Şimdi Ara

iPhone 7 satışları Apple'ın beklediği kadar iyi değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
1.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 7 satışları Apple'ın beklediği kadar iyi değil

Şimdiye kadar her yeni iPhone modelinde ürün piyasaya çıktıktan sonraki ilk aylarda satışlar oldukça yüksek olurdu. Hatta genelde önceki modelin aynı çeyrekteki satış rakamlarını geçerdi. Nikkei isimli dergiye göre son iPhone modelinde durum böyle değil. Yine Nikkei'ye göre Apple bu nedenle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üretimini azaltmak zorunda kalıyor. Beklentiye göre üretim %10 oranında azaltılacak. 

Aslında satış sayılarının az olması Apple için sürpriz olmadı. Mart ayındaki 2. çeyrek gelir raporları gösteriyor ki önceki modellerden iPhone 7'ye geçenlerin sayısı 2015'te iPhone 6S'e geçenlerin sayısından fazla olsa da 2014'te iPhone 6'ya geçenlerin sayısından daha azdı. Şimdilik iPhone 7 toplam satışlarının iPhone 6S'i geçemeyerek bir ilk olup olmayacağı hakkında kesin bir şey söyleyemiyoruz ancak bunu yakın zamanda öğreneceğiz. Apple'ın son çeyrek gelir raporu ocak ayının sonlarına doğru açıklanacak.

• Ekrem71 70lik açmadan uyumaz bu gece :)

• 3 ile 4 arasında çok fark vardı. satış arttı. hala 4 kasası hoşuma gider. 4 ile 5 arasında fazla fark yoktu. sadece boy attı. bir nebze yine iyi sattı. 5 ten 6 ya geçişte tamamen tasarım değişti. çok satması normal. ama 6 ile 7 arasında doğru düzgün fark yok. ufak tefek anten çizgisi vs. fanlığa gerek yok şimdi. yok işlemci iki kat daha hızlı. iki kat daha iyi kamera, iki kat daha iyi gpu, iki kat daha kenarda anten çizgisi, iki kat daha az kulaklık girişi. bence 6 dan 7 ye geçişin pek gereği yok. hadi ram 2 gb diye 6 veya daha altı model kullananlar geçebilir ama 6s ile 7 arasında çok bir fark yok bence. bu benim nacizane kendi görüşüm.

• Buna şükretsin. Note 7 baltalanmasaydı Apple'in aciziyetini görürdük.

• Iphone klasik çizgilerine geri dönebilir. Bence bokunu çıkarttılar. Klasik çizgide SE gibi bir model çıkarttılar ama ben 3,5 inç'e dönmelerini bekliyorum. Ayrıca klasik İOS yumuşaklığını geri kazandırmaları gerek. Neden en mükemmel halindeyken burada durmalıyız demediler. Aç gözlülük mü acaba? Iphone'un en mükemmel hali IOS 5 ile çalışan Iphone 4s ya da 5 olabilir.

• Gayet normal senenin bu zamanları satışlarda azalma olur illaki.ilk çıktığı zaman gibi satamaz tabi ki.aslında ip6 da tasarım dışında 5s ten bir farkı yoktu.ama insanlar bambaşka tasarım olduğu için aldılar.şu an ip6 nın ios 10 da can çekişmeye başlamasının sebebide 5s e göre fazla yükseltilmeyen işlemci gücüdür.ip7 de ise tasarım fazla değişmedi normal s serisinde olan performans artışları oldu ve üstünede donanımsal yenilikler geldi(home tuşu,stereo hoparlör,suya dayanıklılık).çünkü tasarım fazla değişmediği için burdan telafi etmesi gerekliydi.yani diyeceğim apple bazen içini bazen dışını güzelleştirip satar.her 2sinide yaptığı model yoktur. iphone 4 ü belki kabul edebiliriz her ikisi anlamında.
  • Yok satması mı gerekiyordu bu çöp haliyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: anatolianwarrior

Gayet normal senenin bu zamanları satışlarda azalma olur illaki.ilk çıktığı zaman gibi satamaz tabi ki.aslında ip6 da tasarım dışında 5s ten bir farkı yoktu.ama insanlar bambaşka tasarım olduğu için aldılar.şu an ip6 nın ios 10 da can çekişmeye başlamasının sebebide 5s e göre fazla yükseltilmeyen işlemci gücüdür.ip7 de ise tasarım fazla değişmedi normal s serisinde olan performans artışları oldu ve üstünede donanımsal yenilikler geldi(home tuşu,stereo hoparlör,suya dayanıklılık).çünkü tasarım fazla değişmediği için burdan telafi etmesi gerekliydi.yani diyeceğim apple bazen içini bazen dışını güzelleştirip satar.her 2sinide yaptığı model yoktur. iphone 4 ü belki kabul edebiliriz her ikisi anlamında.

3Gs ile 4 arasındada güç olarak çok fark yoktu.600 Mhz A8'den 800 Mhz A8 Cpu'ya geçtiler.Hatta Gpu aynı olduğu için bazı oyunlar 3Gs'te daha performanslı çalışıyordu ekran çözünürlüğünden dolayı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• apple ın yaptığı en boş beleş en dandik telefon. resmen 6s plustan daha kötü bir telefon çıkarmayı başardılar. Yeni en iyidir olayınıda bitirmiş oldular. Note 7 olayı bile bunları kurtaramadıysa vah haline s8 edge ve note 8 ile tokat manyağı olurlar. Samsungu artık yakalaması imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: nallartingodzillasi

apple ın yaptığı en boş beleş en dandik telefon. resmen 6s plustan daha kötü bir telefon çıkarmayı başardılar. Yeni en iyidir olayınıda bitirmiş oldular. Note 7 olayı bile bunları kurtaramadıysa vah haline s8 edge ve note 8 ile tokat manyağı olurlar. Samsungu artık yakalaması imkansız

Buraya kadar iyiydiniz '' s8 edge ve note 8 ile tokat manyağı olurlar. Samsungu artık yakalaması imkansız ''
    ama bu cümle ile saçmalamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

3 ile 4 arasında çok fark vardı. satış arttı. hala 4 kasası hoşuma gider. 4 ile 5 arasında fazla fark yoktu. sadece boy attı. bir nebze yine iyi sattı. 5 ten 6 ya geçişte tamamen tasarım değişti. çok satması normal. ama 6 ile 7 arasında doğru düzgün fark yok. ufak tefek anten çizgisi vs. fanlığa gerek yok şimdi. yok işlemci iki kat daha hızlı. iki kat daha iyi kamera, iki kat daha iyi gpu, iki kat daha kenarda anten çizgisi, iki kat daha az kulaklık girişi. bence 6 dan 7 ye geçişin pek gereği yok. hadi ram 2 gb diye 6 veya daha altı model kullananlar geçebilir ama 6s ile 7 arasında çok bir fark yok bence. bu benim nacizane kendi görüşüm.

2 kat daha kenarda anten çizgisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy55ozzy -- 2 Ocak 2017; 11:2:21 >

• Bir de Note 7 problemsiz olsaydı demek ki daha vahim olacaktı iphone satışları.

• Normal 3,5mm kulaklık girişinin olmaması biraz hayal kırıklığı oldu. Bir de yanına, 3,5 mm kulaklıklar için aparat koymuşlar. Bence yeni seri 32 gb'lık 6S'ler daha iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

quote:

apple ın yaptığı en boş beleş en dandik telefon. resmen 6s plustan daha kötü bir telefon çıkarmayı başardılar. Yeni en iyidir olayınıda bitirmiş oldular. Note 7 olayı bile bunları kurtaramadıysa vah haline s8 edge ve note 8 ile tokat manyağı olurlar. Samsungu artık yakalaması imkansız

Buraya kadar iyiydiniz '' s8 edge ve note 8 ile tokat manyağı olurlar. Samsungu artık yakalaması imkansız ''

Kendisinden 1 yıl önce çıkan s7 edge pil, ekran, kamera, video, ekran kasa oranı, hızlı şarj, kablosusz şarj gibi özellikleri ile iphone 7 den iyiyken s8 edge iphone 7 den kötümü olacak diyorsun yani. s8 edge çıktığında burda olucam karşılaştırırız iphone 7 ile. Note 7 patlamasaydı onuda 7 plusla karşılaştırırdık ama karşılaştırılcak bir şeyi yok çünkü teknolojik ve yapabildikleri olarak note 7 çok daha üstün bir telefondu.

• Marketine ve işletim sistemi ne guvenmeye devam etsin, en iyisi benim gibi laf salatasina millet doydu artik. Zira android eskisi gibi degil, performans farki yok.

Evet, eskiden iyiydin ama rakiplerin de yerinde saymadi, cinliler ucuza kaliteyi getirmeyi basardi.

Huawei satislarini ciddi oranda arttirdi,xioami amiral gemi donanimini ucuza verdi.

Note 7 fiyasko olmasina ragmen boyle, ya o sorunsuz olsaydi? Nal toplardin.

Applein her seyin en iyisi benim havalarindan vazgecip,cidden ekran/kasa oraniyla, kamerasiyla(nasil bu kadar berbat kamera yapmislar hayret,huaweiden ders alsin) iyi bir urun ortaya çıkarmalı...

Su an s plus kullanıyorum ama sanirim bir sonraki cihazim apple olmayacak cunku bu fiyatlari haketmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru valla bir de note 7 olsaydı ne olurdu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

quote:

Kendisinden 1 yıl önce çıkan s7 edge pil, ekran, kamera, video, ekran kasa oranı, hızlı şarj, kablosusz şarj gibi özellikleri ile iphone 7 den iyiyken s8 edge iphone 7 den kötümü olacak diyorsun yani. s8 edge çıktığında burda olucam karşılaştırırız iphone 7 ile. Note 7 patlamasaydı onuda 7 plusla karşılaştırırdık ama karşılaştırılcak bir şeyi yok çünkü teknolojik ve yapabildikleri olarak note 7 çok daha üstün bir telefondu.

Okuma ve anlamanızda problem var sanırım ya da olayları yorumlamanızda ?

ben size s8 edge iphone 7 den kötü olucak demedim ya da s7 edge iphone 7 den daha iyidir demedim. note 7 patlamasaydı bende alıcaktım, marka fanboyu değilim, sizede samsung fanboyu olmanızı tavsiye etmiyorum.

iphone'nun nasıl bir cihaz çıkarıcagını ya da samsungun nasıl bir cihaz çıkarıcagını bilmeden o yorumu yapmanız çok saçma. Hatta, iddia ediyorum tarafsız düşünebilen herkeze göre saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 2 Ocak 2017; 12:39:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

3 ile 4 arasında çok fark vardı. satış arttı. hala 4 kasası hoşuma gider. 4 ile 5 arasında fazla fark yoktu. sadece boy attı. bir nebze yine iyi sattı. 5 ten 6 ya geçişte tamamen tasarım değişti. çok satması normal. ama 6 ile 7 arasında doğru düzgün fark yok. ufak tefek anten çizgisi vs. fanlığa gerek yok şimdi. yok işlemci iki kat daha hızlı. iki kat daha iyi kamera, iki kat daha iyi gpu, iki kat daha kenarda anten çizgisi, iki kat daha az kulaklık girişi. bence 6 dan 7 ye geçişin pek gereği yok. hadi ram 2 gb diye 6 veya daha altı model kullananlar geçebilir ama 6s ile 7 arasında çok bir fark yok bence. bu benim nacizane kendi görüşüm.

iki kat daha az kulaklık girişi

• Valla ben gittim iphone 6s aldım ne farkeder ki zaten. Aralarında dağlar kadar fark yok biraz güncellenmiş hali ama o kadar para vermeye gerek yok. 2000 tl ye 6s 64 gb aldım ne yapayım onlar 3 milyar
  • Ayfon alamayanları sevindiren haber

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.