Şimdi Ara

Apple ünlü tasarımcısını Tesla Motors'a kaptırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Apple ünlü tasarımcısını Tesla Motors'a kaptırdı
    Apple ve Tesla Motors arasındaki "elaman çalma" yarışı hız kesmeden devam ediyor. Kendi elektrikli otomobili üzerinde çalıştığı bir süredir konuşulan Apple'ın Tesla Motors'un önemli mühendislerinden bazılarını işe almasıyla başlayan bu yarışta son dönemde ibre Tesla Motors'tan yana dönmüş durumda. Apple beyin takımının önemli üyeleri Amerikalı teknoloji devinden ayrılarak Tesla'ya katılmaya devam ediyor.

Tesla Motors'a katılmak için Apple'dan ayrılan son isim, bugüne kadar birçok ikonik Mac tasarımına imza atan Matt Casebolt oldu. Apple'da Mac ürünlerinin tasarımından sorumlu ekibin yönetim kadrosunda yer alan Casebolt, Tesla'nın Mühendislik & Mekanizma ekibinde yönetici olarak görev alacak.

Son iki buçuk yıldır MacBook Pro üzerinde çalışan Casebolt, beğenilen Touch Bar tasarımının arkasındaki isimdi. Casebolt daha önce ise ilk MacBook Air ve Mac Pro'nun tasarımına önemli katkılar sunmuştu. Böylesi ikonik tasarımların arkasındaki ismi rakip bir firmaya kaybetmek şüphesiz Apple için önemli bir kayıp olacak.

Apple'ın önceliğini kaybeden Macintosh grubunda küçülmeye gideceği yönünde çıkan söylentilerden kısa süre sonra gelmeye başlayan bu ayrılık haberleri, bu söylentileri doğrular nitelikte.

• Çerçeve sevdalısı simetri hastası Jonathan Ive gitti sandım bir ara sevindim ama değilmiş.
  • Adamlar 3 senedir iphone'a tasarım yapmıyor tabi büyük olasılıkla körelmemek için başka firmaya geçmişlerdir, bu senede makyajlı iphone göstermezlerse iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 12 Ocak 2017; 23:48:44 >
  • ben de Ive reyiz gitti sandım
  • Gördüğüm kadarıyla hep Apple yapardı aynısını, demek ki tam olarak tekel olamamışlar, teknoloji dünyasında yeni filizler büyüyor hala.

Bu arada ben de Ive reyiz sandım :)

• Jonathan Ive'ı yollamak yerine yanlış kişiyi yollamışlar
  • bence güzel olmuş , Tesla da durum ne olacak bakalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Jonathan Ive'ı yollamak yerine yanlış kişiyi yollamışlar

Burada yine boyundan çok çok daha büyük isimlere laf eden bir bol akıllı (!) var
  • Cok kisir bir firmaya donustu apple hic sasirmadim

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Jonathan Ive'ı yollamak yerine yanlış kişiyi yollamışlar

Burada yine boyundan çok çok daha büyük isimlere laf eden bir bol akıllı (!) var

Tasarım konusunda apple fanları da dahil herkes şikayet ediyorsa suçlusu ben değilimdir herhalde

• Apple bu sene de aynı iPhone tasarımı ile iPhone 7S veya 8 falan çıkartır da iyice bir rezil olur inşaALLAH.

• genelde hep alt tasarımcı adıyla adı duyulmayanlar anca kayıpları firma içinde hissedilince büyük tasarımcı olarak anılırlar ! bu dünyanın her yerinde böyle !

• Mac tasarımıyla araba ne alaka?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.