Şimdi Ara

General Mobile'ın Dosya Yöneticisi uygulamasını inceliyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dosya Yöneticisi, evet uygulamanın adı bu, söyleyince zihinde spesifik bir şey, bir uygulama canlanmıyor belki ama inceleyeceğimiz uygulama General Mobile’ın kendi geliştirdiği, tür olarak da bir dosya yönetimi uygulaması.
    Google Play’den ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama bu videonun yayınlandığı tarih itibarıyla 8MB boyutunda, geliştirilmeye ve güncellenmeye de devam ediyor.

Uygulamanın arayüzü gayet sade, gayet kullanışlı. Hızlı kategoriler başlığı altında resimler, videolar, müzikler gibi alt başlıklar var. Yerleri ve düzenlerini değiştirebildiğiniz gibi seçeneklerden son eklenenler, PDF dosyaları ve Word dosyaları alt başlıklarını da ekleyebiliyorsunuz, isterseniz spesifik uzantılı dosyalar için kendi başlığınızı bile oluşturabiliyorsunuz, bu başlıklar hem telefon hem de hafıza kartı taranarak oluşturulan başlıklar.

Hemen altında cihazın yerel ve harici depolama durumunu yüzdelerle görüntüleyebiliyor, direkt erişim sağlayabiliyorsunuz, OTG ile bağladığınız depolama birimleri de buna dahil. Buradaki en kullanışlı ve kendini çoğu benzer dosya yönetimi uygulamasından ayıran şey bulut depolamanın da eklenebilmesi. Soldan çekerek getirdiğiniz menüden “Bulut hesabı ekle”ye basıyor, şu an için mevcut bulut depolama hizmetlerinden birini seçip, hesap bilgilerinizi giriyorsunuz, kolay ve pürüzsüz bir süreç, diğer bulut depolama hizmetleri de uygulama güncellendikçe eklenecek gibi görünüyor.

PC Dosya Transferi ise aynı ağa bağlı telefon, bilgisayar ve tabletler arasında dosya aktarımı sağlıyor, paylaşımı başlattığınızda tek kullanımlık bir URL oluşturuluyor, kolaylık olsun diye URL’yi paylaşabiliyorsunuz. Tarayıcı üzerinden bağlandıktan sonra mesela telefona istediğinizi alıp atabiliyorsunuz, buradaki hız faktörünü telefonunuzun Wi-Fi standardı ve ağınızı kurduğunuz modem veya router oluşturuyor.

Uygulama yöneticisi aslında telefonun kendi uygulama yöneticisinden pek farklı değil ama farklı ölçütlere göre, mesela boyuta göre sıralayabilmek ince ama işe yarar bir eklenti olmuş.

Medya analiz aracı da dahili depolama ve hafıza kartı için kategoriler altında istatistik çıkarmaya yarıyor, fazla yer işgal eden büyük dosyaları direkt belirleyebiliyorsunuz.

Herhangi bir dosya aramak için yazıyla veya sesle arama yapılabiliyor, yerel depolama ve hafıza kartı içerisinde gerçekleşiyor bu arama.

Varsayılan olarak gelen sarı arayüzden sıkılırsanız eğer 7 farklı renkten birini seçebiliyorsunuz, en azından telefonun genel temasına uygun bir renk bulmak mümkün.

General Mobile’ın Dosya Yöneticisi uygulaması sade ama kullanışlı bir arayüze sahip, detaylara boğmadan aradığınız şeyleri size sunuyor, benzeri diğer dosya yönetimi uygulamalarının bir kısmında olduğu gibi telefonu bilgisayara bağlamanın bir zahmete dönüştüğü zamanlarda bilgisayar ile kablosuz dosya paylaşımı yapabilmek güzel, bulut depolama hesaplarınız da ana ekranda, elinizin altında. Uygulama nispeten pişmiş bir halde, kullandığım süre boyunca canımı sıkan bir şey olmadı ama dosya paylaşımı yaparken telefonu porte moduna aldığınızda paylaşım linkinin kaybolması gibi ufak tefek, düzeltilebilir şeyler var. En nihayetinde detaya boğmayan sade arayüzde bir dosya yöneticisinin sahip olduğu her şeye, belki biraz daha fazlasına sahip Dosya yöneticisi.

• Gorulen kadariyla bence hic fena degil, gidip es tek gecerim falan diyorsunuzda es explorer kadar cop program mi var allah askina. Eskiden cok guzeldi isleri goruyorduda simdi yukluyorsun yok bilmem ne temizleyici, yok sarj olurken ozel kilit ekrani vs bunu mu tek geciyorsun?

Sahsen zamaninda solid explorer'a para verip hala kullaniyor olmasam buna gecerdim, fena degil gibi duruyor.
  • "es dosya yöneticisi pro" tek geçerim

• ben yükledim baya güzel es 2 de 1 saçma sapan reklamlar yok bi de bunu istersen diye mesajlar verip oyunların ortasında süpürge resmi .ıkartıyordu.esi silin bunu yükleyin çok daha güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: keskin53

"es dosya yöneticisi pro" tek geçerim

Aynen hocam...

Özellikle kablosuz dosya aktarımının ftp olup Windows Gezgini üzerinden sürükle/bırak yöntemiyle dosya alışverişi yapması büyük kolaylık...

Buna yorum olarak bunu yazdım. Bunda da oluyor diye cevap verdiler.

Halbuki onun gibi olmuyor ve hata veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

ben yükledim baya güzel es 2 de 1 saçma sapan reklamlar yok bi de bunu istersen diye mesajlar verip oyunların ortasında süpürge resmi .ıkartıyordu.esi silin bunu yükleyin çok daha güzel.

ES File Explorer PRO'da bu söylediklerinizin hiçbiri yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

ben yükledim baya güzel es 2 de 1 saçma sapan reklamlar yok bi de bunu istersen diye mesajlar verip oyunların ortasında süpürge resmi .ıkartıyordu.esi silin bunu yükleyin çok daha güzel.

senin telefonun 32 gb tabi sende olmaz alan 1gb kalınca hep süpürge resmi gösteririyor. kendilerinin diğer paralı uygulamasını indir diyor o temizliyecekmiş zaten ccleaner yüklü ne yapayım es in temizlikçisini bana pro satmaya çalışıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

senin telefonun 32 gb tabi sende olmaz alan 1gb kalınca hep süpürge resmi gösteririyor. kendilerinin diğer paralı uygulamasını indir diyor o temizliyecekmiş zaten ccleaner yüklü ne yapayım es in temizlikçisini bana pro satmaya çalışıyor.

Sadece telefonum değil, Samsung Galaxy Tab S 16 GB tablette de olmuyor.

Siz ücretsiz versiyonu kullandığınız için reklam amaçlı çıkıyor. PRO versiyonda hiçbir şekilde reklam yok.

• Gorulen kadariyla bence hic fena degil, gidip es tek gecerim falan diyorsunuzda es explorer kadar cop program mi var allah askina. Eskiden cok guzeldi isleri goruyorduda simdi yukluyorsun yok bilmem ne temizleyici, yok sarj olurken ozel kilit ekrani vs bunu mu tek geciyorsun?

Sahsen zamaninda solid explorer'a para verip hala kullaniyor olmasam buna gecerdim, fena degil gibi duruyor.

• Uygulama güzel tavsiye ederim. Asus Dosya Yöneticisi var o da iyi tavsiye ederim.
  • Es 2-3 yıl önce çok iyiydi. Sonradan içine reklam koyup batırtılar. Uzun zamadır Total Commander kullanıyorum. Reklam vs. yok,sadece işini yapıyor,boyutu da az. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Es dosya yöneticisi eskiden iyiydi. Şuan asus dosya yöneticisini kullanıyorum ve bence baştan sona çok güzel bir uygulama. Bilgisayara veri transferinde dosya yöneticilerinin pek iyi olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda en iyisi shareit uygulaması, çok hızlı çalışıyor.

• FX'den vazgeçmem.
  • X-Plore Symbian'dan beri,

• Program üzerinden SD karda kopyaladığım dosyalar silinmedi

• XPlore candır

• Gm 4g kullanıcısıyım. Gm dosya yöneticisinden sd kart erişimi için izin vermeme rağmen sd karta dosya yazarken silerken hata verip kapanıyor. Asus dosya yöneticisi yükledim. Hatasız kullanıyorum. Gm arayüz ve fonksiyon olarak birebir asusu kopyalamış..

• es 2 güzel en azından reklam zorunluluğu yok

• önce şu dokunmatik sorununu çözsünler

• Solid explorer tek geçerim bir haftalık versiyonunu deneyin mutlaka alacaksınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Gorulen kadariyla bence hic fena degil, gidip es tek gecerim falan diyorsunuzda es explorer kadar cop program mi var allah askina. Eskiden cok guzeldi isleri goruyorduda simdi yukluyorsun yok bilmem ne temizleyici, yok sarj olurken ozel kilit ekrani vs bunu mu tek geciyorsun?

ES File Explorer'ın PRO versiyonunu tek geçiyoruz, bedava olanı değil. Tekrar okuyun lütfen.

Siz nasıl Solid Explorer'ı para verip aldıysanız biz de öyle aldık ve bahsettiğiniz gibi temizleyici, ekran kilidi, reklam vs yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 3 Ocak 2017; 18:18:30 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.