Şimdi Ara

Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile polis internet abone bilgilerine ulaşabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
3.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile polis internet abone bilgilerine ulaşabilecek 
    Akşam saatlerinde Resmi Gazete’de 679, 680 ve 681 numaralı üç yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yayınlandı. 680 nolu KHK ise internet ve sosyal medya kullanımına önemli bir düzenleme getiriyor.

Buna göre polis sanal ortamda işlenen suçlar konusunda internet abonelerinin kimlik bilgilerine ulaşma ve sanal ortamda araştırma yapma yetkisi kazandı. Edinilen bilgilere göre özellikle sosyal ağlarda halkı kin, nefret ve galeyana sevk eden, terör örgütünü öven, terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü ile bağlantılı olduğunu açıkça beyan eden kişilerin bilgilerine daha kolay şekilde erişilebileceği ifade ediliyor.

Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla terörü destekler nitelikte paylaşımlar yapan 3.710 kişiyle ilgili adli işlemin yapıldığı, bunlardan 1.656'sının tutuklandığı, 1.203 kişinin Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, 84'ünün gözaltı işleminin devam ettiği ve 767 kişinin de gözaltından serbest bırakıldığı duyurulmuştu.

680 nolu KHK’da şu ifadeler yer alıyor:

"Polis, sanal ortamda işlenen suçlarda, yetkili Cumhuriyet başsavcılığının tespiti amacıyla, internet abonelerine ait kimlik bilgilerine ulaşmaya, sanal ortamda araştırma yapmaya yetkilidir. Erişim sağlayıcıları, yer sağlayıcıları ve içerik sağlayıcıları talep edilen bu bilgileri kolluğun bu suçlarla mücadele için oluşturduğu birimine bildirir." 

• Hem iyi hem kötü inşallah kötü insanların eline geçmez... sonra kimse kandırıldık demesin... benim elime bile bir ara internetten tüm Türkiye'nin kimlik bilgileri geçtiyse varın gerisini siz düşünün...
  • terör propagandası yapan ve terörü öven hariç hiç bir kişinin kimlik bilgisine ulaşmamalı zaten işte nasıl demoktasiden artık koptuğumuzun resmidir.

• bu sosyal medya'da enselenenelerin hepsi gerçek isim ve yer konum bilgileri yüzünden yakalanıyor :D tw fb bu platformlar kesinlikle türk yetkilileriyle ip paylaşmıyor.

• Vpn kullananları servis sağlayıcılar takip edemiyor
  • Sanki önceden etmiyorlardı ben de buna gülüyorum :D

• Bizim kimlik bilgilerimizi arayan zaten google'ye yazdımı istediği gibi buluyor.

Sizler asıl sınır kapılarından aldığınız binlerce yabancı uyrukluların bilgilerini tespit edin onları kontrol altına alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xeblion

Vpn kullananları servis sağlayıcılar takip edemiyor

Neyse biz seni bu mesajından ötürü yinede şikayet edelimde; bulunursun veya bulunmazsın artık o polislerimizin bileceği iş.
  • Zaten istedikleri bilgileri ediniyorlardı. Şimdi sadece kitabına uydurdular. Değişen birşey yok...

• Polis kim? Sen ben gibi bir vatandaş.
    Kim denetleyecek polisi? Bilmiyorum.
    Olası şüphe diyerek istedikleri kişiyi takip edebilirler.

Savcılık zaten isterse bu bilgilere ulaşabilir, bu kanuna ne gerek var?

• Sadece teror içinse gerekli bişey zaten ulaşıyorlardı ama başka amaçlar içinde kullanırsaki kullanılaçak mesala akp yi eleştiren mesajlar işde o zaman demokrasi bitmişdir zaten bitti ama işde adı var.

• 1984 romanı adım adım gerçek oluyor

• Bazilari saniyor ki hep muhalefetten gidecek

Sunu unutmayin Fetöculer de 2013 yilina kadar devlet bizim bize bir sey olmaz diyorlardi simdi hepsi inkar ediyor

Yarasi olan gocunur diyenler var ya onlar da ters dusecek elbet bir gun o zaman demokrasiye sarilacaklar ama onlar icin ses cikaracak biri kalmayacak

Sunu unutmayin iktidari elestirmek devleti elestirmek degildir . İktidarlar gider ama Türk Devleti hep olacaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 7 Ocak 2017; 3:42:25 >
  • pkklıları ve işidcileri zor günler bekliyor
  • Birbirimizi kandırmayalım şimdi..

Ohaldi fetöydü şuydu buydu derken binlerce masumu da haksız yere içeri aldılar görevden ihrac ettiler hala da ediyorlar.
    Sebebi de sırf kendi görüşlerine ters oldukları için.

dediğin gibi sadece pkk işid v.s leri içeri alsalar ayakta alkışlarım. Ama çok masum insanın hakkına girdiler..
  • süper karar diyorum. benim neden hiç korkum yok ? çünkü devlet aleyhine yaptığım hiçbir davranışım yok illegalitem yok.terörist propogandası yapanlar düşünsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Neyse biz seni bu mesajından ötürü yinede şikayet edelimde; bulunursun veya bulunmazsın artık o polislerimizin bileceği iş.

• Normal günlerden geçmiyoruz arkadaşlar önemli olan amacından sapmaması.

• Normal günlerden geçmediğimizi söyleyen arkadaş haklı dönüşü olmayan yola girdik ama bizi bu yola sokanların geçmiş yaptıklarına bakınca ümitli olmak çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Bu mesajı ciddi ciddi şikayet ettin mi yani?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.