Şimdi Ara

Acer’dan sektörün ilk göz takip destekli kavisli monitörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acer’dan sektörün ilk göz takip destekli kavisli monitörü

CES 2017 fuarı birbirinden farklı ve iddialı ürünlere ev sahipliği yapıyor. Fuara adeta çıkarma yapan Tayvanlı teknoloji devi Acer, masaüstü tarafında pek çok önemli seçeneği tüketicilere sunuyor. Bunlardan birisi Predator Z301CT oyuncu monitörü.

Sektörde İlk

Monitörün en dikkat çekici tarafı Tobi tarafından sağlanan entegre göz takip sensörü. Sensörün amacı oyuncunun nişan alma ve takip etme yeteneklerine destek olmak. Oyuncunun gözüne odaklanan bu sistem, bakılan noktaya göre kamera açılarını ayarlıyor. Örneğin oyuncu kenarlara doğru bakarsa, kamera açıları hemen bu noktalara odaklanıyor. Yani fare kullanarak kenara doğru ulaşma zahmeti ortadan kalkmış oluyor. Elbette bunun için oyunların da uyumlu olması gerek ve pek çok önemli yapımın bu sistemi desteklediğini belirtelim.

30 inç boyutunda olan monitörün çözünürlüğü 2560x1080. Kavis oranı ise 1800R olarak belirlenmiş. Oyunculara daha yoğun bir tecrübe sunacak olan monitör 200Hz tazeleme oranı ve 4ms tepki süresine sahip.

Ayrıca Bkz.Foxconn’dan LCD ekranlara 9 milyar dolar yatırım

VA LCD panel kullanan ürünün kontrast oranı 3000:1, görüş açıları 178/178 derece ve sRGB kapsama alanı ise yüzde 100. Parlaklık değer ise 300 nit seviyesine ulaşabiliyor. Nvidia G-Sync uyumlu olan monitörün HDMI 1.4, DP 1.2a, USB 3.0, dikey-yatay stand gibi özellikeri bulunuyor. Şubat ayında satışa çıkacak ürünün fiyatı 899$.

• 4k 200 hz olsaydı tadından yenmezdi tabi buna bağlı olarak nvıdıa sli veya amd crosfire kesinlikle olması gerekirdi inşallah o kadar para veripte blb gibi saçma sapan sorunlarla piyasaya çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

4k 200 hz olsaydı tadından yenmezdi tabi buna bağlı olarak nvıdıa sli veya amd crosfire kesinlikle olması gerekirdi inşallah o kadar para veripte blb gibi saçma sapan sorunlarla piyasaya çıkmaz.

4k yi 200 hz hangi kabloyla vereceksin? Oyle bir monitore verecek 3-4bin dolarinda zulada bekliyor galiba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Onu da firmalar düşünsün ben düşünecek değilim ya
  • Bir oyuncu işine karışan hiç bir sistemi sevmez...

Bu tip işlevsiz özellikler ekleyerek fiyat artırmak yerine LÜTFEN:
    ARTIK RİCA ETMİYOR RESMEN YALVARIYORUM! ALABİLECEĞİMİZ FİYATTA 2K 27-32" 120hz IPS panel ADAM GİBİ MONITOR ÜRETİN!!!
    BAK LÜTFEN DEDİM LÜTFEN!!! 5 yıldır monitör alamadım lan hala... neden? üretmiyolar...
    Ben oyuncu değilim, standart kullanıcıyım ama güzel bir monitör istiyorum.
    Hakkım değil mi lan bunu istemek???

CEO ve CTO'larına soktuklarım....

• Ya o monitör ayaklarının çirkinliği ne yahu. Hiç mi endüstriyel tasarımcı çalıştırmaz bu adamlar. Bu arada bol miktarda kaliteli 27" üstü ıps monitör mevcuttur. Dell, Hp'nin profesyonel ürünlerine bakabilirsiniz.

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    Almanyada bahsettiğin ürünler max 500 euro bilgin olsun kardeşim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.