Şimdi Ara

20 yıllık Yahoo, Altaba oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir internet devi Yahoo’nun Verizon operatörüne satışı ile ilgili görüşmeler sürüyor. 5 milyar dolar civarındaki bu satışın sonlanması ile birlikte Yahoo bünyesinde önemli değişiklikler yaşanacak.

Bir Devrin Sonu

Satış kapsamında Yahoo’nun çekirdek internet hizmetleri Verizon’a devrediliyor. Alibaba’daki 40 milyar dolarlık hisse ve Yahoo Japonya iştiraki ise Yahoo’da kalıyor. Zaten Alibaba hisselerinin toplamda 8 milyar dolar vergi yükü çıkarması nedeniyle internet hizmetlerinin satılması kararı alınmıştı.

İnternet hizmetleri devredildikten sonra Altaba olarak Verizon altında faaliyet gösterecek. Asıl Yahoo ise yatırım firması haline gelecek. Firmanın CEO’su Marissa Mayer örevine devam edecek ancak o ve Yahoo'nun eski kurucusu David Filo yönetim kurulu görevlerini bırakacak. Ayrıca 4 kurul üyesinin daha görevden ayrılacağı ifade ediliyor.

Ayrıca Bkz.Razer’ın önemli prototipleri fuarda çalındı

1995 yılında ticari hayatına başlayan Yahoo, internetin patlaması ile birlikte kısa sürede arama motoru devi haline gelmişti. Bununla birlikte Google’ın yükselişi ve gerekli karşı hamlelerin yapılamayışı nedeniyle Yahoo yavaş yavaş alt sıralara doğru inmeye başladı.

Google'dan ayrılarak 2012 yılında firmanın başına getirilen Marissa Mayer, Tumblr satın alımı gibi önemli işlere imza attı ancak bu da çıkış için yeterli olmadı. Son olarak firmanın farklı tarihlerdeki siber saldırılarda bir milyar kullanıcısının gizli bilgilerini çaldırdığı ortaya çıkmıştı.

• bir marka nasıl yok olur kitabını yazdılar
  • Benim önemsemediğim arama motoru.Ülkemizde yahoo kullanan var mı acaba?
  • bu saatten sonra bi halt olmaz ! anlayan anladı :)

• Zamanında Steam için Valve'den Yahoo ile görüşme talep edip projeyi anlatıyorlar. Yahoo "Öyle bir şey yapılamaz." cevabını veriyor. Valve kendi imkanları ike Steam'i hayata geçiriyor. Günümüzde Steam üzerinden Valve'in kazandığı parayı tartışmaya gerek bile yok. Üst üste alınan yanlış kararlarla bir dönemin çok kullanılan uzantısı artık alınamayacak sanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Audi383848

Benim önemsemediğim arama motoru.Ülkemizde yahoo kullanan var mı acaba?

Ben mailini kullanıyorum. Uygulaması ve web sitesi en rahat site yahoo bence mail olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pataron

Zamanında Steam için Valve'den Yahoo ile görüşme talep edip projeyi anlatıyorlar. Yahoo "Öyle bir şey yapılamaz." cevabını veriyor. Valve kendi imkanları ike Steam'i hayata geçiriyor. Günümüzde Steam üzerinden Valve'in kazandığı parayı tartışmaya gerek bile yok. Üst üste alınan yanlış kararlarla bir dönemin çok kullanılan uzantısı artık alınamayacak sanıyorum.

Bunu bende okumuştum hatta Yahoo baya öyle bir şey yapılamaz derken dalga falan da geçiyor. Fakat Steam fikrini zamanında sadece Yahoo değil daha birçok firma da geri çevirmiş.
  • Uzun yıllardır Yahoo Mail kullanıyorum. Acaba bir gün komple kapanırsa bizim maile ne olacak.
  • ataba diye adaptör markası vardı. gerçi bu altaba ama onu hatırlattı bana:)

• Yahoo yaptigi son donemde en akillica hamle alibaba hisseleri satmamak heralde. 1 operator arama motorunu satin aliyor vay be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yahoo yaptigi son donemde en akillica hamle alibaba hisseleri satmamak heralde. 1 operator arama motorunu satin aliyor vay be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Marka Yok etmek 101

• yok altavista.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Zamanında Steam için Valve'den Yahoo ile görüşme talep edip projeyi anlatıyorlar. Yahoo "Öyle bir şey yapılamaz." cevabını veriyor. Valve kendi imkanları ike Steam'i hayata geçiriyor. Günümüzde Steam üzerinden Valve'in kazandığı parayı tartışmaya gerek bile yok. Üst üste alınan yanlış kararlarla bir dönemin çok kullanılan uzantısı artık alınamayacak sanıyorum.

Bunu bende okumuştum hatta Yahoo baya öyle bir şey yapılamaz derken dalga falan da geçiyor. Fakat Steam fikrini zamanında sadece Yahoo değil daha birçok firma da geri çevirmiş.

Bende bunun android olan versiyonunu hatırlıyorum samsung a gidiyor android developerları samsung bunlara gülüyor imkansız diyor, sonra bu ekibi google alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

quote:

Orijinalden alıntı: 2K

quote:

Bende bunun android olan versiyonunu hatırlıyorum samsung a gidiyor android developerları samsung bunlara gülüyor imkansız diyor, sonra bu ekibi google alıyor.

O zaman hocam bende yükseltiyorum ve başka duyduğum böyle bir olayı yazıyorum. Henry Ford bankalara gidiyor, araba üreticem o yüzden kredi alacağım diyor. Bankalarda araba o zamanlar yeni bir icat tabi boş boş konuşma araba geçici bir icat buna kredi vermem diyorlar.

Böyle hikayeler şu an hayatı kötü giden başarısızlıklar ile boğuşan arkadaşlara ilham olsun.
  • neydim demeyecen ne olacam diyecen. yazık ettiler
  • Mail servisi ne olacak bilgi var mı? Yahoo uzantısı gidecek mı? 20 yıldır kullandığım mail adresi

• Flickr'ı kapatmazlar umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.