Şimdi Ara

1000$ sınırını geçen Bitcoin yeni rekora çok yakın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1000$ sınırını geçen Bitcoin yeni rekora çok yakın!

2009’da Kullanımına başlanan ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede halen paranın takip edilemiyor olması ve illegal işlerde kullanıldığı gerekçesiyle, resmi olarak kabul edilmeyen dijital para birimi bitcoin; 2016’nın özellikle ikinci yarısında kendisine güvenen yatırımcıları bir hayli sevindirmişti. Geride bıraktığımız yılın yoğun siyasi ve ekonomik gündemi Bitcoin’i de tetikleyerek yılbaşında 430$ seviyesinde işlem görürken yıl sonuna doğru 1000$ ulaşmıştı.

Ayrıca Bkz.Bill Gates AIDS'le savaş için 140 milyon doları gözden çıkardı 

Çin yuanının değer kaybetmesi, Venezuela'daki ekonomik kriz ve Brexit referandumunun sürpriz sonucuyla oluşan belirsizlik ortamında ivme kazanan bitcoinin değeri, ABD başkanlık seçiminin Trump’ın zaferiyle sonuçlanmasının ardından 1 ay içerisinde %10’luk bir artış sağlamıştı. En son 2013 kasım ayında 1000$’ın üstünde bir değere sahip olan bitcoinin rekoru ise 1124$ ile 29 Kasım 2013 tarihine ait.

1000$ sınırını geçen Bitcoin yeni rekora çok yakın!

Belirsizlik sürebilir 

Analistler bitcoin yükselişini sürdürerek 2013’e ait rekoru kıracağına inanıyor. Bu yıl içinde Trump’ın başkanlık koltuğuna oturacak olması, Çin Komünist Parti Kongresi, Almanya ve Fransa’daki seçimler, ABD Merkez Bankası'nın faiz politikaları gibi pek çok önemli olayın yaşanacak olması; uzmanları, yeni belirsizlik ortamında bitcoinin belki de tarihi bir artış gerçekleştireceği düşüncesine itiyor.

• yanlış anlaşılmasın ama şu bitcoin bana çok saçma geliyor. herhangi bir karşılığı olmayan sanal bir şey. yani diğer para birimleri gibi altın karşılığı yok. dolarda da yok gerçi ama en azından onda elinde boyalı bir kağıt oluyor. bana göre altın tek gerçek para birimi. ve altın karşılığı olan para birimleri daha güvenli.
  • yanlış anlaşılmasın ama şu bitcoin bana çok saçma geliyor. herhangi bir karşılığı olmayan sanal bir şey. yani diğer para birimleri gibi altın karşılığı yok. dolarda da yok gerçi ama en azından onda elinde boyalı bir kağıt oluyor. bana göre altın tek gerçek para birimi. ve altın karşılığı olan para birimleri daha güvenli.

• İleride o kadar çok değerli olacak ki.
    Git gide artması normal sistemi böyle.

• bitcoin balondur sakın güvenipte paranızı yatırmayın fena çarpılırsınız. ortada bu para biriminin sahibi bile yok. kim vurduya gidersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

yanlış anlaşılmasın ama şu bitcoin bana çok saçma geliyor. herhangi bir karşılığı olmayan sanal bir şey. yani diğer para birimleri gibi altın karşılığı yok. dolarda da yok gerçi ama en azından onda elinde boyalı bir kağıt oluyor. bana göre altın tek gerçek para birimi. ve altın karşılığı olan para birimleri daha güvenli.

Steam uzerinden bitcoin ile oyun alabilirsin turkiye de teknoloji ozurlu millet var oldukca bu sisteme de guvenmesinler :) ama ben guveniyorum 9 gun once 3bin lira olan param suanda 3600 fonlara da yatirinca bitcoini aylik 600 lira gelir elde edersin millet hala bes le altin hesabi ile ugrassin . bitcoin bir mason kurulusudur hicbirseyde olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllardır Bitcoin e olan guvensizlikler yazılır çizilir . 7 8 senedir var olan bir para birimi hiçte yok olmadı . Ama değer kaybettiği çok oldu fırladığı cok oldu. Gecen ay 14000 liralık BTC aldım .Yatırım için değil . 2800 civarıydı . Şİmdi 3800 olmuş .

• Keriz silkeleme taktikleri

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence kerizlerden topladıklarını bir anda hortumlayıp yok olcaklar 1000 dolar olan bitcoin ertesi gün 10 dolar olcak
    ozaman millete çok koycak

• quote:

Orijinalden alıntı: xYaKuBux

Yıllardır Bitcoin e olan guvensizlikler yazılır çizilir . 7 8 senedir var olan bir para birimi hiçte yok olmadı . Ama değer kaybettiği çok oldu fırladığı cok oldu. Gecen ay 14000 liralık BTC aldım .Yatırım için değil . 2800 civarıydı . Şİmdi 3800 olmuş .

sen gene iyi. ben 680 tl bandındayken alıp almamayı düşünüyordum. btc üretimininin sonunun olacağını bildiğim için değer kazanır diye düşünüyordum çünkü daha fazla istenilsede üretilemeyecekti,

neyse ben 680 tl iken almadım

• quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

bence kerizlerden topladıklarını bir anda hortumlayıp yok olcaklar 1000 dolar olan bitcoin ertesi gün 10 dolar olcak

hocam bu öyle bir şey değil çok yanlış gelmişsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

quote:

Orijinalden alıntı: dere.beyi

bence kerizlerden topladıklarını bir anda hortumlayıp yok olcaklar 1000 dolar olan bitcoin ertesi gün 10 dolar olcak

hocam bu öyle bir şey değil çok yanlış gelmişsin

hocam bunlar dünyaya yön verenlerin elinde
    .
    ingiliz sterlinine bile neler yaptılar ingiltere gibi ülke patlıyodu krizden az daha
    .
    bu adilerin yapamayacakları şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

quote:

yanlış anlaşılmasın ama şu bitcoin bana çok saçma geliyor. herhangi bir karşılığı olmayan sanal bir şey. yani diğer para birimleri gibi altın karşılığı yok. dolarda da yok gerçi ama en azından onda elinde boyalı bir kağıt oluyor. bana göre altın tek gerçek para birimi. ve altın karşılığı olan para birimleri daha güvenli.

Steam uzerinden bitcoin ile oyun alabilirsin turkiye de teknoloji ozurlu millet var oldukca bu sisteme de guvenmesinler :) ama ben guveniyorum 9 gun once 3bin lira olan param suanda 3600 fonlara da yatirinca bitcoini aylik 600 lira gelir elde edersin millet hala bes le altin hesabi ile ugrassin . bitcoin bir mason kurulusudur hicbirseyde olmaz

bitcoin e güvenmemek teknoloji özürlü olmak mı demek. sen güvenebilirsin dostum. herkesin özgür iradesi. bence yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi tamamen balon. umarım elinizde patlamaz.

• bitcoin yasa dışı işlerde para aklıma için kullanılan sistem. dünya böyle oldukça bitcoin asla yok olmaz, aksine sürekli artacak. çin elektronik para birimi için uğraşıyor ve ileride mutlaka geçicek. hangi devirdeyiz hayla kağıt para taşıyoruz, neden acaba hiç düşündünüz mü ? o kağıt para demek dolar demek güç demek.

• Tamam kabul Bitcoin çok değerli ama birde söyle düşünün. Diyelim elimde Dolar, Altın, Euro var ve bunları TL ye cevirmek istiyorum. Ben elimdeki tüm mevduatımı satım karşılığında TL aldım artık o mevduatta benim parami bozan kişilerin eline geçti onlar kullanıyor olacak. Aynı senerya Bit coin içinde geçerli. Buraya kadar herşey normal. Günün birinde Herkes elindeki Bitcoinleri bozdurma kararı alırsa harcama değil bana Bitcoin karşılığında TL (bozduran herkesin TLye yatırım yaptığını düşünürsek, başka birimlerde olur)verecekler ama benimonlara verdiğim Bitcoin ise sanal yani üretilen tüm Bitcoinler bu para birimini icat eden kişiye geri dönmüş olacak (Bitcoinle idare edilen bir ülke yok)bu kişi ise ciddi miktarda parası olacak ama dolaşimda olmayan sadece kendinde olan garip bir para birimi olacak.Bir başka merak ettiğim konu ise dunya üzerindeki tüm bit coinleri bozdurmaya kalksak bunun karşılığında bizlere verebilecekleri gerçek bir para varmıdır yoksa kanımca tartışmaya bile değmeyeceğini düşünüyorum tam anlamıyla fiyaskodur ve değersizdir (benim bir taşın üstüne 1.000.000 $ yazmamla aynıdır). Ekonomi ve finans özürlü olan bu mühendis kardeşinize konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Yazımı konuyu okuyarak ve yorumlara bakarak yazdım.

• Özellikle bitcoin kullarak devam eden ponzi sistemlere (hani şu 5$-50$-100$ a paket alma sistemleri var ya) işte bunlara dikkat edin. Bitcoin özellikle bunlardan etkileniyor. Dolandırıcılığın alası bunlarda dönüyor. İsim vermeyeceğim piyasada çok. En çok sosyal medyalarda milletin parasını yatırım adı altında alıyorlar. Reklammış bilmem neymiş saçmalıklarıyla millet de inanıyor hem de babasının şirketi gibi. Geçende vardı öyle, 100 bin tl yatırmış geri zekalı. Babasının şirketi gibi övüyordu duruyordu. O kadar da kişi kaydetmiş. Hepsini de mağdur etmiş kendi parası da gitmiş. Hepsini geçti annesinin babasının kefen parasını da işin içine koymuş. Ev araba ne varsa borç altında. Bence iyi oluyor. Akılsız kafasının kahrını bir ömrü boyunca çekecek.

1$ bile yatırmayın bu sistemlere. Hep Türk parasının değerini düşürüyorsunuz. Hem de para ülkeden çıkıyor. Parayı çöpe atmakla aynı şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: asosyal mühendis

Özellikle bitcoin kullarak devam eden ponzi sistemlere (hani şu 5$-50$-100$ a paket alma sistemleri var ya) işte bunlara dikkat edin. Bitcoin özellikle bunlardan etkileniyor. Dolandırıcılığın alası bunlarda dönüyor. İsim vermeyeceğim piyasada çok. En çok sosyal medyalarda milletin parasını yatırım adı altında alıyorlar. Reklammış bilmem neymiş saçmalıklarıyla millet de inanıyor hem de babasının şirketi gibi. Geçende vardı öyle, 100 bin tl yatırmış geri zekalı. Babasının şirketi gibi övüyordu duruyordu. O kadar da kişi kaydetmiş. Hepsini de mağdur etmiş kendi parası da gitmiş. Hepsini geçti annesinin babasının kefen parasını da işin içine koymuş. Ev araba ne varsa borç altında. Bence iyi oluyor. Akılsız kafasının kahrını bir ömrü boyunca çekecek.

1$ bile yatırmayın bu sistemlere. Hep Türk parasının değerini düşürüyorsunuz. Hem de para ülkeden çıkıyor. Parayı çöpe atmakla aynı şey.

Bahsettiğim 14000 tl lik btc alımını bu sistemlerden birine yatırdım . 3700 dolar olan karsiligi ile 74 jeton aldım. İlk bir ay tüm geliri jetona verdim. Geçen ayın 16 sında 300 dolar çektim , Şimdi 400 dolar var 500 olunca onuda çekecek işallah . Toplamda 94 jetonum var . 100 olunca günlük 50 dolara denk gelecek . Birileri riski sever girer yatırır sonunda ya kazanç elde eder ya sistem çöker . Btc min seviyelerdeyken satın almak istemiştim herkes batacak edecek dedi durdu bizde çekindik haliyle , btc borsasina anlık takip edin alim satın rakamları milyonları bulabiliyor ve sn başına onlarca işlem yapılıyor . Tahmin edilemeyecek kadar büyük bir piyasa , on yargilarimiz bizi tutsak ediyor , birileri köşeyi döneli çok oldu

• quote:

Amerika altın karşılığında mı para üretiyor? Canı ne kadar isterse o kadar. Bize böyle bir kısıtlama getirdikleri için fakiriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    Bugün herkes bankadaki parasını çekmek istese dahi çekemeyiz. Piyasada o kadar nakit yok. Yani BitCoinle karşılaştırmaya gerek yok. Kripto paranın değeri niye bu kadar çılgın bir seviyede. Demek ki bu paranın başka bir yeteneği var. Boş muhabbet yapmak yerine kripto para denir? Bunu araştırmak daha kolay olur. Hmm demek böyleymiş diyebilir ardından bir yatırım da siz yapmak istersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sibo

Bugün herkes bankadaki parasını çekmek istese dahi çekemeyiz. Piyasada o kadar nakit yok. Yani BitCoinle karşılaştırmaya gerek yok. Kripto paranın değeri niye bu kadar çılgın bir seviyede. Demek ki bu paranın başka bir yeteneği var. Boş muhabbet yapmak yerine kripto para denir? Bunu araştırmak daha kolay olur. Hmm demek böyleymiş diyebilir ardından bir yatırım da siz yapmak istersiniz.

hocam Merhabalar bende btc ye yatırım yapmak istiyorum. Nasıl Yapabilirim?

Ne zaman almayı tavsiye edersiniz?

Birde btc mevduat hesabı gibi bir şey var mı yani btc leri oraya yatırıp aylık faizini alacağımız bir sistem mevcut mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

quote:

Hocam iyi günler 10 k btc alıp fona yatırım yapacak olsam aylık ne alırım? Nasıl yapacağım söyler misin?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.