Şimdi Ara

Adobe, fotoğraf düzenlemede yeni bir dönemin kapılarını aralıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Adobe, fotoğraf düzenlemede yeni bir dönemin kapılarını aralıyor 
    Gelişen teknoloji ve mobil cihazlar sayesinde artık birçok uygulama aracılığıyla fotoğraflara profesyonel dokunuşlar yapabilmek mümkün. Her geçen gün yetenekleri artan ve giderek daha da kolay bir yapıya kavuşan yazılımlara bu kez gelecekte önemli rol üstlenmesi beklenen sesli asistanlar dahil oldu.

Photoshop'la fotoğraf konusunda üstün deneyim sunan Adobe, yayınladığı son video ile sadece ses komutlarıyla düzenleme yapılabilmesini sağlayan sesli asistan desteğini ilk kez görücüye çıkardı. Arayüze gelen mikrofon simgesi aracılığıyla kullanılabilen özellik sayesinde şimdilik döndürme, kesme ve sosyal ağlarda paylaşma gibi temel işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Konuşma dilini sorunsuz şekilde algılayan asistanın geliştirme aşamasında olduğu, ilerleyen sürümlerinde tamamen ses tabanlı bir altyapıyla karşımıza çıkacağı ifade ediliyor. Adobe Research ekibi tarafından geliştirilen sesli asistan desteğinin iPad üzerindeki kısa tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

• Zor birşey değil. Sadece komutu belli ses komutlarına göre işlettirmiş. Bunu çoğu yazılmcı yapabilir, kullanışlı değil hava atmak için yaplmş birşey.

• Konudan uzak insanlar için etkileyici

• bu bir başlangıç daha geliştirilebilirse neler göreceğiz kim bilir...
  • bilmeyenler için çok iyi olur mesela benim için...

• Photoshop kullanmaya yeni başlayanlar için iyi olabilir. Aktif kullananlar için bir getirisi yok! Ancak kapsamlı bir sesli komut geldiği zaman işe yarar bişey olur.

• Mikrofona basana kadar F3-F4 düzeneklerine Action atayıp tek tuşla görseli çevirir, croplar, dizer, flatlar, kaydeder, kapatırım. Birçok işlemi tek tuşa action atar yaparım. Sesli komuta basacan yok duydu yok duymadı..vs. geç abi geç ben diğer işleme geçip kaydettim projemi, sen sesini duyurmayla uğraş...

• boş zamanı olanlara oyuncak ! :)

• -Arka Planı Sil
    +Silindi
    -Lan oglum çapak kaldı çapak nası sildin sen onu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.