Şimdi Ara

Çerçevesiz amiral gemisi Oppo Find 9 büyük heyecan uyandırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çerçevesiz amiral gemisi Oppo Find 9 büyük heyecan uyandırdı

Oppo, dünyanın en büyük pazarı olan Çin'in akıllı telefon üreticilerinden biri olmasına rağmen, en son amiral gemisi Find 7'yi tam 3 yıl önce yani 2014'de piyasaya sürmüştü. Geçen sene gelmesi beklenen Oppo Find 9 bir türlü gelmedi ancak 2017, Çinli şirketin amiral gemisi akıllı telefonunu tamamladığı yıl olabilir.

Çin'den gelen yeni bilgiler yakın gelecekteki Oppo Find 9'un duyurulabileceğini gösteriyor. Akıllı telefonu ve işletim sisteminin logosunu gösteren birkaç görsel yayınlanmış durumda. Ne yazık ki, resimlerdeki telefonun gerçekten Oppo Find 9 olup olmadığını doğrulamanın hiçbir yolu yok, bu yüzden kesin konuşmamakta fayda var.

Öte yandan, eğer bu gerçekten Oppo Find 9 ise, Çinli şirketin tasarım açısından oldukça başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Akıllı telefonun neredeyse çerçevesiz bir form faktörü var. Sol ve sağ kenarlar inanılmaz derecede ince, üst ve alt çerçeveler de çok küçük.

Ayrıca Bkz.Google Haritalar artık uygun park yerlerini gösterecek
    Oppo Find 9'un resmi basın görselleri olduğu iddia edilen bu fotoğraflarla birlikte telefonun özellikleri ile ilgili bazı detaylar da sızdırıldı. Telefon en azından kağıt üzerinde tam bir canavar olacak gibi görünüyor. Cihazın yonga setine dayalı iki farklı versiyonu olacak.

En güçlü sürümün Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ile güçlendirileceği belirtiliyor. Buna 6 GB RAM ile 128GB dahili bellek eşlik edecek. Biraz daha ucuz model, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanının yanı sıra Qualcomm Snapdragon 653 işlemciyle donatılacak.

Açıklanan bir diğer bilgi ise Oppo Find 9'un şirketin Android tabanlı Color OS işletim sistemini çalıştırmayacak olması. Telefon bunun yerine, yeni yapay zeka (AI) özelliklerine sahip Find OS ile birlikte çıkacak. Oppo Find 9'un 2017 yılının ilk yarısında piyasaya çıkması bekleniyor.

• Çercevesiz ama maşallah kürek gibi şunu 5 inç yapın.

• Xiaomi'yi severim ama bana göre bu telefon Mi Mix'ten daha güzel görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence konsepttir. gerçek olamaz.

• Çok güzel olmuş.

• Nasıl tutup kullanılacak bu?

• Çok güzel olmuş. Hatta altta ve üstte bile ekran olsun :D

• Xiaomi çok daha güzel görünüyor bundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adiyamanmp3 -- 18 Ocak 2017; 15:55:11 >
  • Diğer 5,5" lik telefonlardan çerçeveleri sayesinde küçük olacağı kesin ancak ekran kalitesi renk doygunluğu çözünürlüğü gibi diğer etmenler de var. Bunlarda yeterli seviyedeyse bu telefon bence en iyisi olacaktır. Ama benim takıntım olan bataryanın değiştirilebilir olması ve hafıza kartı takılabilmesi konuları cihazın alınabilirliğini düşürebilir. Ben aldığım cihazı en az 3-4 yıl kullanmak isterim. Çok zengin bir insan değilim. Dolayısı ile ömrü biten pili kolay değiştirebilmeliyim. Servise veripte üste para vererek cihazın ömründen yememeliyim.

• 6gb ram ve çok şık tasarım çinli firmalar güzel işler çıkartıyor rakabet artacak ve satış rakamları değişecek bence. Bizim ülkemizde değişmez herkes samsung iphone almaya devam eder. Çünkü araştırmıyorlar ve telefonlar hakkında bilgileri zayıf samsung ve iphone kullanıcılarının. Telefon fiyatına bakıyor bu kadar pahalı olduğuna göre bu iyidir diyor alıyor.

Youtube da çinli markaların iphone ve samsung u ezdiği videoları bulabilirsiniz.

Benim favorilerim Xiaomi ve Huawei...

• Apple; Çıtayı yükseltin kardeşim yükseltin Allahü Ekber dağlarına kadar yükseltin..

• Güzel işler çıkıyor artık çerçevesiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstüne bardak koy çay servisi yap.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamların cihazın 3 katı yedek ekran üretmesi gerekli.

• Ben sağ ve solunda az da olsa çerçeve olmasından yanayım. Şunun gibi:

• dandik çerçeve üreticisi low-tech firması dandik soni, bu hi-tech ürününü görürde harakiri yaparmı acaba?

samsung plastikken çöp diyen soniKOYUN lar şimdi sus pus. bu devirde herkes metale geçti. dandik çöp soni plastik, gülermisin ağlarmısın :) şimdi soniKOYUN lar "ama bu kaliteli plastik, metalden bile iyi" derler ve bir daha güldürürler kendilerine :) şaşırmam. plastik kasasi 9 yerinden çatlayan xpria mini pro ve arc kullanmamış olsam inanırım :) bu soni var ya çok uyanık firma. maliyeti düşürüp dandik çöpü yüksek fiyattan soniKOYUN lara ittirmekte üstüne yok soni nin. gizli gizli heryerden çalar kırpar ama rakiplerin kaliteli ürünleriyle aynı fiyata satar. geçenlerde haber vardı androidde telefon başına en yüksek kar sonide diye. bunun tek bir anlamı var "en dandik telefon sonidir" çünki aynı fiyattan satılan ürünlerin hangisi yüksek kar getiriyosa ,onun maliyeti daha düşük demektir, yani en dandiği demektir. şimdi bu plastik çöp xz ye focus lanarak ispatlayalım, nerelerden kırparak maliyet düşürülüp, kar maksimize edilmiş. özet geçiyorum. öncelikle plastik kasa ve kalitesiz malzeme çatlama ve renk atma-düşük işçilik yamuk duran sensorler-simetrisizlikler-kasa açıkları ve bükülmeler-rakipler4gb ram bu dandik xz 3gb ram-rakipler ufs2 bellek teknolojisi bu xz hala emmc,rakiplerde dualtone flaş var, bu xz hala tek flaş-rakiplerde ois var bu xz de yok-kapasitif tuş maliyetinden kurtulmak için sanal tuş kullanılmış(ki bu zaten yılların klasik soni hırsızlığı),rakiplerde kablosuz sarj var sonide hala göremedik(teknolojisi gücü yetmiyor bu kadar şeyi sığdırmaya, ki şuan en kalın amiral teli üretmesine rağmen yapamıyor bunu, sebep malum, rakiplerin teknolojisine yetişemiyor dandik soni)-ekran kasa oranı rakiplerden geride ki rakipler buna rağmen ve daha ince olmalarına rağmen daha çok şey sığdırabiliyorlar telefonlarına ama soni sığdıramıyor çünki sığdırabilecek tejnolojisi yok, sözün özü soni rakiplerin çok gerisinde ve bu hi-tech çağında yeri olmayan dandik ve paragöz kurnaz iğrenç bir firma. çok insanı mağdur etti dandik çöpleriyle. daha fazla insanı mağdur etmemesi için en yakın zamanda batmasını dilediğim tek firma...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

dandik çerçeve üreticisi low-tech firması dandik soni, bu hi-tech ürününü görürde harakiri yaparmı acaba?

samsung plastikken çöp diyen soniKOYUN lar şimdi sus pus. bu devirde herkes metale geçti. dandik çöp soni plastik, gülermisin ağlarmısın :) şimdi soniKOYUN lar "ama bu kaliteli plastik, metalden bile iyi" derler ve bir daha güldürürler kendilerine :) şaşırmam. plastik kasasi 9 yerinden çatlayan xpria mini pro ve arc kullanmamış olsam inanırım :) bu soni var ya çok uyanık firma. maliyeti düşürüp dandik çöpü yüksek fiyattan soniKOYUN lara ittirmekte üstüne yok soni nin. gizli gizli heryerden çalar kırpar ama rakiplerin kaliteli ürünleriyle aynı fiyata satar. geçenlerde haber vardı androidde telefon başına en yüksek kar sonide diye. bunun tek bir anlamı var "en dandik telefon sonidir" çünki aynı fiyattan satılan ürünlerin hangisi yüksek kar getiriyosa ,onun maliyeti daha düşük demektir, yani en dandiği demektir. şimdi bu plastik çöp xz ye focus lanarak ispatlayalım, nerelerden kırparak maliyet düşürülüp, kar maksimize edilmiş. özet geçiyorum. öncelikle plastik kasa ve kalitesiz malzeme çatlama ve renk atma-düşük işçilik yamuk duran sensorler-simetrisizlikler-kasa açıkları ve bükülmeler-rakipler4gb ram bu dandik xz 3gb ram-rakipler ufs2 bellek teknolojisi bu xz hala emmc,rakiplerde dualtone flaş var, bu xz hala tek flaş-rakiplerde ois var bu xz de yok-kapasitif tuş maliyetinden kurtulmak için sanal tuş kullanılmış(ki bu zaten yılların klasik soni hırsızlığı),rakiplerde kablosuz sarj var sonide hala göremedik(teknolojisi gücü yetmiyor bu kadar şeyi sığdırmaya, ki şuan en kalın amiral teli üretmesine rağmen yapamıyor bunu, sebep malum, rakiplerin teknolojisine yetişemiyor dandik soni)-ekran kasa oranı rakiplerden geride ki rakipler buna rağmen ve daha ince olmalarına rağmen daha çok şey sığdırabiliyorlar telefonlarına ama soni sığdıramıyor çünki sığdırabilecek tejnolojisi yok, sözün özü soni rakiplerin çok gerisinde ve bu hi-tech çağında yeri olmayan dandik ve paragöz kurnaz iğrenç bir firma. çok insanı mağdur etti dandik çöpleriyle. daha fazla insanı mağdur etmemesi için en yakın zamanda batmasını dilediğim tek firma...

Hadi Sony'nin rakiplerinden geri kalan ekran kasa oranına gönderme yaparsın da bu yazı ne kardeş? Bunu Sony konu başlıklarından birine yazman daha iyi olur. Aynı kişi misin bilmiyorum ama birkaç defa daha böyle yazılar yazmıştın eğer bir sorun yaşadıysan şikayetvar gibi sitelere yazabilirsin. Sonuçta kimse Sony telefon alırken gelipte "Çerçevesiz amiral gemisi Oppo Find 9 büyük heyecan uyandırdı" konusunun yorumlarına bakmayacak.

• Sonunda yahu. Tasarımı çok iyi olan hatta bunun gibi çerçevesiz olan birçok telefon görmüştüm ama hepsi de sanal tuşların kurbanı olmuştu. Bu telefonda gözünü sevdiğim kapasitif tuşlardan feragat etmemişler. Çok güzel görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EzioAuditore_

Sonunda yahu. Tasarımı çok iyi olan hatta bunun gibi çerçevesiz olan birçok telefon görmüştüm ama hepsi de sanal tuşların kurbanı olmuştu. Bu telefonda gözünü sevdiğim kapasitif tuşlardan feragat etmemişler. Çok güzel görünüyor.

bundada sanal tuşlar
    ilk görsele bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 18 Ocak 2017; 19:42:44 >
  • Buna dedemin resmi sığar, yapıştırıp duvara assam portre olur, gör o zaman çerçeveyi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.