- x
Excel de Sonuç Sıfırsa Hücreyi boş bıraksın???
6 Cevap1386 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

731 Mesaj
12 Şubat 2007; 13:39:10 

Bir sayfadaki ilişkilendirdiğim hücreler diğer sayfalarda değiştikçe onlara bağladığım hücrelerde değişiyor. Ancak benim istediğim şu:

İlişkilendirdiğim hücrede veri yoksa yada sonuç sıfırsa herhangi birşey yazmasını istemiyorum... Örneğin ben sayfa2 deki A1 hücresine ='Sayfa1'!A1 yazdığımda sayfa 1 dekini otomatik sayfa 2 ye atıyor ancak hücre içeriği türü para birimi kullandığım için veri yoksa otomatik 0.00 YTL yazıyor... Ben veri yoksa yada sonuç sıfırsa hiçbirşey yazmasın istiyorum... Varmıdır bunun bi yolu?

Tşkler...

"...Tutkularını haklı çıkarmak adına aklını küçük düşürmektense, Tutkularına bile bile boyun eğmek yeğdir..."

3875 Mesaj
12 Şubat 2007; 13:45:54 

Hücre bi.imlendirden yapabilirsin bunu.. Ama en guzeli ve kalitelisi, ehatalıysa' yı kullanmak..!

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana; bir kaşık sesini bile çok gördünüz, şekersiz içerek çaylarınızı... İki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine, kendi başıma zor sığıyorum bugün... Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?..

| Her gördüğümde beni salaklaştıran o imansız için büyük bir alkış istiyorum!..

731 Mesaj
12 Şubat 2007; 16:19:50 

Sen denedin mi? bahsettiğim şey hücre biçimlendirme de yok ki...

3045 Mesaj
12 Şubat 2007; 17:11:17 

Biçim menüsünden hücre biçimlendirmeye girip eğer hücrenin değeri sıfır ise yazıtipi rengini beyaz olarak ayalrladığında boş olarak görülür...

937 Mesaj
12 Şubat 2007; 18:16:49 

hücrede kullandığın formülün başına Örneğin A1 hücresi için =eğer(a1=0;"") formülünü eklersen istediğin olur. Sıfıra eşit olan hücreler boş kalacaktır.

***Herşey kendiyle çoğalır.***

http://www.ce1egitim.com

1927 Mesaj
12 Şubat 2007; 20:01:46 

Araçlar>Seçenekler>Sıfır değerleri seçeneği kutusundaki işareti kaldır.

731 Mesaj
13 Şubat 2007; 9:33:16 

Çok teşekkürler arkadaşlar :)

"...Tutkularını haklı çıkarmak adına aklını küçük düşürmektense, Tutkularına bile bile boyun eğmek yeğdir..."
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Excel de Sonuç Sıfırsa Hücreyi boş bıraksın???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313