Şimdi Ara

Nokia 8'in ilk gerçek görüntüsü CES 2017'de ortaya çıktı (Güncellendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia 8'in ilk gerçek görüntüsü CES 2017'de ortaya çıktı (Güncellendi)

Microsoft sonrası dönemdeki ilk Nokia markalı akıllı telefonun yalnızca Çin'de piyasaya sunulması nedeniyle hayal kırıklığına uğradıysanız, HMD Global'in yaklaşık bir ay içinde başka bir akıllı telefon tanıtmayı planladığını bilmek sizi sevindirebilir. Nokia Supreme olarak bilinen akıllı telefon piyasaya Nokia 8 olarak çıkacak. Akıllı telefon henüz onaylanmadı, ancak HMD Gobal tarafından tanıtılacak bir sonraki Nokia markalı telefon hakkında bir çok söylenti var.

Dünkü haberimizde Nokia 8'in sızdırılan özelliklerini yazmış ve akıllı telefonun CES 2017'de Qualcomm standında sergilendiğini söylemiştik. Nokia 8 ile ilgili bilgileri sızdıran kişi, akıllı telefonun önümüzdeki ay tanıtılacak iki versiyonunu da gösteren bir video da yayınlayacağına söz vermişti.

Bugün ilgili video YouTube'a yüklendi ve yayınlanan görüntüde Snapdragon 821 ve Snapdragon 835 işlemcili Nokia 8 modellerinin kamera karşılaştırmalarının yapıldığını görüyoruz. Ayrıca, bunların Nokia'nın yeni donanım ortağı için Rusya'daki bir üretim tesisinden gelen erken modeller olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca Bkz.İdeal akıllı telefon LG G6'nın ilk resmi teaser videosu yayınlandı
    Snapdragon 821'li modelin aksine, Qualcomm'un yeni Snapdragon 835 işlemcisi tarafından desteklenen Nokia 8'in akıllı telefonlarda şimdiye kadarki en pürüzsüz video deneyimi sunan EIS 3.0 (Elektronik Görüntü Sabitleyici) yer alacak. Bu teknoloji kullanıcıların hareket halindeyken minimum titremeyle video çekmelerini sağlıyor.

Nokia 8'in her iki versiyonu da OIS (optik görüntü sabitleme) ve çift LED flaşlı 24 megapiksellik arka kameraya sahip. Ayrıca özçekim ve video görüşmeleri için 12 megapiksel ön kameraları var. Müşteriler 64 GB ve 128 GB modelleri arasından seçim yapabilecekler ancak her ikisi de bellek genişletme (256 GB'a kadar) için microSD kart yuvası içerecek. Önceki rapora göre Nokia 8, Quad HD (2560 x 1440 piksel) çözünürlüğü destekleyen 5.7 inç Super AMOLED ekranla gelecek. Ayrıca kutudan Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkacak.

GÜNCELLEME: Qualcomm, CES 2017 fuarında görüntülenen amiral gemisi akıllı telefonla ilgili haberleri yalanladı. Şirket, Nokia 8 olduğu ileri sürülen akıllı telefonun Qualcomm'un Snapdragon 835'in özelliklerini göstermek için kullandığı referans bir cihazdan başka birşey olmadığını söyledi. İlgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

• sanal tuşlu telefona hayır !

• sanal tuş varsa yokum samsungada söyleyin bunu

en iyisi alacaksın oneplus 3t kafan rahat olsun

• Umarım bu konsept falandır. Sanal tuş varsa bende yokum. Üzgünüm Nokia :(

• quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

sanal tuşlu telefona hayır !

Yaw zaten baştan beri android'in bu üç tuş olayı saçmalık. Şunu düşürmediler tek tuşa iPhone gibi. Ekranın altında kocaman bir kör alan, üstünde de kocaman bir üst bar, ortada düdük gibi alan kalıyor.
  • Fiziksel tuş varsa ben yokum. Bırakın artık şu fiziksel tuş saçmalığını. Nokia yerinde bir karar vermiş. En güzel sanal tuşlar LG firmasında.

Fiziksel tuş kadar saçma birşey var mı? Ana ekrana dönmek için yavaşça bir dokunuş yeterken, neden bastırarak (ki telefon elden düşebilir) ana ekrana döneyim ki?
  • EIS için böyle bir açıklama yapılmış.fotoğrafçılık camiasında ilk kural hareket halinde çekim yapılmaz.bu en temel yanlıştır.titreşim engelleme koşarken kamera kullanmak için değildir.zoom'lu veya düşük ışıkta çekim yaparken daha uzun pozlama ile daha aydınlık çekim yapabilmek ve eldeki titreşimi abzorbe etmek içindir.
    quote:

Bu teknoloji kullanıcıların hareket halindeyken minimum titremeyle video çekmelerini sağlıyor.
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Video için bahsetmişler. Foto için dediğiniz doğru fakat hareketli pozisyonda video çekilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

EIS için böyle bir açıklama yapılmış.fotoğrafçılık camiasında ilk kural hareket halinde çekim yapılmaz.bu en temel yanlıştır.titreşim engelleme koşarken kamera kullanmak için değildir.zoom'lu veya düşük ışıkta çekim yaparken daha uzun pozlama ile daha aydınlık çekim yapabilmek ve eldeki titreşimi abzorbe etmek içindir.
    quote:

Bu teknoloji kullanıcıların hareket halindeyken minimum titremeyle video çekmelerini sağlıyor.

Elinizdeki bir fotoğraf makinesi değil ki.

Bir telefon. Tripod kullanmak maksadı gütmüyor. Sürekli hareket halinde olduğumuz için akıllı telefonlar elimizde , çektiğimiz resim video gibi şeyleri daha stabil hale getiriyor.

Eğer elimizdeki cihaz D1X olsaydı (profesyonel) buna katılabilirdim. Ama alıntıladığınız kişi doğru söylüyor.

• Eğer premium bir kasa ve yazılım optimizasyonu iyi olursa kesinlikle Nokia düşünülebilir. Ki forumda haftalık telefon değiştiren biri olarak Nokia ürünlerini denemeyi istiyorum. Her zaman farklı bir heyecan yaratmıştır bende. 6630 u ilk kullandığım günleri düşünüyorum hep..

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

EIS için böyle bir açıklama yapılmış.fotoğrafçılık camiasında ilk kural hareket halinde çekim yapılmaz.bu en temel yanlıştır.titreşim engelleme koşarken kamera kullanmak için değildir.zoom'lu veya düşük ışıkta çekim yaparken daha uzun pozlama ile daha aydınlık çekim yapabilmek ve eldeki titreşimi abzorbe etmek içindir.
    quote:

Elinizdeki bir fotoğraf makinesi değil ki.

Bir telefon. Tripod kullanmak maksadı gütmüyor. Sürekli hareket halinde olduğumuz için akıllı telefonlar elimizde , çektiğimiz resim video gibi şeyleri daha stabil hale getiriyor.

Eğer elimizdeki cihaz D1X olsaydı (profesyonel) buna katılabilirdim. Ama alıntıladığınız kişi doğru söylüyor.

zaten tripod olmadan kullanım için eldeki titreşimi abzorbe etmesi dedim.bir gece resmi çekerken elde 1/8sn'den uzun pozlama yapmak mümkün değil,eldeki titreşim resme yansıyor.OIS veya EIS işte burda 1/4sn, 1/2sn hatta 1sn'lik uzun pozlamayı elde tutarak yapabilmeyi sağlıyor.böylece daha aydınlık güzel resimleri elde tutarken de çekmek mümkün oluyor.koşarken,yürürken çekim yapılsın diye de değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 13 Ocak 2017; 12:27:8 >

• Sanal tuş saçmalık. Çin malı tabletten hiçbir farkı kalmıyor!
    %100 çerçevesiz telefon yapmayı becerebileyorsan o zaman sanal tuşlu yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

Fiziksel tuş varsa ben yokum. Bırakın artık şu fiziksel tuş saçmalığını. Nokia yerinde bir karar vermiş. En güzel sanal tuşlar LG firmasında.

Fiziksel tuş kadar saçma birşey var mı? Ana ekrana dönmek için yavaşça bir dokunuş yeterken, neden bastırarak (ki telefon elden düşebilir) ana ekrana döneyim ki?

Tamam sanal tuş olsun da o kasa alt üst çerçeve nedir. Lg g2 de bu oranı çok iyi tutturmuştu bu yüzdende çok sevildi. Sonraki modellerde gittikçe çerçeveyi arttırdı.
    Alt boş kısımda dokunmatik tuşlar olsa ekrandan çalmasa daha iyi olmaz mı?
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Onu orta üst yada üst düzey kullanıcılar için düşünüyorlar ama hiçbir markayı ben bunun reklamını yaparken görmedim.

Profesyonel fotoğraf makinaları için iso yada enstantane hızları ile ilgili kesitler mevcut zaten.

Nokianın şu an videoda da gördüğünüz gibi (ki sadece nokia değil samsung lg vs vs) yapmaya-göstermeye çalıştığı şey hareket halinde el ayak titrerken çekim kalitesini yükseltmesi bu donanım ve yazılım eklentisi ile. Telefon üreticileri gece çekimleri için genelde f değerini düşürmeye yönelik atılımlarını göz önüne koyuyorlar. Ki fotoğrafçılık ile sanırım 6 sene civarı uğraştım. Hem profesyonel hemde amatör alanda.
  • Yıl oldu 2017 daha fiziksel tuş falan beklemeyin.
  • quote:

Fiziksel tuş varsa ben yokum. Bırakın artık şu fiziksel tuş saçmalığını. Nokia yerinde bir karar vermiş. En güzel sanal tuşlar LG firmasında.

Samsung'ta ana ekrana dönüş tışındaki tuşlar kapasitif bir yere bastırmıyorsun. Sanal tuşlar ekrandan çalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi isletim sistemini yapmislardir umarim, yoksa ici android olduktan sonra disi nokia olsa ne samsung olsa ne..

• Samsung Eldeki Amoled panelleri iyi dağıttı

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Samsung'ta ana ekrana dönüş tışındaki tuşlar kapasitif bir yere bastırmıyorsun. Sanal tuşlar ekrandan çalıyor.

Neyini ekrandan çalıyor deli çocuk? Video izlerken,oyun oynarken vs. Çoğu durumda sanal tuşlar olmuyor.Hatta kendi isteğine göre kapatabiliyorsun.Kütük samsung gibi aşağıda kocaman tuşlar yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.