Şimdi Ara

Dell'in 8K monitörü göz sınırlarını zorluyor 'UP3218K'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana daha çok gereksizliğin sınırlarını zorluyomuş gibi geldi xD

• Bunu alsa alsa Bilal alır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu andaki ekran kartları bunu destekliyor mu acaba?

• Çözünürlük daha ne kadar artacak acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: agabeyts

bana daha çok gereksizliğin sınırlarını zorluyomuş gibi geldi xD

1999 senesinde 17" crt monitör gördüğümde de ben de aynı şeyi söylemiştim. Kesinlikle gereksiz değil:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

şu andaki ekran kartları bunu destekliyor mu acaba?

Sadece Nvidia 10xx kartlar destekliyor diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk monitörüm 14" ti hatılarım ve renkli 14" monitöre geçtiğimde vay be demiştim. Teknolojinin 20 yılda geldiği noktaya bak

• quote:

Orijinalden alıntı: stalker(1979)

Çözünürlük daha ne kadar artacak acaba?

Ppi değerine bakmak lazım 65 inch ekran olur pikselleri yine görürüsün inch başına düşen piksel sayısına bakmak lazım günümüz telefonları 500-600 taneyi zorluyor bu günümüz için fazlasıyla yeterli tabi geleceğin ne getireceğini bilemeyiz, ben panel teknolojisinin geleceğine şöyle bakıyorum ileride 3d pikseller olacak hatta görüntüye göre bazı pikseller daha öne çıkacak bazıları geride kalacak, böylece derinlik algısı oluşturulacak, mesela ekrandaki uygulama logolarının kabarık durduğunu düşünsenize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 7 Ocak 2017; 17:57:34 >
  • Yalniz monitorun parlakligi videoyu izlerken rahatsiz etti bilmem gercekte sokıntı olur mu
  • Yuh

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 tane 4k monitörü ortadan birleştirip 8k yapmışlar.

• Fiyatıyla da bizi zorluyor :D

• Mesut bey lütfen tv bölümlerini de inceleyiniz, kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

Ppi değerine bakmak lazım 65 inch ekran olur pikselleri yine görürüsün inch başına düşen piksel sayısına bakmak lazım günümüz telefonları 500-600 taneyi zorluyor bu günümüz için fazlasıyla yeterli tabi geleceğin ne getireceğini bilemeyiz, ben panel teknolojisinin geleceğine şöyle bakıyorum ileride 3d pikseller olacak hatta görüntüye göre bazı pikseller daha öne çıkacak bazıları geride kalacak, böylece derinlik algısı oluşturulacak, mesela ekrandaki uygulama logolarının kabarık durduğunu düşünsenize.

Evet hareketli pikseller kesinlikle mantıklı, bana dijital sinema cihazlarının çalışma prensibini hatırlattı ilk gördüğümde kesinlikle insan yapımı olamayacağını düşünmüştüm ama gerçekten texas instruments bunu başarmış bakınız;https://youtu.be/CI0cwk25CAs küçücük bir çipin içine milyonlarca hareketli parça yerleştirmişler yer yüzünde yapılamayacak tek şeyin zaman kontrolü olduğunu düşünüyorum..

• Biz önce 4K nın hakkını verecek paneller ve kartları görelim , bu gidişle yeni standart 4K olacak gibi . SSD üreticilerin 120 ve 240 GB lık sürümlerinin artık üretilmeyeceği konuşuluyor 120 GB lık modellerin üretilmemesi kesin gibi . Oyunlar ve Filmler 50 GB ve üstü yer kaplıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

Hologram şeklinde tv yada vr gözlükler şeklinde sinemayı da unutmayalım

• 8k monitörü full hd monitörle izleyip beğenmek :)

• Hap kadar cep telefonlarında 2K-4K göz sınırlarını zorlamıyorda koca monitörde 8K mı göz sınırlarını zorluyor.

• Durun napıyorsunuz daha geçen yıl Full HD monitör aldım :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.