksa mini daha keyifli bir araç.countryman de gerçi geniş bir araç.

ama ülkemizin çağdışı vergi sistemine S ve JCW'te kullanılan 2lt motor yüzünden uymuyor.orası ayrı.
  • Tasarımını sevdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

Bunların hastası hiçbir marka/modelde yok arkadaş.
    Bizim evdede var birtane hastası. 2007cooper satıp 2016 cooper D aldık sıfır. Tek farkı rengi gibi geldi bana.
    Hoş alırken donanım listesine bile bakmadan 120lira bayıldı,kardeşim olur kendisi

O eleştirdiğim tasarım özürlüsü golfte bile daha çok değişiklik vardır. Araba jant ,renk ve farlar hariç dıştan tıpatıp aynı.

buna klasikleşme,modası geçmeme diyoruz.2007 golf'ün eskiyen yüzüne kimse bakmaz mesela :)
  • yani iki kırmızı şerit çekince tarz sahibi mi oluyor? ayrıca jantlar c4 cactusten copy paste. iki araçta da çok moktan görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

Çok garip bir şey bu hocam.
    120.000 lira dile kolay.
    Daha mı seri, daha mı donanımlı, daha ney de satıp alıyorsun diyorum cevap yok.
    Rengi güzel diyor eski arabayı boyat diyorum saçmalama diyor
    2.eli de yok.İşin garibi 2.el ilana koyduğumuzda gelen mesajlar komik, motoru kaç ne bileyim kaçç yakıyor donanım seviyesi nedir, şusu busu var mı gibi sorular gelmiyor.
    İşin diğer kötü yanı; alırken biz de pek sormadık şu bu var mı diye

Bilirsiniz babalar "bu neden pahalı" diye satan insanlara sormakta çekinmez.
    Kkardeşime aracı alırken biz de astra k dynamic almıştık 1-2 hafta önce.
    Babam tabi sordu satıcıya " bu neden pahalı,biz astra aldık 75'e neden 2 katı pahalı bu"
    Tabi ben de yapıştırdım arkasından "bu aracı tokatlamasına rağmen hem de "," donanım olarak da ufak şeyler dışında pek fark yok"
    Satış temsilcisinin cevabı çok netti : "Çünkü bu mini"

Bana çok garip geliyor hocam. 140 liralık arabaya bineceğim 75lik veya ne bileyim 50-60liralık accent blue dalga geçecek benimle.
    Dış tasarımını da beğenmiyorum kutu gibi, çizgisi yok aracın hatları yok.
    Çok az yakıyormuş 3-4litre ama zaten o aracı alan adam yakmasına bakmaz.
    İç malzeme kalitesi ve hisleri güzel tabi aracın. Ama yine de o kadar fark vermek saçma. O farka paspasları bile kadife yaparım dışarda

Bilemiyorum belki ulaşılabilir olduğundan o etkiyi yaratmadı bende. Ha BMW Mercedes hayranlık uyandırır anlarım ama Mini... Ne bileyim saçma geliyor.20-30 daha koy coupe cla alalım dedim dinletemedim.

kağıt üstünde yazmayan bazı şeyler var.mesela çok kişiselleştirilen bir araç olduğundan 2 aynı renk mini bile yanyana gelse mutlaka birşeyleri farklı oluyor pişti olmuyorlar.astra insignia'nın ufağı ona benziyor,1 serisi 3 serisinin ufağı ona benziyor ama mini tamamen kendine has bir araç.üst modeli yok sadece kendi çizgisini taşıyor.yeni kasa geldi diye yüzü eskimiyor.iç tasarımı renkli parlak yuvarlak sıkıcı değil.iç aydınlatmanın rengi ve şiddeti zevke göre ayarlanabiliyor.içine ilk kez binen herkes mutlaka "aaa içi ne güzelmiş" diyor.filoların eline düşmüş bir araç olmadığı için her mini sahibi kişisel aracının sürücüsüdür.yani mini'ler şirket aracı değillerdir.bir de yürüyen aksam olsun motor,şanzıman,malzeme kalitesi olsun BMW'nin güvenilirliği de aynen mevcut.hatta bir arkadaşımın durumu çok iyi ve 428i aldı.ama eski mini cooperS'ini satmak istemedi

elbette herkesin öncelikleri farklıdır.ama benim gördüğüm mini kullanıcıları hayatı biraz daha renkli yaşayan tipler.astra aynı donanım ve motoru sunabilir.ama marka algısı,yol tutuşu ve sürüş tecrübesi aynı değil.jetta ile de a4 aynı araba.ama logonun algısı ve sunduğu kalite değişiyor.o yüzden dinletemezsin

son olarak kendinden 100bg güçlü nissan 370Z'yi ne hale getirdiğinin bir videosunu koyiyimhttps://www.youtube.com/watch?v=gVgpOTntQds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 19 Ocak 2017; 16:15:6 >

• çok şekil bir araba,param olsa sırf şeklinden ötürü bile alırdım.

• nevi şahsına münhasır bir araç bu mini herkes sevmez ben bu modeli beğendim; tabi full versiyonu görücüye çıkarırlar herdaim kim bilir kaç kuruştur bu hali...

• Gayet güzel bir otomobil olmuş. Çok beğendim. Değerleri de çok iyi. Sürüş özellikleri bakımından da muhteşem bir otomobil. Benim Golf ü satıp alabilirim belki.. Neden olmasın..
  • Ayıptır söylemesi it gibi gidiyorlar

• Gönül rahatlığıyla söylüyorum. Dünyanın en gereksiz kombinasyonu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.