Şimdi Ara

ABD Başkanlık seçimlerine Rus müdahalesiyle ilgili yeni rapor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD Başkanlık seçimlerine Rus müdahalesiyle ilgili yeni rapor

ABD Başkanlık seçimlerinin sonuçlanmasının üzerinden uzun zaman geçti ancak hâlâ tartışmalar devam ediyor. Gündemi takip edenlerin bildiği gibi ABD’nin bir hafta sonra görevinden ayrılacak başkanı Barack Obama ve istihbarat örgütleri FBI ile CIA başta olmak üzere çok sayıda kişi ve kurum, seçimlere hile karıştığını, Rus hackerların Donald Trump lehine müdahalede bulunduğunu iddia ediyor. Barack Obama’nın görevinden ayrılmasına yani Trump’un görevine başlamasına yaklaşık 1 hafta kalmış olsa da tartışmalar hala bitmedi. Şimdi de ünlü internet sitesi BuzzFeed’den de bazı iddialar geldi.

BuzzFeed’den gelen iddialara göre Rus istihbaratı siber saldırı yapmalarını sağlayacak bazı erişimler karşılığında ABD’li bir teknoloji girişimcisinin şirketine yatırım yapmayı teklif etmiş. Bu iddialar şimdiden Donald Trump, Trump’ın seçim ekibi ve Trump’ın avukatı tarafından reddedildi. Trump’ın avukatının adının BuzzFeed’den gelen raporda Ruslara bu konuda yardım edenler arasında geçtiğini not edelim. Bu raporu elinde bulunduran ancak yayımlamayan CNN, raporun eski bir Britanyalı istihbarat ajanı tarafından hazırlandığını ve finansal desteğin de Demokratlar ile Trump-karşıtı Cumhuriyetçilerden geldiğini belirtiyor.

Rapora göre Rus istihbarat servisi FSB, Rus kökenli bir ABD’li olan teknoloji şirketi yöneticisine teklifte bulunmuş. Bu teklife göre bu kişinin IP’sinin Ruslar tarafından erişilmesi ve değiştirilmesine izin vermesi karşılığında Rusya tarafından şirketine yatırım yapılıyor. Raporun devamında, Rus istihbaratının bazı oyunlara Trojan virüsü yerleştirdiğinden de bahsediliyor.

Raporda iş adamının isminden ve şirketinden bahsedilmese de Rusların buna benzer teklifleri ilk kez denemediği raporda ima ediliyor. Henüz doğrulanmamış olan tüm bu iddialar, ABD başkanlık seçimleriyle ilgili şimdiye gelen çoğu iddiadan daha büyük. ABD seçim sonuçlarıyla alakalı nasıl bir sonuca varacak ve Trump yasal olarak başkanlığına başlayabilecek mi hep beraber göreceğiz.

• Büyük Amerika'da Küçük Amerika gibi işin kolayını bulmuş, "sanal saldırı altındayız" de sorumluluktan kurtul. Yakında "trafoya kedi girmiş" de derler :)

• Trump ile ilgili yalan haber yapıp özür dilemek zorunda kalan BuzzFeed'ten mi bahsediyoruz
  • obama denen karaktersiz defolup gitse de, derin abd iş başında,

• trump'u başkan yaptırmayacağız gerekirse insanların bacaklarını ısırırız o kadar kararlıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Trump ile ilgili yalan haber yapıp özür dilemek zorunda kalan BuzzFeed'ten mi bahsediyoruz

Hocam seçim sırasında çok yalan haber yapıldı hakkında, bunlar ne yapmış?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

Trump ile ilgili yalan haber yapıp özür dilemek zorunda kalan BuzzFeed'ten mi bahsediyoruz

Geçen günlerde Trump hakkında işemeli fantezili söylenti çıktı (4chan'de olması lazım). Bu salaklar da direk atlayıp haber olarak paylaştılar Trump da dünkü konuşmada onlara da saydırmış diye okudum son kısmı ekşi'den okudum bilmiyorum ama adam manyak CNN'e bile laf etti Buzzfeed'e de çakmıştır muhtemelen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmedaltair -- 12 Ocak 2017; 18:2:29 >

• Şu siyasi içerikli haberlerinizden bıktım artık.

• Buzzfeed ilk haberi zaten yalan cikti, zaten Demokratlarin elindeki propaganda kanali baska birsey de degil. Cnn de rezil etti kendini dun adamlarin yaydigi asilsiz raporu yayinlayarak

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Şu siyasi içerikli haberlerinizden bıktım artık.

Okumayabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Şu siyasi içerikli haberlerinizden bıktım artık.

Okumayabilirsiniz...

Benim yorumum seni ilgilendirmez, kendi işine bakabilirsin.
    Okumadım, fikrimi belirttim. Yorum yaparken senden izin alacak değilim burası özgür bir platform.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 12 Ocak 2017; 19:3:21 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

quote:

Geçen günlerde Trump hakkında işemeli fantezili söylenti çıktı (4chan'de olması lazım). Bu salaklar da direk atlayıp haber olarak paylaştılar Trump da dünkü konuşmada onlara da saydırmış diye okudum son kısmı ekşi'den okudum bilmiyorum ama adam manyak CNN'e bile laf etti Buzzfeed'e de çakmıştır muhtemelen

Bu herifler niye bu kadar maskot oluyor ya

Clinton kazansaydı, Trump yanlısı basın (varsa) böyle yalan haberler yapsaydı, Trump sevdalıları sokaklara dökülseydi bunlar "sandıktan çıkan bu, niye demokrasiye saygı duymuyorsunuz" diye konuşup dururlardı. Şimdi böyle saçmasapan manipülasyonlar yapıyorlar, üstelik devlet kurumlarının da eli var işin içinde. İki tarafta birbirinden kötü ama bunlar maskotluk yaptıkça insan "Trump daha mı iyi?" diye düşünüyor ister istemez. Adamlar dünya gücü ama şu halleri çok komik bence. İşin komplo teorisi mevzusu apayrı zaten.

Bilgi için sağolun. Onların da basını güvenilmez, net bir kanıtı olmuş bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 12 Ocak 2017; 23:46:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buzzfeed?
    El insaf gercekten. Buzzfeed denen cöplügü nasil oluyorda utanmadan haber kaynagi olarak tanimliyorsunuz? Bu kafayla kahvedeki Mahmut Abi bile güvenilir haber kaynagi olur. Buzzfeed koca bir sacmaliktan baska birsey degil, bunu haber olarak burada yayinlamak ise, daha da acinasi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.