Şimdi Ara

Uşak’ta ucuz powerbank patladı: Kullanıcı kalbinden ağır yaralandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uşak’ta ucuz powerbank patladı: Kullanıcı kalbinden ağır yaralandı 
    Uşak’ın merkeze bağlı Kayaağıl köyünde meydana gelen olayda powerbank olarak bilinen taşınabilir güç kaynağını şarj etmek için prize takan 30 yaşındaki Ethem Akgün, yaklaşık 5 saniye sonra cihazın aniden şiddetli şekilde patlamasıyla neye uğradığını şaşırdı.

Kalbine ve kafasına isabet eden irili ufaklı parçalar yüzünden ağır yaralanan Akgün, ambulansla hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı. 3 gün boyunca yoğun bakımda kalan vatandaş, yaklaşık iki hafta önce 35 TL’ye Çin malı powerbank aldığını ve cihazı ucuz olmasından dolayı tercih ettiğini dile getirdi.

Doktorlar yaptıkları açıklamada maddi anlamda tasarruf sağlamak isterken hayati tehlike atlatan makine operatörünün vücudunda halen çok sayıda parçanın olduğunu dile getirdiler. Birçok kullanıcının tercih ettiği taşınabilir güç kaynakları günlük yaşamda şarj sorununu ortadan kaldırıyor ancak söz konusu pil olunca dikkatli hareket ederek güvenilmeyen ürünleri almamak gerekiyor.

• Ucuz etin yahnisi yavan olur
  • tüketim bilinci gerek başka yolu yok
  • Galaxy Note 7 arkadaşlık isteği gönderdi.
  • Bimden ya da a101'den almıştır herhalde.Oralardan böyle tarz ucuz ürünler almayın.Benim oralardan 20-25 tl'ye aldığım bir 32 gb flash bellek kullanılamaz hale geldi.10gb'tan fazla veri kaybım oldu.Bir de çok yavaş yazma hızı vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 10 Ocak 2017; 17:28:58 >
  • Çin malı? Bu kavram kalkmalı ya da değişmeli artık. Xiaomi de çin sorun var mı ? Neredeyse hayır. Huawei de keza aynı. Ki xiaomi'nin 10 ah'lik powerbanki ne kader yaygın o da belli.
  • 35 TL ucuz mu? O fiyata gayette iyi ürün alınabilir fakat ülkenin her yanı saçma sapan bir sürü ürün ile dolduğu için bilinçsiz tüketici de bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Denetim konusuna girelim desek ülkenin neresinde, hangi kolunda denetim varki power bank için olsun.

• geçmiş olsun arkadaşa bu olayda insanlara ibret olsun bilinmedik çin malı ürünler kullanılmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

35 TL ucuz mu? O fiyata gayette iyi ürün alınabilir fakat ülkenin her yanı saçma sapan bir sürü ürün ile dolduğu için bilinçsiz tüketici de bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Denetim konusuna girelim desek ülkenin neresinde, hangi kolunda denetim varki power bank için olsun.

Denetim mi?Hükümetin onları önemsediği bile yok.Tek derdi ıvır zıvır şeyler olsun.Bari biraz bu işlere zaman ayırsa devlet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Audi383848 -- 10 Ocak 2017; 17:24:2 >
  • Ucuz diyorsunuzda samsungun son telefonu patladı yani oda mi ucuzdu patlayan iphone bile gördük .
  • quote:

Orijinalden alıntı: hydra1

geçmiş olsun arkadaşa bu olayda insanlara ibret olsun bilinmedik çin malı ürünler kullanılmamalı

iphone almayın diyorsunuz yani.
  • A101dekinden var bende de. 3 ay olmadan bozuldu Allahtan patlamadı.
  • powerbank ler çok önemli konu aslında kimse dikkat etmiyor, kalitesiz ürünler kesinlikle alınmamalı. xiaomi kullanıyorum sorunsuz ve ucuz, çin den almıştım kargoyla 35tl ye geldi 10000mah; tavsiye ederim.

• Haydi cep telefonu üretemiyoruz, şarj, powerbank, içindeki pasif komponentleri, bilgisayar kasası, güç kaynağı, Mouse, klavye, havya, mercekli lamba vs vs gibi onbinlerce ürünü de mi üretemiyoruz? Bunlar mantalite ile ilgili. Bunları üretmeyi düşünür ve başlarsan zaten yüksek teknolojiye de yol almış olacaksın. Temeli oluşturmuş olacaksın. Gerçekten ülkeye girdi sağlayacaksın. Gerçek ekonomiye geçeceksin. cahiller değil bilenler zengin olacak. Onlar da daha iyi istihdam daha iyi değer üretecek. Bunlara çok şaşıyorum ben. 30-40 sene önce bu ruh daha canlıydı şimdi iyice hazırcı olduk çıktık!

• quote:

Orijinalden alıntı: Orlando DeJoseph

A101dekinden var bende de. 3 ay olmadan bozuldu Allahtan patlamadı.

Ben de almayı düşünüyordum , gittiğim A101 de 1-2 aydır aynı ürünler duruyordu . Hepsi satılamamıştı bile daha.

Bu tarz marketlerin daha kaliteli ürünler getirmesi gerekiyor artık böyle dandik ürünler yerine
  • aga bilindik markalardan şaşmayacaksın , öyle merdivenaltı üretim ürünleri alırsan riskide almış oursun

• offff iyiki göze gelmemiş parçalar ALLAH korumuş...

• Olay powerbantan ziyade kullanıcı hatası.

Büyük ihtimal topraklı olmayan rutubet görmüş prize taktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exterminant

tüketim bilinci gerek başka yolu yok

O ney nereden bileceksin onun patlayıcı olduğunu herkes mühendismi olacak memlekette saçmalamama bilici olmalı
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt
    bilinçli tüketici olmak gerek diyorum ve bunun mühendislikle alakası yok
    bizzat adamın ifadesi : "Aldığım ürünün faturası, fişi yok. Ucuz olduğu için tercih etmiştim. Hiçbir parçası kalmadı. Kimden şikayetçi olacağımı bilmiyorum"
    bilinçli olsak böyle bir şeye para vermeyiz para vermeyi geçtim cebimize evimize sokmayız
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.