Şimdi Ara

Donald Trump: Hiçbir bilgisayar güvenli değil, kullanmayın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
6.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donald Trump: Hiçbir bilgisayar güvenli değil, kullanmayın! 
    Sivri dilli açıklamaları ve agresif tutumuyla bilinen Amerika’nın 45. başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’a taşınmasına oldukça kısa bir süre kaldı. Florida’da birçok ünlü ismin de davetli olduğu yeni yıl partisi düzenleyen Trump, burada ilginç açıklamalarda bulundu.

Siber güvenlik üzerine konuşan başkan, kim ne derse desin aslında hiçbir bilgisayarın güvenli olmadığını belirterek bunun yerine eski yöntemlerin kullanılması gerektiğini savundu. Önemli belgelerin elle yazılmasının daha güvenli olacağını söyleyen Trump, teslimatının ise kurye ile yapılmasını gerektiğini dile getirdi. Sıkı bir Twitter kullanıcısı olan ABD başkanı, seçim kampanyaları boyunca güvenlik gerekçesiyle ofisine bilgisayar dahi sokmamıştı.

Donald Trump: Siber saldırı hakkında kimsenin bilmediği şeyler biliyorum 

Diğer taraftan daha önceki açıklamalarında bilgisayarların insan hayatını daha da karmaşık hale getirdiğini ve bilgisayar çağının tam olarak nereye gittiğinin kestirilemediğini savunan iş adamı, bilgisayarlar sayesinde hıza ve birçok fonksiyona sahip olduğumuzu ancak yeterli seviyede güvenliğe sahip olmadığımızı belirtmişti.
    Rusya’nın seçim döneminde siber saldırı düzenlediği yönündeki iddialar hakkında da konuşan Trump, bilgisayar korsanlığı hakkında çok fazla şey bildiğini ancak bu olayların kanıtlanmasının oldukça güç şeyler olduğunu ifade etti. Saldırıyı başkasının yapmış olabileceğini söyleyen Donald Trump, kimsenin bilmediği şeyler bildiğini ve bu yüzden durumdan emin olamadığını sözlerine ekledi. Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce Rusya’nın siber saldırı yaptığını düşünen ABD, 35 Rus diplomatı ülkeden apar topar göndermişti.

• Atatürk siyasetçi değildi ki asker,komutan idi. O yüzden bu tarz beden diline ihtiyaç duymamış. Zaten o zamanlarda bu konularda ciddi araştırmalarda mevcut değildir. İyi ki de olmamış kullanmamış yoksa savaş,strateji yerine belki bir nebze olsun bu konularla ilgilenmek zorunda kalacaktı.

Ki zaten etkileyici fiziksel özelliklere de sahip değildi. Hatta bunu Ahmet Şerif İzgören bir konuşmasında söylüyor. Boyu kısa, ses tonu farklı hitabet için o uygun kalınlıkta değil. Fakat düşünceleri,kullandığı kelimelerin yaptıklarının içi o kadar doluymuş ki bunların hiçbir önemi kalmamış.

Bu tarz psikolojik etki hamleleri pazarlama tekniği gibidir. Terazinin en önemli bir diğer koludur. Pazarlama olarak iyi değilseniz (farzı misal ben), o konudaki eksikliğinizi diğer taraftan tamamlamanız gerekir. Elektrik gücü Watt gibi düşünecek olursak;

100 watt bir güce mi ihtiyacımız var. 10v 10 amper de 100 watt sağlar, 50v 2 amperde .

Atatürk'ün zaten boyu,posu, kalın sesi ve bu konuda amacı,hedefi olsaydı tüm Avrupa ve ortadoğu ülkelerinin adı Türkiye olurdu sanırsam.

İkna kabiliyeti insanları etkileyebilmek gerçekten önemli bir faktör. Niye diyecek olursanız. Gerekli dil hakimiyetinize , ikna kabiliyetinize bunun için gerekli psikolojik tecrübelere sahipseniz. Bakın tek kuruş ve saat harcamadan paradan, cinsel ihtiyaçlarınıza kadar her şeyi hiçbir şey vermeden temin edebilir,karşılayabilirsiniz. Yani aslında teknik olarak, ekonomik olarak , karşı cinsler hakkında bir karakteri ile ilgili etkileyici hiçbir şey bilmeden diliniz ile tüm yaşamsal faliyetlerinizi sürdürebilirsiniz. Veya az iş,bilgi ile yine kendi seviyenizden fazla yetki,gelir,başarı ve iyi insanları elde edebilirsiniz.
    Acun bey buna iyi bir örnektir. Teknik olarak, fiziksel olarak o kadar ciddi geliri hakkedecek bir yeteneğe sahip değildir

İkna,ikna kabiliyeti bir sanattır.

Bakın şimdi dini değerleri,inançları küçümsemek istemeden sadece ikna kabiliyetlerinin gücünü anlatmak amacıyla bir örnek vereceğim bu arada bende inançlara ve bu inançlar içerisinden İslamiyet'e sığınan biriyim.

Bakın dinler;

Sadece kelimelerden ibaretler.
    Ortada somut olarak canlı kanlı şahit olabilecek insan yok. Hiçbir şekilde yaşarken somut anlamda karşılaşılma ihtimali de yok.

Fakat 3 dine neredeyse 3-4 milyardan fazla insan inanıyor. Ve bu 3-4 dinle ilgili bilgi kaynakları sadece yazılı kaynaklar kelimeler.

Belki de kelime kullanımının en tepe noktası dinlerin kitaplarının hitap ve sesleniş şekilleridir ve sadece bir anlığına inançsız bir gözle bakıldığında bile sadece kelimeler ile insanlar ibadet yapıyor. Sadece kelimeler ile dini yapılar inşaa ediliyor yıllar içerisinde bu konuda turizmde çok ciddi ücretler harcıyor inançlı insanlar.

Yazının ne kadar önemli bir yapı olduğunu gösterir bu.

Karşılaştırma yapmak amacıyla yazmıyorum ama bakın;

Günümüzde meclise girebilmek için %10'u geçebilmek için seçim zamanlarında oradan oraya geçen tonlarca para harcayan siyasi adayları var. Kaç parti var böyle meclise girebilmek için. Somut olarak para,kendi hayatlarından zamanları döküyorlar insanları ikna edebilmek için. Düşünün ki adamların istediği sandıklarda 1-2 milyon kişinin o kağıtta onların partisinin altına basması. Bulamıyorlar bunu (dünya çapında başarısız tüm siyasi partilere söylüyorum) Yapamıyorlar. Bu siyasetçiler sadece toplumdan kendilerine hak vermeyen seçmenlerden diyor ki bize inanın.

O kadar insanlar dünya çapında değil mi gidip mitingler yapıyorlar seçilebilmek için meclise girebilmek için. Bunların %80'nine inanmıyoruz,beğenmiyoruz değil mi e ortada somut olarak bir tek kutsal kitapların bulunduğu inançlara inanıyoruz. Aradaki fark bu kadar ciddi işte. Bunu inançları kötüleme maksadıyla söylemiyorum. Doğru kelimelerle doğru ifadelerle nasıl canlı kanlı somut gözün gördüğünden kulağın işittiğinden daha etkili olunabilir bunun altını çiziyorum.

Büyük dinlerin bu konudaki başarısı inanılmaz.
    Bu hödüklere kalsa dünya derebeyliğe geri döner. Zaten dünya görüşleri derebeylikten farklı değil. ABD'nin temelleri insan haklarına dayalı olmasa ona da itibar etmez herkesi kölesi yapar bunun gibiler. Dünyanın adil bir yer olmadığının geldiği son nokta. Yeterince keyfi yerinde değilmiş gibi bir debaşkan yaptılar adamı. Üreterek zengin olmuş insanların ülke yönetmesinden yanayım. Mesela Steve Jobs gibi erdem sahibi bir adamın yönetmesi gerekir ABD'yi. Rant ve karaborsadan zengin olmuş adamları seçmeye başladı ABD. Avrupa'da da Avrupa'ya seçkin ve uygar kişiliğini kazandıran politik ortam bozuldu. Nerden geldiği nasıl yetiştiği belli olmayan insanlar başbakan CB olmaya başladılar. Dünya yeni bir dengeye kavuşuyor ama uygarlıktan yana bir denge artık olmayacak. Çünkü koşullar uygar davranamayacakları kadar sertleşti. Ekonomik koşullar. İnsan hakları konusunda inanılmaz gelişmeler yaşayacak dünya ilerleyen günlerde. Türkiye'de bile yaşanmaya başladı. Toplu katliamlar kitleleri terörize ederek politik avantaj sağlamanın yaygın bir yolu olarak çok daha sık kullanılacak. Elimden gelse mevcut her türlü kuralı işleyişi reddederek basit yaşamak isterim. Para yok yasa yok biçimde. Politikanın oyuncağı olmayı reddetmediği sürece acılar devam edecek. Oy vermeyi çalışmayı sistemi beslemeyi bırakmamız gerek. Bu erdemi ve bilinci gösterecek bir toplum yaratılmalıdır. Milliyetçilik din gibi konulardan arınmış bir toplum.
  • binali sen misin?
  • Resimde, parmağıyla inci tanesi tutarmış gibi bir hareket yapıyor ya hani üç parmak da havada, işte bu hareket bizim siyasetçilerin alayında var lan. Siyasetçilere bunu mu öğretiyorlar anlamadım. Prezentabl mı olunuyor bu hareketi yapınca?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

Resimde, parmağıyla inci tanesi tutarmış gibi bir hareket yapıyor ya hani üç parmak da havada, işte bu hareket bizim siyasetçilerin alayında var lan. Siyasetçilere bunu mu öğretiyorlar anlamadım. Prezentabl mı olunuyor bu hareketi yapınca?

hakimiyet ve otorite belirten bir harekettir. ve ebvet siyasetçilere öğretiliyor.
  • Yoksa bir tarikata özgü hareketi mi oluyor, bu iki parmağıyla inci tanesi tutarken diğer üç parmak havada olunca?

• quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

quote:

Resimde, parmağıyla inci tanesi tutarmış gibi bir hareket yapıyor ya hani üç parmak da havada, işte bu hareket bizim siyasetçilerin alayında var lan. Siyasetçilere bunu mu öğretiyorlar anlamadım. Prezentabl mı olunuyor bu hareketi yapınca?

hakimiyet ve otorite belirten bir harekettir. ve ebvet siyasetçilere öğretiliyor.

Peki öğretenler nerenin mezunu oluyor genelde? Atıyorum yaşam koçu tutmuyorlar değil mi?
  • Tamam başkan "Telefon(!)" kullanmaya devam ederiz o zaman
  • Bence haksız değil. Intel'in işlemcilerinde kapatılamayan donanımsal açık kapıların var olduğu haberlerini hatırlıyoruz. Hatta Rusya, buna istinaden kamu kuruluşlarında kullanmak amaçlı kendi işlemci ve işletim sistemi çalışmalarına başlamıştı. Çok geri kaldık, çok...
  • quote:

Fotoğrafta Trump'ı görmem zaman aldı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

quote:

Peki öğretenler nerenin mezunu oluyor genelde? Atıyorum yaşam koçu tutmuyorlar değil mi?

Ne mezunudurlar bilmem. Yaşam koçu da sayılmaz.
    beden dili uzmanı falan diyebiliriz.
    çok önemlidir politikacılar için.
    tayyip erdoğanın da şerif izgörenden ders aldığı bilinir.
  • quote:

Yoksa bir tarikata özgü hareketi mi oluyor, bu iki parmağıyla inci tanesi tutarken diğer üç parmak havada olunca?

Donald Trump: Hiçbir bilgisayar güvenli değil, kullanmayın!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trump süleymancı çıkıyormuş bir de
  • Adam hakli. Herseyi yapabilirler.
  • Hillary varken bunu seçtiler ya.

Tamam kullanmayız artık.
  • Donald Trump: Hiçbir bilgisayar güvenli değil, kullanmayın!
  • doğru söylemiş :) +1

• Ben hep 50 dakikalık oyun oynadığım için beni etkilemez.
  • O değil de acaba insanları bilgisayar kullanmayın diyip arka planda tüm serverlardaki terör kırıntılarını mı temizleyecekler?

Yoksa köleci toplumu yaratmak için insanları cahilleştirmek mi istiyorlar?

Yoksa bilgisayar oyunu oynamak isteyen krekler veya satın alır her türlü kullanır bilgisayarı umurunda olmaz.

• Yuzde yuz hakli, teknoloji sirketlerin sahipleri laptoplarin kamera kisimlari bantla kapatiyorsa artik ne kadar riskli oldugunu siz dusunun

• quote:

Bariz 666 simgesidir.Neyi temsil ettiğini söylemeye gerek bile yoktur.

Bugün google chrome'un logosundan tut, hangouts adlı programın quot logosunu ters çevirdiliğinizde, animedeki sevilen karakterlerin gözlerinde dahil var.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.