Şimdi Ara

Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları arkadaşlarını ve paylaşımlarını kıskanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları arkadaşlarını ve paylaşımlarını kıskanıyor 
    Kaspersky Lab’ın dünya genelinde gerçekleştirdiği araştırmaya Türkiye’den katılan insanların yüzde 68'i arkadaşlarıyla iletişim halinde kalmak için, yüzde 71'lik bölümü eğlenceli ve komik paylaşımlar için sosyal ağları kullanıyor. Yüzde 77'lik kesim kendilerini gülümseten içerikleri profillerinde paylaşırken, yüzde 56 oranındaki kullanıcı grubu seyahatlerini ve tatillerini paylaşmak için ciddi anlamda zaman harcıyor.

Mutsuzluğun temelinde ise daha derin sebepler yatıyor. İnsanlar arkadaşlarının tatil ya da eğlenceli etkinliklerle ilgili mutlu, enerjisi yüksek paylaşımlarını görünce hayatın tadını yeterince çıkaramadıklarını düşünüp kendilerini kötü hissediyor ve onları kıskanıyorlar. Öyle ki yüzde 57'si davet edilmedikleri partide arkadaşlarını görünce mutsuz olduklarını, yüzde 53'ü mutlu tatil fotoğraflarının negatif etki yarattığını ve yüzde 40'lık kesim ise eski fotoğraflarına baktıklarında şu anki yaşantılarının daha kötü durumda oldukları düşüncesindeler.

Özetle kullanıcılar paylaştıkları içerikler yeteri kadar beğeni almadığında, arkadaşlarının paylaşımları daha fazla ilgi gördüğünde ve arkadaşlarının mutlu paylaşımlarını görünce olumsuz etkilenerek kıskanıyorlar. Tüm bu olumsuzluklara rağmen sosyal medya profillerini silmeyi düşünen kullanıcılar arkadaşlarını kaybedecekleri gerekçesiyle cesur davranamıyorlar.

• hasedçiler pis hasedçiler

bu çağın araç gereçleri insanın nefsindeki arızaları nasılda meydana çıkarıyor

ahahahha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 12 Ocak 2017; 21:37:13 >
  • evet sosyal medya kullanmiyorum cok gereksiz ki baslica sebep sudur sosyal medya kullanan Kendini apacik FBI ya teslim etmistir.

Ayrica sosyal medya kullananlarin zeka seviyeleri dusuktur.
  • Bu kıskançlık paylaşımları bayanlar arasında oluyor. Genelde ailesiyle mutlu bir tablo çizme, eşiyle gezmeleri, kıyafetleri paylaşma, olmayan hisleri yaşıyormuş gibi gösterme amacıyla kullanılıyor.

Yani sanal dünyalarında, kendi eksikliklerini aslında yaşıyormuş gibi göstererek sahte bir profil çiziyorlar.

Facebook'ta zaten herkes çok özel yapıda, herkes çok duyarlı ve herkes lüks içinde bir yaşama sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YazıYorum -- 12 Ocak 2017; 21:44:48 >
  • Başkalarını suçlamak sadece kolaya kaçmaktır.Çöp sitelerde vakit kaybetmezlerse kendileri için daha iyi olur
  • Sosyal ağları yasaklamak için bir bahanede bu olur artık

Ben sizin mutluluğunuz için yasaklatıyorum zaten diyip çıkarlar işin içinden.
  • yarısından fazlası hayalindeki hayatı yaşıyormuş izlenimi veriyor oysa ki ve çoğu kişide bunun farkında, bu kadar düşmemeliydi ülke insanı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları arkadaşlarını ve paylaşımlarını kıskanıyor
  • Hiçbir zaman sosyal medyayı benimseyemedim. 2009 dan bugünlere facebook kullanırdım hiç profil fotoğrafı koymadım 6 ay 1 yılda bir paylaşım yaptım ısınamadım bi türlü 1-2 ay oldu facebook u kapatalı. Aktif kullanmamama rağmen kapattığım günden beri kafam rahat. Kamu spotu gibi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexus can

evet sosyal medya kullanmiyorum cok gereksiz ki baslica sebep sudur sosyal medya kullanan Kendini apacik FBI ya teslim etmistir.

Ayrica sosyal medya kullananlarin zeka seviyeleri dusuktur.

sana fbi'dan kaçarken başarılar. aman burada bulmasınlar seni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luken Drew

Hiçbir zaman sosyal medyayı benimseyemedim. 2009 dan bugünlere facebook kullanırdım hiç profil fotoğrafı koymadım 6 ay 1 yılda bir paylaşım yaptım ısınamadım bi türlü 1-2 ay oldu facebook u kapatalı. Aktif kullanmamama rağmen kapattığım günden beri kafam rahat. Kamu spotu gibi oldu

Ben de kaç kere açıp kapatım hesabımı sürekli. Sonra herkesi listeden çıkarıp kapatmıştım ama şu an sadece bir iki şey takip etmek için Facebook'u açık tutuyorum, yoksa kapatırım yine. Fotoğraf koyardım ama sonra hepsini kaldırdım ve internette bulut siteleri dışında fotoğrafım bulunmaz. Twitter kullanıyorum ama kendi adımda değil o da, gündem takibi için sadece.

Facebook kullandığım ilk seneleri hatırladım da salak salak paylaşımlarım vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 12 Ocak 2017; 22:26:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Millet sosyal medya manyağı oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asosyalim kafam rahat...

• aktif sosyal medya kullanan bir insan ile ciddi ilişki düşünmem
  • Fesatlığı, kıskançlığı, sahteciği zaten biliyorduk da şimdi bütün dünya öğrendi. Bu da genel derdim. Şimdi tescillendi.

• Bunun için internete gerek yok. Gerçek hayatta, özellikle TR'nin ticari hayatında fitne ve fesattan geçilmiyor.

• Erdogan bunu biliyor KISKANIYORLAR ... Diye herseye maydanoz yapti o kelimeyi .

• Facebook beğendiğim ve zekice bulduğum içerikleri profilimde biriktirmemi sağlıyor. Twitterdan gündem takip ediyorum. Genel olarak insanlarda var bu ama. Özellikle kadınlarda çok var. Hava olsun diye paylaşımlar yapıyorlar.

#bugündeböyle #çokmutluyuz :D :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.