Şimdi Ara

Android’in babası iddialı modellerle pazara geri dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android’in babası iddialı modellerle pazara geri dönüyor

Android’in babası olarak da adlandırılan ve uzun süre Google bünyesinde çalıştıktan sonra kendi projeleri için görevini bırakan Andy Rubin, yeniden pazara dönme kararı aldı. Yeni bir firma kuran Rubin, tecrübeli mühendislerden oluşan sağlam bir kadro topladı.

Pazarda Geniş Bir Tecrübeye Sahip

Henüz Google bünyesinde iken Essential Products Inc. adında bir marka tescili yapan Rubin’in ne tür bir hamle yapacağı o dönem anlaşılamamıştı. Bu yıla girdiğimizde Rubin’in pazara iddialı bir hamle yapacağını öğrenmiş olduk.

Essentials yaklaşık 40 kişiden oluşan bir kadroya sahip. Andy Rubin kadrosunu bir dönem Google’da beraber çalıştığı ve Apple’da tanıdığı mühendislerden oluşturmuş. Ekibin amacı Samsung Galaxy S veya Apple iPhone serisi ile mücadele edecek iddialı ürünler ortaya koymak.

Rubin’in CES 2017 fuarında önemli ABD’li operatörler ile görüşmeler yaptığı söyleniyor. Yani Essentials telefonlarının çıkış noktası ABD pazarı olacak. Önemli operatör anlaşmaları ile ilk etapta kendi ülkesinde tanınmak istiyor.

Andy Rubin zaten yılların tecrübesi. Bu bakımdan tedarik zinciri kurmak, tasarım yapmak ve arayüz geliştirmek çok zor olmasa gerek. Bu bakımdan doğrudan üst seviyeden giriş yapmayı tercih ediyor.

Ayrıca Bkz.Samsung’un veliahtına tutuklama talebi

Benchmark skorlarına yansıyan bilgilere göre 5.5 inçlik bir ekrana sahip ilk amiral gemi modelinde Snapdragon 835 yonga seti ve 4GB RAM yer alıyor. Ayrıca ekranda Force Touch benzeri bir dokunmatik hassasiyet teknolojisi de yer alacak.

Testlerde Snapdragon 835 yonga seti biraz düşük rakamlara imza atmış gibi görünüyor ancak bu skorlar geçen yılın sonlarına doğru henüz telefonun markasının ne olduğunu bilmediğimiz dönemde sızmıştı ve yonga setinin ilk revizyonları olduğu düşünülüyordu. Muhtemelen final revizyonunda olması gereken seviyeye çıkacaktır.

Pazarda Essential adıyla yer alması beklenen Rubin’in Foxconn ile beraber çalışmaya başladığı da iddialar arasında. Tabii pazara ne zaman girecek, nasıl bir fiyatlandırma olacak, Andy Rubin nasıl bir pazarlama stratejisi izleyecek bunlar şimdilik net değil.  

• İki gün önce okudum ben bu haberi ya Neden hep deja vu yaşatıyorsunuz insana kendimden şüpheleniyorum artık sizin yüzünüzden
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

İki gün önce okudum ben bu haberi ya Neden hep deja vu yaşatıyorsunuz insana kendimden şüpheleniyorum artık sizin yüzünüzden

3 gün önce okusaydınız 2 gün önce okuduğunuz habere de ben dün okudum bu haberi diye yazacak mıydınız?

Ben haberleri genelde anadolu ajansı, doğan haber ajansı, ihlas haber ajanslarından takip ediyorum. Daha sonra gazetelerde görüyorum haberleri. Gazetelere yazayım mı ben bu haberi dün okudum diye?

Tamam anladık da. Her habere aynı yorumlar. Napalım 2 gün önce okuduysanız? Ben şimdi gördüm. Takip etmeyin o zaman bu bölümü. 2 gün önce okuduğunuz yeri takip edin.Olmuyor ama böyle. Yakışmıyor.

• e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Her haberde yazdığın gibi aynı yorumlar var ise bir sorun yokmu sence'de, haberlerin daha hızlı yapılması gerekiyor en çok üyesi bulunan teknoloji forum sitelerinin başında geliyor burası bırakta eleştirelim bu durumu, ama klasik militarist yorumları işte beğenmiyorsan gelme girme başka sitelere git vs vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

İki gün önce okudum ben bu haberi ya Neden hep deja vu yaşatıyorsunuz insana kendimden şüpheleniyorum artık sizin yüzünüzden

3 gün önce okusaydınız 2 gün önce okuduğunuz habere de ben dün okudum bu haberi diye yazacak mıydınız?

Ben haberleri genelde anadolu ajansı, doğan haber ajansı, ihlas haber ajanslarından takip ediyorum. Daha sonra gazetelerde görüyorum haberleri. Gazetelere yazayım mı ben bu haberi dün okudum diye?

Tamam anladık da. Her habere aynı yorumlar. Napalım 2 gün önce okuduysanız? Ben şimdi gördüm. Takip etmeyin o zaman bu bölümü. 2 gün önce okuduğunuz yeri takip edin.Olmuyor ama böyle. Yakışmıyor.

arkadas gec kalinmasini elestirmis, ki bence gayet yapici bir elestri. soyleyis tarzini begenmediyseniz bilemeyecegim, hakli olabilirsiniz ama her yigidin bir yogurt yiyisi vardir. manaya odaklanalim

• Bakalım nasıl girecek fiyatı uygun girerse 2. Xiaomi vakası olabilir...

• Sanki cok sey basarmis gibi benchmark skoru paylasiyorlar, qualcomm ne verirse onu kullaniyorsunuz iste yeni teknolojiler var mi sen asil ondan bahset..

• Millet 40 kişilik mühendis grubuyla neler yapıyor.

• işi çok zor tutmaz gibi
  • Amiral gemi tabirinin de cılkı çıktı. En yeni işlemciyi koyunca hemen amiral gemi. Şöyle bir satsın 10 milyon tane falan ondan sonra amiral gemisi olmaya hak kazansın. Sd 840 çıktığında ne olacak? Amiral gemisi olmaktan çıkacak mı? Amiral gemisi olmaktaki ölçüt sadece snapdragon'un güncel yonga setini koymak mı? 1 yıl mı amiral gemisinin ömrü? Bir 3 yıl 4 yıl aranan, alınan bir model olsun ki amiral gemisi densin. Haberde ilk çıkarılacak telefon deniyor. Hani bunun diğer gemileri? Hani bunun kruvazörü? Fırkateyni? Akaryakıt tankerleri? Amiral gemisine lojistik destek sağlayacak römorkörleri?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.