Şimdi Ara

Sony Xperia Z5 ailesi Android 7.0 güncellemesine kavuşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia Z5 ailesi Android 7.0 güncellemesine kavuşuyor

Yeni X serisi amiral gemi akıllı telefonları için Android 7.0 güncellemesini başlatan Sony, bir önceki Xperia Z serisini de unutmadı. Xperia Z5 sahipleri merakla beklenen Android 7.0 güncellemesine kavuşuyor.

Önceki Amiral Gemi Serisi Sırada

Pek çok bölgede kullanıcıların Android 7.0 güncellemesini almaya başladığı ifade ediliyor. Hali hazırda Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium modellerine güncelleme gelmiş durumda. Xperia Z5 Compact için ise kısa bir süre daha beklemek gerekecek.

Android 7.0 güncellemesi Sony tarafında Google Now entegre yeni Xperia ana ekran uygulaması, daha iyi batarya ömrü, ön kamera için bir zamanlayıcı tuşu gibi yenilikler yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Android’in babası iddialı modellerle pazara geri dönüyor

Google tarafındaki önemli özelliklere baktığımızda, Ayarlar menüsündeki alt menü başlıklarının kısa bilgilerle donatılması, yine Ayarlar menüsünde sol üst kısma yerleşmiş menü ikonu, Ses ve Bildirimler sekmesinin iki ayrı başlığa geçiş yapması, arka planda kurulan güncellemeler, bildirim çubuğunda biraz daha genişletilmiş alan, bildirim penceresinden gelen mesajlara cevap yazabilme, Doze tasarruf modunun daha agresif olması, Java 8 desteği, hızlı başlatma, yerleşik numara engelleme, gelişmiş RAM yönetimi bunlar arasında sayılabilir.

• yazılım destek noktasında sony samsung u bile geçti :)

• sony her zaman en önde samsung da her zaman sonuncuydu ne geçmesi hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

yazılım destek noktasında sony samsung u bile geçti :)

Şuan S7 Edge kullanıyorum ama yıllarca Xperia Z kullandım kısa bir süre Z5C kullandım ve söylemek gerekiyor Sony yazılım desteği konusunda her zaman hızlı ve düzgün güncelleme veren bir firmaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB4F8AD25 -- 18 Ocak 2017; 12:33:35 >
  • Yazilim guncellemesindeki cabukluk ve uzun sure guncelleme sozunu tutmada Samsung u nerdeyse her marka ezdi gecti .

Samsung kendi diktasi ile yeni telefonlari once ciksin sonra en az 1 sonrasi cikacak telefondaki yeni arayuz dahi getirmeyeceklerdir . Yillardir boyle .

Samsung alinmaz yillarin Samsung telefonu kullanicisi olarak ustelik en pahali modellerini kullanan biri olarak ifade ederim .

Sony imaj tazeliyor icraatleri ile sevindim bir tuketici olarak .

• yahu şu htc ve sony e gelen güncellemeyi abartmayı bi bırakın Allah aşkına! stok android den farkı olmayan arayüz için yanıp tutuşanlar varsa eyvallah bişey diyemem ama yani bi s7 ailesine gelen nougat güncellemesiyle bunlar bir değil yapmayın...yazılımsal olarak arada dağlar kadar fark var. s7 edgem vardı; nougat betayı yüklemiştim o bile süperdi. şimdi htc 10 kullanıyorum (ki hala güncelleme gelmedi) stok seviyesinde bir arayüzü var tıpkı sony gibi; nougat için heyecanlanmıyorum bile...

• marka takıntım yok ama sony benim gördüğüm uzun zamandır en hızlı ve fazla modeline güncelleme veren firmalardan.arayüzü de olması gerektiği gibi sade ve güzel.z5c kullanıcısı olarak fazla değil 3 beklentim var:

- şarjı daha iyi gitsin
    - ön kamerayla çekerken ekrana flaş aydınlatması gelsin
    - kamera açılışı,video kaydı yapma ve albüme geçiş hızlansın

baktım s650 işlemcili x compact kamera arayüzü daha hızlı çalışıyor.bu teknik olarak imkansız.kesin yazılımsal bir düzeltme lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 18 Ocak 2017; 14:40:55 >
  • Arkadaşın Z3 Plus'ınada gelmiş bu sabah...

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

yahu şu htc ve sony e gelen güncellemeyi abartmayı bi bırakın Allah aşkına! stok android den farkı olmayan arayüz için yanıp tutuşanlar varsa eyvallah bişey diyemem ama yani bi s7 ailesine gelen nougat güncellemesiyle bunlar bir değil yapmayın...yazılımsal olarak arada dağlar kadar fark var. s7 edgem vardı; nougat betayı yüklemiştim o bile süperdi. şimdi htc 10 kullanıyorum (ki hala güncelleme gelmedi) stok seviyesinde bir arayüzü var tıpkı sony gibi; nougat için heyecanlanmıyorum bile...

Sony için söylüyorum, Sorunsuz sade akıcı stabil bir arayüz sunuyor ve daha uzun süre güncelleme desteği veriyor. Ayrıca stok Android arayüzüne görüntü itibariyle benziyor olabilir ama kullanırken (stok Android de kullanmışsanız) farkedebileceğiniz çok fazla özelleştirme sunuyor.
    Bildirim çubuğunun rengi ve ikonların şekli değişm iyor diye stok arayüz sanmayın.
    Ayrıca bu demenize göre Google kendi telefonlarına güncelleme vermesin gerek yok nasıl olsa stok Android?

Sony'nin albüm uygulaması, klavyesi, müzik uygulaması tek başına hepsini dövebilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mail_er

quote:

Orijinalden alıntı: lawyer25

yahu şu htc ve sony e gelen güncellemeyi abartmayı bi bırakın Allah aşkına! stok android den farkı olmayan arayüz için yanıp tutuşanlar varsa eyvallah bişey diyemem ama yani bi s7 ailesine gelen nougat güncellemesiyle bunlar bir değil yapmayın...yazılımsal olarak arada dağlar kadar fark var. s7 edgem vardı; nougat betayı yüklemiştim o bile süperdi. şimdi htc 10 kullanıyorum (ki hala güncelleme gelmedi) stok seviyesinde bir arayüzü var tıpkı sony gibi; nougat için heyecanlanmıyorum bile...

Sony için söylüyorum, Sorunsuz sade akıcı stabil bir arayüz sunuyor ve daha uzun süre güncelleme desteği veriyor. Ayrıca stok Android arayüzüne görüntü itibariyle benziyor olabilir ama kullanırken (stok Android de kullanmışsanız) farkedebileceğiniz çok fazla özelleştirme sunuyor.
    Bildirim çubuğunun rengi ve ikonların şekli değişm iyor diye stok arayüz sanmayın.
    Ayrıca bu demenize göre Google kendi telefonlarına güncelleme vermesin gerek yok nasıl olsa stok Android?

Sony'nin albüm uygulaması, klavyesi, müzik uygulaması tek başına hepsini dövebilir..

saygı duyuyorum hocam söylediklerinize. sizden sadece bir ricam var; nougat a güncellenmiş bir s7 yi ve mesajımda bahsi geçen markalardan birinin nougatlı cihazını karşılaştırın. sonra tekrar konuşalım...

• Antutu feşisti insanların kullanıcı deneyimlerini pek anlamazlar. O yüzden bu gereksiz eleştiriler. Şu an htc kullanıyorum mumla arıyorum xperiaları.

• C5 ultra kullanıyorum hala 5.1 deyiz. Anca whats New güncellemesi versin dursun Sony.

• quote:

Orijinalden alıntı: travers

Antutu feşisti insanların kullanıcı deneyimlerini pek anlamazlar. O yüzden bu gereksiz eleştiriler. Şu an htc kullanıyorum mumla arıyorum xperiaları.

Htc ve sony zaten en hizli arayuze sahip markalar hocam neden mumla aradiginizi anlamadim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzdalDoğru

C5 ultra kullanıyorum hala 5.1 deyiz. Anca whats New güncellemesi versin dursun Sony.

c5 ultra android 6.0 i alalı 3 ay oldu ekimde güncelleme aldık biz. c5 ultra kullandığınıza emin misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

quote:

C5 ultra kullanıyorum hala 5.1 deyiz. Anca whats New güncellemesi versin dursun Sony.

c5 ultra android 6.0 i alalı 3 ay oldu ekimde güncelleme aldık biz. c5 ultra kullandığınıza emin misiniz?

Ayni cihazdan var bende. Güncelleme yok. Arkadas dogru söylemiş. O verilen guncelleme ya bize degil ya da cift simli olanlara.

Bu arada. Ocagin sonsun soni.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pi

quote:

quote:

Ayni cihazdan var bende. Güncelleme yok. Arkadas dogru söylemiş. O verilen guncelleme ya bize degil ya da cift simli olanlara.

Bu arada. Ocagin sonsun soni.

yok hocam bizdeki de tek hatlı olandan. hatta bakın haberi verilmiş ekimde. sizin tel görmüyordur manuel yükleyin.
    http://www.xperiablog.net/2016/09/18/all-xperia-c5-ultra-variants-now-receiving-android-6-0-marshmallow/
    hem c5 ultra hemde c5 ultra dual için ayrı

• mipa90 M kullanıcısına yanıt
    Haydaa. Pcden denedim olmadi. Telefondan denedim gene yok. Sonyi aradim tik yok. E nasil yapacağız bunu?

Ekleme: Yanlisin var ustam. C5 konusuna da baktim. Kimseye gelmemis guncelleme. Elle guncellemisler farkli ulkelerin romunu.

Sonuc olarak bir daha sony mi asla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 18 Ocak 2017; 21:29:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Klavye, albüm uygulaması, kamera, müzik kalitesi, sağlamlık, sarımtrak ekran rengi vs. Beklediğimi bulamadım. Arayüz ve akıcılık konusunda hiç bir sıkıntısı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

marka takıntım yok ama sony benim gördüğüm uzun zamandır en hızlı ve fazla modeline güncelleme veren firmalardan.arayüzü de olması gerektiği gibi sade ve güzel.z5c kullanıcısı olarak fazla değil 3 beklentim var:

- şarjı daha iyi gitsin
    - ön kamerayla çekerken ekrana flaş aydınlatması gelsin
    - kamera açılışı,video kaydı yapma ve albüme geçiş hızlansın

baktım s650 işlemcili x compact kamera arayüzü daha hızlı çalışıyor.bu teknik olarak imkansız.kesin yazılımsal bir düzeltme lazım.

İmkansız değil kardeşim. Ben de senin gibi X compact'ı inceledim ve tahminimce dahili depolama birimi ve RAM'in frekansını ve okuma/yazma hızının daha iyi bir seviyede. Yani yazılımsal değil, sanki donanımsal bir gelişme var x compact'da.

Bir tek kamera tarafında da değil. Telefon her nokta da çok tepkisel çalışıyordu. Xperia Z5'de ki donanım eksikliğini X serisi ile gidermiş gibi...

• quote:

quote:

şakamı yapıyorsun? yurt dışı romu yükleyip burdan 3 ay önce güncelleme aldım demek neyin çabasıdır. beklemekten sıkıldım birdaha sony'e asla bulaşmam. moto z aldım android 7 ile kafam rahat.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.