Şimdi Ara

Samsung Galaxy A3, A5 ve A7 serisi yeni yıla terfi etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy A3, A5 ve A7 serisi yeni yıla terfi etti

Samsung’un orta seviye pazarda en beğenilen akıllı telefon serilerinden birisi olan Galaxy A, 2017 yılına terfi etti. CES 2017 fuarında sergilenecek olan serinin teknik detayları firma tarafından açıklandı.

Yeni Galaxy A serisi firmanın bu yıl yaptığı önemli değişikliklerden nasibini alıyor. Örneğin 1.5 metreye kadar 30 dakika su altında dayanıklılığı gösteren IP68 sertifikası, Android 6.0.1 işletim sistemi, USB Tip-C bağlantısı, hızlı şarj desteği, 3D arka cam kaplama ve metal çerçeve bunlar arasında. Tasarım ise Galaxy S3 döneminden hatırladığımız yuvarlak hatlara biraz daha yaklaşmış.

Galaxy A7 2017

Serinin amiral gemisi olan Galaxy A7 modelinde 5.7 inçlik Full HD Super AMOLED ekran yer alıyor. 1.9GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemcinin güç verdiği modelde 3GB RAM ve 32GB arttırılabilir kapasite mevcut. Batarya ise 3600mAh kapasiteli ve hızlı şarj destekli.

Ayrıca Bkz.Xiaomi’nin Erida Drone modeli CES 2017 fuarına uçuyor

Hem ön hem de arkada 16MP çözünürlüğünde kamera barındıran modelin fiyatının 430$ civarında olduğu tahmin ediliyor.

Galaxy A5 2017 

Serinin orta halli modeli Galaxy A5, 5.2 inçlik Full HD Super AMOLED ekrana sahip. 1.9GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemcinin güç verdiği modelde 3GB RAM ve 32GB arttırılabilir kapasite bulunuyor. 3000mAH kapasiteli batarya yanında yine ön ve arka kısımda 16MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Hızlı şarj destekli modelin fiyatı 380$ civarında olacak.

Galaxy A3 2017 

Serinin giriş seviyesi olan Galaxy A3 modelinde 4.7 inçlik HD Super AMOLED ekran kullanıldığını görüyoruz. Sistem 2GB RAM ve 16GB arttırılabilir kapasite ile desteklenirken, 2350mAh kapasiteli bataryaya hızlı şarj desteği sunulmamış. Arka kamera 13MP çözünürlüğünde iken ön kamera da 8MP çözünürlüğünde. Modelin fiyatı henüz belli değil.

Serideki tüm modeller CES 2017 fuarının ardından Rusya pazarında satışa sunulacak. Takip eden haftalarda ise global pazarlarda da bulabileceğiz.

• A3 u donanimini adam gibi yapsanizya.Mesela SD821 , 4gbram , 64gb hafiza , 13mp ois kamera ve 3300mah pil gibi...

• Android 6.0.1 işletim sistemi
  • 2016daha güzeldi yuvarlak köşeler iyi olmamış
  • 2017 A serisinin Gpu'su Mali-T830MP2 .Daha iyi yapsalar ölürler miydi? Daha iyi gpu verseler s ve note serisi satmaz diye düşünüyorlar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

A3 u donanimini adam gibi yapsanizya.Mesela SD821 , 4gbram , 64gb hafiza , 13mp ois kamera ve 3300mah pil gibi...

Orta sinifta samsung hayatta sd821 koymaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 7.0 olsa idi Android 7.1.1 ...

Bircok telefon Android 7 ye gecti .

LG V20 Android 7 ile birkac ay once cikmisti .

Samsung Android guncel surumde cikartma isini anlasilan sadece en ust modellere layik gormekte.

Zaten hangi surumde ise anca 1 adet major versiyon artisli Android guncellemesi alir sonrasi unutulur ...

Samsung gelenegi ...

2017 de de hic ders cikarmamislar ...

Samsung Uzakdogulu bircok rakiplerine karsi kan kaybediyor. O fiyatlarda daha donanimli urunler suan bile var.

• Telefonu tasarım olarak beğendim mi yoksa beğenemedim mi karar veremedim. Önden çöp, arka/yan taraftan on numara gözüküyor

Not : İlk resmi(siyah) baz aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLSouL -- 2 Ocak 2017; 17:52:16 >
  • A5,A7 işte şimdi olmuş. fiyatı her ne kadar uygun olsada dolar 3.50 olduğu için 3 katı fiyata alacağız.

yani pahalı gelecek ne yazık ki. dolar düşük olsaydı çok iyi olurdu. a5 hoşuma gitti.

380 ABD Doları =
    1 345,33276 Türk Lirası

bunun distribütör payı, servis, nakliye, üretici, vergi vs vs şeyleride var.

1600-1700 arasında birşey bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 2 Ocak 2017; 17:59:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxiDogi

quote:

A3 u donanimini adam gibi yapsanizya.Mesela SD821 , 4gbram , 64gb hafiza , 13mp ois kamera ve 3300mah pil gibi...

Bu sene ust siniflar SD835 olacagi icin bu sene cikacak telefonlardaki SD821 bence ust sinif sayilmamali artik.Haliyle dogruduzgun bir A3 yapilabilirdi.4.7" iPhone haric adam gibi bir android telefon cikmiyor artik buyuk bir bosluk var.
  • Tasarım geriye gitmiş gibi sanki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FoxiDogi

quote:

Bu sene ust siniflar SD835 olacagi icin bu sene cikacak telefonlardaki SD821 bence ust sinif sayilmamali artik.Haliyle dogruduzgun bir A3 yapilabilirdi.4.7" iPhone haric adam gibi bir android telefon cikmiyor artik buyuk bir bosluk var.

Kardeş dediğin doğru olsaydı snapdragon 808 kullanan A serisi bile olabilirdi? Ancak snapdragon 615 ve 617'lerden öteye geçmediler. 2016'nın sonlarında çıkan Galaxy A8, 2015 yılının işlemcisi Exynos 7420 anca alabildi. A3, A5 ve A7'de öyle çok iyi işlemciler beklemek hayalcilik olur. 1-2 sene öncesinin üst düzey işlemcilerini şu anlık A8 ve A9'a veriyor samsung. A5 ve A7'de Snapdragon 821'i 2018 sonunda belki görürsün.

• C serisi (özellikle c7) varken A serisi yalan ya. Tasarımdan başka bişey vadetmiyor. Ki yuvarlatılan köşeler önceki nesle göre kötü olmuş

• a serisi batarya yönünden çok iyi seri. özellikle a7. bence 2016 modelleri tasarım olarak daha iyiydi.

• ayn

• Bencede

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Tasarım geriye gitmiş gibi sanki.

Bana da öyle geldi. Görünce direk Galaxy S3 aklıma geldi.
  • teknik özelliklerden hiç birşry anlamadım bu nebiçim haber bize ne telefonun ghz sinden
    benchmark gpu özellekleri nanometresi daha açıklanmadı heralde yabancı kaynaklarda da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 2 Ocak 2017; 18:52:45 >
  • Tasarımın içine etmiş sıvamışlar ekran gövde oranı berbat 2015 > 2015 > 2017 diye geçer artık.
  • Galaxy S3 2017

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.